Новини Технології 15.06.2023 о 20:03 comment views icon

Онлайн-дерматолог. Google Lens навчився розпізнавати захворювання шкіри по фото

author avatar

Катерина Даньшина

Авторка новин

Розділ Технології виходить за підтримки

Google оголосила, що функція для пошуку зображень Lens, вбудована в програми на мобільних пристроях iOS і Android, може розпізнати висип чи родимки, надавши схожі результати у відповідь на запит.

Функція буде доступна для всіх частин тіла – якщо, наприклад, ви захочете отримати більше інформації про невелику пухлину на губі, подряпину на нігті або зону голови, на якій поменшало волосся.

«Просто сфотографуйте або завантажте фотографію через Lens, і ви знайдете візуальні збіги для свого пошуку», — йдеться в дописі в блозі.

Певна річ, Google попереджає, що результати є «‎виключно інформаційними», а за діагностуванням радить звертатися до медичних центрів.

Онлайн-дерматолог. Google Lens навчився розпізнавати захворювання шкіри по фото

Компанія роками досліджувала інструменти штучного інтелекту, які б могли розпізнати захворювання шкіри на зображенні. На конференції Google I/O 2021 продемонстрували прототип, який на той момент «‎міг визначити 288 різних станів» і виявляв правильний результат в трьох найкращих пропозиціях у 84% випадків.

Інструмент, який дістав назву DermAssist, нині в обмеженому випуску проходить «подальше ринкове тестування‎». І хоча технологія отримала маркування CE як медичний пристрій класу 1 (етикетка для позначення товарів у Європейській економічній зоні), Управління з продовольства і медикаментів США його ще не оцінило.

Ще один аргумент бути обережнішим під час використання інструменту – його ймовірна менша здатність до ідентифікації захворювань на темнішій шкірі. The Guardian цитує дослідження 2021 року, яке відзначило відсутність даних про категорії типу шкіри та зображень темношкірих людей в багатьох безплатних базах даних зображень, які використовуються для навчання систем ШІ.

Торік Google, яка вже стикалася з проблемами, коли її нейромережа позначила темношкірих людей як горил, розпочала співпрацю з професором Гарвардського університету Еллісом Монком, щоб використовувати його Шкалу відтінків шкіри (MST) в розробці ШІ. Згодом компанія заявила, що її система глибокого навчання стала більш точною у визначенні захворювань шкіри у темношкірих пацієнтів – для них системи визначили результати із точністю 87,9%.

Google Lens допоможе розшифрувати рецепти з нерозбірливим почерком лікарів

Розділ Технології виходить за підтримки

Favbet Tech – це ІТ-компанія зі 100% украі‌нською ДНК, що створює досконалі сервіси для iGaming і Betting з використанням передових технологіи‌ та надає доступ до них. Favbet Tech розробляє інноваційне програмне забезпечення через складну багатокомпонентну платформу, яка здатна витримувати величезні навантаження та створювати унікальний досвід для гравців.


Що думаєте про цю статтю?
Голосів:
Файно є
Файно є
Йой, най буде!
Йой, най буде!
Трясця!
Трясця!
Ну такої...
Ну такої...
Бісить, аж тіпає!
Бісить, аж тіпає!
Loading comments...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: