Новини Пристрої 06.07.2022 о 10:26

«Приватбанк» та monobank відсьогодні підняли курс валют при оплаті карткою до рівня готівкового курсу

Володимир Скрипін

Заступник головного редактора, керівник відділу новин

«ПриватБанк» з 6 липня встановлює ринковий курс валютообміну для безготівкових операцій. Це означає, що відсьогодні курс валют при оплаті картою підіймається до рівня готівкового курсу. Цим рішенням банк фактично поклав край «картковому туризму»«Приватбанк» та monobank відсьогодні підняли курс валют при оплаті карткою до рівня готівкового курсу«Приватбанк» та monobank відсьогодні підняли курс валют при оплаті карткою до рівня готівкового курсуСіра схема ввезення в країну готівкової валюти, коли людина брала багато карток, переходила кордон, знімала за курсом офіційним, поверталася назад і здавала ці долари чи євро за підвищеним ринковим курсом.

Передусім, мова йде про курси конвертації за картками: зняття готівки та перекази в гривні в Україні з валютних карток, а також всі види операцій за кордоном у валюті з використанням гривневих карток. У банку пояснили, що встановлюють курси обміну валют для оплат картками та купівлі-продажу готівкової валюти, виходячи з ринкової ситуації, нормативних документів регулятора, підтримки цілісності ринку та виходячи з інтересів його клієнтів

Водночас клієнти, як і раніше, змушені продавати валюту за зниженим курсом, зафіксованим НБУ — близько 29,5 грн/$. Нагадаємо, 20 травня 2022 року НБУ постановою №102 дозволив банкам списувати кошти з гривневих карток за кордоном за ринковим курсом та зменшив ліміт на зняття готівки за кордоном до 50 тисяч гривень в еквіваленті (раніше було 100 тисяч). Тобто НБУ фактично дозволив банкам купувати валюту за фіксованим курсом, а продавати її — за ринковим. Тоді у «ПриватБанку» повідомили, що банк збереже курс конвертації гривні в іноземну валюту за своїми картками за межами країни, який діяв до скасування Нацбанком обмежень на верхню межу такого курсу. І ось зараз «ПриватБанк» змінив політику та вирівняв картковий і готівковий курси.

Станом на 6 липня курс на сайті «ПриватБанку» становить 35,461 грн за долар за продаж та 36,64 грн за євро.

Разом з «Приватбанком» картковий та готівковий курс валютообміну вирівняв monobank, повідомляє волонтер і блогер Ігор Лаченков. Тепер, якщо гривневою карткою розраховуватися за кордоном або зніматиме долар у банкоматах, то конвертація відбуватиметься за новим курсом продажу плюс 2% комісії за конвертацію. У monobank картковий курс піднявся до 35,18 грн/$ та 35,99 грн/€ відповідно.

Щодо 2% комісії за конвертацію, то ось коментар служби підтримки monobank:

Конвертація при оплаті відбувається без додаткової комісії, знімати кошти з валютної картки за кордоном ви можете до 100 000 грн на добу (без урахування комісії), з гривневої до 50 000 грн на місяць.

Хочу уточнити, що у Польщі, Угорщині, Молдові, Румунії, Словаччині при знятті в банкоматах мережі EURONET буде без комісії з боку банкомату, але комісія картки – 2 % від суми зняття.

В інших банкоматах може бути комісія згідно з тарифами банку та комісія картки – 2% від суми зняття.

Наприкінці червня monobank знайшов спосіб обійти обмеження НБУ, які зобов’язують продавати валюту за встановленим регулятором курсом — тоді він відкрив всім ФОП валютні картки для «витрат на відрядження» (лазівка працювала тільки за кордоном).

monobank відкрив всім ФОП валютні картки для «витрат на відрядження» — це дозволяє обходити обмеження НБУ (але тільки за кордоном)


Завантаження коментарів...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: