Україна Новини 28.05.2024 о 15:49 comment views icon
Стаття з  

Без альтернатив. Кабмін підтвердив роботу над електронним бронюванням

author avatar
https://itc.ua/wp-content/uploads/2024/03/647dc38d9e7db-bpfull-1-96x96.jpg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2024/03/647dc38d9e7db-bpfull-1-96x96.jpg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2024/03/647dc38d9e7db-bpfull-1-96x96.jpg

Ігор Шелудченко

Автор новин

Міністерство економіки підтвердило, що обговорює з іншими відомствами створенням механізму електронного бронювання.

За словами представників Мінекономіки, альтернатива диджиталізації відсутня.

Про це йдеться у відповіді відомства для AIN.UA.

«Іншої альтернативи, крім диджиталізації процесів, пов’язаних із бронюванням, немає. Це буде однозначно зроблено. Ми зараз обговорюємо з Міністерством оборони та Мінцифри принципові підходи до того, яким чином перевести “в цифру” постанову №76 (регулює питання бронювання) або ті нормативно-правові акти, які регулюють або будуть регулювати питання бронювання військовозобов’язаних», — розповіли в Мінекономіки.

Відомство зазначило, що наразі обговорює нові умови із бізнесом і профільними асоціаціями, іншими представниками влади, народними депутатами та стейкхолдерами.

«Очевидно, що суспільство бачить необхідність змін. Цифрове рішення [стосовно процедури бронювання] зʼявиться, коли ми напрацюємо нові положення стосовно бронювання, які збалансують потреби безпеки й оборони, економіки, бюджету, бізнесу, гуманітарної сфери тощо», — додали у відомстві.

Онлайн-курс "Асинхронне програмування" від robot_dreams.
Опануйте підходи асинхронного програмування на Python для розробки швидких та ефективних програм.Вас навчатиме Lead Python Software Engineer у SoftServe.
Детальніше про курс

Три тижні тому повідомлялося, що витяг, який підтверджує бронювання співробітника, формуватиметься в електронній формі в застосунку «Дія». Також формуватимуть QR-код (за аналогією з іншими QR-кодами в застосунку).

Списки на бронювання, вірогідно, подаватимуться через «Портал.Дія». ФОПи не підлягають бронюванню за запропонованою процедурою.

Інформація про заброньованих вже є в базі реєстру «Оберіг» та відображається в застосунку для військовозообов’язаних «Резерв+»

Нагадаємо, на днях у Верховній Раді запропонували альтернативу бронюванню і економічному бронюванню — трудову військову повинність бізнесу та IT.

Востаннє лунала інформація про дві можливі моделі економічної мобілізації.

  1. Перша модель — розмір податків із зарплати військовозобовʼязаного має бути 35 тисяч гривень, яких вистачатиме для утримання одного бійця.
  2. Друга модель — квота на підприємство для військовозобовʼязаних.

Loading comments...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: