Новини Софт 01.05.2023 о 18:42

У Бразилії суд заблокував Telegram, але за кілька днів обмеження зняли. А ось штраф у розмірі $200 тис. на день залишили

https://secure.gravatar.com/avatar/ad81c83e9fbf757ce8a90d0eb41dee5b?s=96&r=g&d=https://itc.ua/wp-content/plugins/userswp/assets/images/no_profile.png *** https://secure.gravatar.com/avatar/ad81c83e9fbf757ce8a90d0eb41dee5b?s=96&r=g&d=https://itc.ua/wp-content/plugins/userswp/assets/images/no_profile.png *** https://secure.gravatar.com/avatar/ad81c83e9fbf757ce8a90d0eb41dee5b?s=96&r=g&d=https://itc.ua/wp-content/plugins/userswp/assets/images/no_profile.png

Вадим Карпусь

Автор новин

Минулого тижня суд у Бразилії запровадив загальнонаціональну заборону на роботу месенджера Telegram. Причиною цього стала відмова платформи надати поліції інформацію, яку правоохоронці запросили у рамках проведення розслідування.

Курс
PHOTOGRAPHY
Навчайтеся мистецтву фотографії та створюйте незабутні фото для своїх проєктів!
Вивчити курс!
pic

Поліція хотіла отримати доступ до даних про дві неонацистські групи, до яких був причетний підліток, що влаштував стрілянину в школах у листопаді минулого року. Тоді троє загинули 13 людей зазнали поранень. За даними влади, у цих групах поширювався нацистський контент, відео зі сценами насильства та інструкції щодо виготовлення бомб. Telegram мотивувала свою відмову тим, що ці дві групи були видалені з платформи, і компанія не може відновити запитану інформацію. Суд вважав ці докази непереконливими і наказав заборонити роботу Telegram у Бразилії, а компанії Apple і Google зобов’язав тимчасово видалити відповідні застосунки з національних магазинів. Крім того, суд зобов’язав Telegram виплатити штраф $200 тис. за кожен день відмови надавати інформацію про неонацистів.

Telegram оперативно оскаржила це рішення, і вже до кінця тижня Федеральний апеляційний суд Бразилії скасував блокування месенджера. Суддя Флавіо Лукас ухвалив, що повне призупинення роботи програми для обміну повідомленнями було «нерозумним», враховуючи, що тисячі людей у Бразилії покладаються на платформу для своїх комунікаційних потреб. Водночас він залишив у силі щоденний штраф у розмірі $200 тис. за ненадання місцевій владі даних, які вони запитували.

Це не перший випадок короткочасної заборони Telegram у Бразилії. У 2022 році вищий суд країни припинив дію месенджера за те, що той не заморозив акаунти, звинувачені у поширенні дезінформації напередодні президентських виборів у країні. Так само ця заборона була знята всього через кілька днів.

Джерело: Engadget


Завантаження коментарів...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: