Новини

Рекомендації: Як належним чином використовувати дрони під час війни

Рекомендації: Як належним чином використовувати дрони під час війни

Україна — одна з найрозвиненіших країн Європи із застосування дронів у промисловості та в країні налічується до 30 тисяч операторів дронів, які мають досвід використання БПЛА. Для когось це разові польоти вихідного дня, для когось відповідальна постійна робота у мирний час.

У воєнний час використовувати дрони не маючи на це повноважень, не будучи залученим до роботи територіальної оборони або не несучи службу, ризиковано як з боку окупантів, так і з боку українських збройних сил. Будь-який неавторизований політ це ризик життям оператора БПЛА — українські військові можуть вважати його диверсантом, а представники орди — розвідником ЗСУ

Якщо у вас є бажання допомогти, але ви не берете участі у роботі військових чи тероборони — пожертвуйте свій дрон для тих фахівців – хто виконує гарячу роботу.

При використанні дронів потрібно розуміти, що ви не залишаєтеся невидимими — кожну секунду дрон випускає радіосигнали, які можна засікти за допомогою обладнання радіоелектронної розвідки, окупант дуже хороший у цьому.

Курс
Python вечірній
Вивчайте мову програмування Python на курсі з гарантованим працевлаштуванням
РЕЄСТРУЙТЕСЯ!
Python вечірній

Крім стандартних інструментів визначальних напрям роботи оператора, представники орди мають у своєму розпорядженні дешифратори, які дозволяють визначати точне місце розташування дрона та його оператора, точки зльоту та маршрути виконувані дроном. Йдеться про обладнання Aeroscope, яким озброєна орда.

Незалежно від того якої торгової марки у вас дрон використовуйте низку простих рекомендацій для того, щоб убезпечити себе:

  • не злітайте з місця розташування вашої частини – завжди використовуйте віддалену позицію;
  • не використовуйте ту саму позицію зльоту та управління дроном постійно, якщо є можливість – використовуйте різні локації;
  • ваш мобільний пристрій переведіть в авіа режим під час польоту (якщо ви не пов’язані з пультом дрону через WiFi з’єднання) та відключіть функціонал визначення своїх координат на вашому мобільному пристрої;
  • під час польоту відійдіть від вашої точки зльоту в укриття, зберігаючи візуальний контроль з дроном;
  • перед початком роботи та після закінчення робіт повідомляйте про цей відповідальний підрозділ у якому ви виконуєте аеророзвідку;
  • під час польоту орієнтуйтесь на показники потужності сигналу та кількості супутників, щоб вчасно відреагувати на ситуацію, коли проти дрону працюватиме РЕБ.

Дотримуйтесь безпеки та працюйте лише з узгодження силових відомств, територіальної оборони або представників ЗСУ.

Валерій Яковенко, СЕО компанії DroneUA


Завантаження коментарів...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: