Новини Україна 16.03.2023 о 15:52 comment views icon

Цивільний безпілотник Mugin-5 китайського виробництва був збитий ЗСУ на східному фронті – його модернізували під бомбардувальник

author avatar
https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/11/photo_2023-11-12_18-48-05-3-96x96.jpg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/11/photo_2023-11-12_18-48-05-3-96x96.jpg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/11/photo_2023-11-12_18-48-05-3-96x96.jpg

Андрій Русанов

Автор сайту

Цивільний безпілотник Mugin-5 китайського виробництва був збитий ЗСУ на східному фронті – його модернізували під бомбардувальник

Безпілотник Mugin-5, який був виготовлений у Китаї із застосуванням західних складників, був збитий військовослужбовцями ЗСУ з АК-47 на східному фронті. Військові продемонстрували уламки БПЛА журналістам CNN.

У носовій частині літального апарату видно кульову пробоїну. Попадання призвело до значних неполадок та «посадило» безпілотник. Поряд з останками корпусу журналісти побачили вирву, створену контрольованою детонацією «корисного навантаження» БПЛА, 20-кілограмової бомби – її пізніше підірвали самі військові. Відео підриву з відстані 500 м говорить про велику потенційну шкоду, яку безпілотник міг завдати.

беспилотник безпілотник Mugin-5

На борту Mugin-5 відсутня камера – ним неможливо було керувати за допомогою безпосереднього візуального наведення. БПЛА Mugin-5 ніс осколково-фугасний боєприпас і застосовувався як бомбардувальник, очевидно, з метою ураження живої сили. Механізм скидання бомби, швидше за все, був виготовлений з компонентів, надрукованих на 3D-принтері, що вказує на потребу швидкої його модернізації.

беспилотник безпілотник Mugin-5

Цікаво, що у січні російські окупанти на Луганщині заявляли, що збили аналогічний безпілотник, відправлений українською стороною. Це твердження, як і всі інші їхні заяви, зовсім не заслуговує на довіру. Однак західні оглядачі відзначають використання БПЛА, що вільно продаються, у тому числі й китайських, обома сторонами:

Онлайн-курс "Excel та Power BI для аналізу даних" від robot_dreams.
Навчіться самостійно аналізувати й візуалізувати дані, знаходити зв’язки, розуміти кожен аспект отриманої інформації та перетворювати її на ефективні рішення.
Детальніше про курс

«І росія, і Україна використовували комерційно доступні китайські платформи, такі як ця, в ході конфлікту, у тому числі в збройних цілях», — говорить Джензен-Джонс, фахівець з розвідки озброєнь і боєприпасів і директор консалтингової компанії Armament Research Services.

беспилотник безпілотник Mugin-5

Компанія Mugin Limited, виробник комерційного безпілотника, базується у місті Сямень на східному узбережжі Китаю. БПЛА можна вільно купити на Alibaba, Taobao та безпосередньо у компанії. Базова модель пропонується виробником за $9499, в залежності від комплектації ціна може сягати $15000. Характеристики Mugin-5 з офіційного сайту:

  • Розмах крила: 5000 мм
  • Довжина: 3500 мм
  • Максимальна ширина фюзеляжу: 375 мм
  • Вага без навантаження: 33,64 кг
  • Максимальна швидкість: 150 км/год
  • Корисне навантаження: 25 кг
  • Розмір відсіку для обладнання: 1000 мм x 345 мм x 350 мм
  • Об’єм паливного бака: 30 літрів
  • Максимальний час польоту: > 7 годин

У Mugin підтвердили, що йдеться про безпілотник її виробництва, та назвали інцидент «вкрай сумним».

««Ми не схвалюємо використання [безпілотника як зброї]. Ми робимо все можливе, щоб це зупинити».

Журналісти також зв’язалися з кількома іншими компаніями, електронні складники яких були знайдені у збитому БПЛА. Наводяться коментарі двох із них, тайванської MKS та канадської Hexagon.

Онлайн-курс "Excel та Power BI для аналізу даних" від robot_dreams.
Навчіться самостійно аналізувати й візуалізувати дані, знаходити зв’язки, розуміти кожен аспект отриманої інформації та перетворювати її на ефективні рішення.
Детальніше про курс

«Деякі виробники БПЛА можуть використовувати сервоприводи MKS на своїх готових продуктах для застосування у військових цілях, ми незадоволені цим – це суперечить місії та баченню нашої компанії». У заяві про відмову від відповідальності на сайті MKS йдеться про заборону будь-якого незаконного чи військового використання їхньої продукції.

Датчик на модернізованій друкованій платі БПЛА було виготовлено компанією Novatel, частиною групи Hexagon, що базується у Канаді. «Для всіх продуктів з контрольованим експортом у нас передбачені ретельні процедури контролю, щоб гарантувати, що вони надаються відповідно до законів про експорт, що застосовуються», – сказав представник Hexagon CNN електронною поштою. «У квітні 2022 року ми також вирішили заморозити всю діяльність у росії».

Питання про те, як і ким із російської сторони закуповувалися подібні БПЛА, про участь в угоді російської та китайської держави та поінформованість про військове призначення закупівель залишається відкритим. Водночас очевидно, що російські окупанти не мають розвиненого волонтерського руху і подібні закупівлі, мабуть, могли здійснюватися лише централізовано, хоча, можливо й не безпосередньо.

DJI припиняє виробництво AeroScope — системи виявлення БПЛА, яку використовували росіяни під час вторгнення в Україну


Loading comments...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: