Новини

Уряд підтримав законопроєкти про швидке розмитнення легкових автомобілів прямо у «Дії»

Уряд підтримав законопроєкти про швидке розмитнення легкових автомобілів прямо у «Дії»

Нещодавно прем’єр-міністр Денис Шмигаль розповів, що в Україні буде полегшено та пришвидшено процедуру розмитнення автомобілів. Тоді планувалося додати таку можливість прямо в «Дію». Сьогодні Мінцифра заявила, що уряд підтримав відповідний законопроєкт, та розповіла, як він допоможе побороти корупцію в митній галузі.

Зазначається, що користувачі зможуть прямо в додатку «Дія» самостійно розрахувати точну вартість митних платежів за формулою. І це можна буде зробити ще навіть до покупки автомобіля. Формула охоплює незмінні характеристики авто: об’єм, тип і потужність двигуна, вік та ексклюзивність.

Для подання митної декларації достатньо ввести VIN-код автомобіля, а розрахунок всіх платежів буде здійснюватися автоматично. Сплатити всі необхідні платежі також можна буде в прямо в додатку протягом 5 хвилин. Після розмитнення автомобіль можна буде зареєструвати в Україні за допомогою декількох кліків в додатку «Дія».

Додатково зазначається, що проєкт також передбачає звільнення від оподаткування автомобілів з електричними двигунами та меншу ставку для авто з гібридними двигунами.

Курс
QA
Вивчайте важливi технології для тестувальника у зручний час, та отримуйте $1300 уже через рік роботи
РЕЄСТРУЙТЕСЯ!

Щоб все це стало реальністю, залишилося лише дочекатися остаточного ухвалення ВРУ та підписання президентом відповідного закону. Раніше йшлося, що полегшену процедуру швидкого розмитнення автомобілів через «Дію» планують запустити до 1 липня.

30 травня Кабмін вніс до ВРУ законопроєкт №7418, яким пропонує повернути мита на ввезення в Україну авто для власного користування. Їх скасували після початку повномасштабного російського вторгнення. У пояснювальній записці йдеться про те, що нині багато людей зловживають «нульовою» ставкою та оформлюють автомобілі преміумкласу вартістю понад 1 млн грн.

За місяць українці задарма розмитнили 29 195 автомобілів, з них 16 793 — вартістю до 100 тисяч грн


Завантаження коментарів...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: