Наука та космос

Вчені закликають NASA якнайшвидше відправити зонд до Урану

Вчені закликають NASA якнайшвидше відправити зонд до Урану

Група вчених вважає, що космічне агентство США NASA має приділити першочергову увагу надсиланню дослідницької місії на Уран. Цей «крижаний гігант» – сьома планета в Сонячній системі. Зонд вивчив її лише одного разу, під час короткого прольоту «Вояджер-2» у 1986 році. Автоматична космічна станція виявила нові супутники та кільця навколо планети, після чого попрямувала у міжзоряний простір. Про це пише ВВС.

Дослідники вважають, що поглиблене вивчення Урану може допомогти їм краще зрозуміти багато об’єктів аналогічного розміру, виявлених навколо інших зірок. Відповідний документ з’явився на сайті Національної академії наук, інженерії та медицини США (NAS). Він є планетарним науковим десятирічним оглядом, який складається кожні 10 років групами вчених-планетологів, що докладно описують космічні місії, які вони найбільше хотіли б побачити через десятиліття.

Зокрема, вчені закликали NASA створити орбітальний апарат та зонд (Uranus Orbiter and Probe або UOP). Концепція місії передбачає відправку космічного корабля на орбіту навколо Урана разом із зондом, який порине в атмосферу планети. Вони вважають, що якщо інженери розпочнуть розробку вже наступного року, то місія може стартувати на початку 2030-х років.

NASA загалом дотримувалося рекомендацій попередніх звітів Національної академії США. В останньому планетарному десятирічному огляді, опублікованому в 2011 році, двома головними пріоритетами були місія зі збору гірських порід на Марсі (після чого був відправлений марсохід Perseverance, що знаходиться зараз на поверхні Червоної планети) і місія до Юпітера та його супутника Європи (готується до запуску в 2024 році, Europa Clipper).

Курс
Full Stack вечірній
Отримуйте завдання від фахівців, що практикують, і вчіться у вільний від роботи час
РЕЄСТРУЙТЕСЯ!
Full Stack вечірній

Тепер другим за важливістю пріоритетом у списку після місії до Урана є космічний корабель, який має відвідати супутник Сатурна Енцелад, який, як вважається, містить океан рідкої води під крижаною кіркою. Розробка розпочнеться не раніше 2029 фінансового року. У такому разі космічний апарат прибуде до Енцеладу у 2050-х роках. І це за умови, що бюджет буде повністю реалізовано.


Завантаження коментарів...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: