Новости
Операторы выступили против закона, который может позволить во внесудебном порядке отключать “серые” телефоны

Операторы выступили против закона, который может позволить во внесудебном порядке отключать “серые” телефоны


Depositphotos_12274036_original

Крупнейшие в Украине операторы выступили против проекта закона №1888, который в случае принятия может позволить во внесудебном порядке отключать “серые” терминалы абонентов от мобильной связи, а также расширяет полномочия НКРСИ. Соответствующее письмо депутатам направили генеральные директора “МТС Украина”, “Астелит”, “Укртелеком”, “Тримоб”, а также президент компании “Киевстар”. Операторы считают, что введение процедуры внесудебного отключения абонентов от мобильной связи перекладывает ответственность с поставщиков на пользователей, хотя борьбой с контрабандой телефонов должна заниматься таможня и правоохранительные органы. Кроме этого, операторы выступают против введения обязательного частотного мониторинга всех радиоэлектронных устройств, а также их отключения на основе предписания НКРСИ.

Приводим полное обращение операторов к депутатам Верховной Рады Украины:

Ми, представники мобільних та фіксованих операторів, що працюють в Україні, висловлюємо стурбованість внесеним на Ваш розгляд Проектом Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту інтересів держави, споживачів телекомунікаційних послуг та удосконалення державного регулювання у сфері користування радіочастотним ресурсом України» (реєстраційний №1888).

Даний законопроект є шкідливою антиринковою ініціативою, про що ми неодноразово попереджали автора законопроекту та Комітет з питань інформатизації та зв’язку, але наші рекомендації не були враховані.

Основні пункти законопроекту, які викликають занепокоєння:

  • Запровадження процедури позасудового відключення операторами мобільного зв’язку абонентських терміналів (мобільних телефонів). Фактично регламентується перекладання відповідальності за походження мобільного апарату з постачальників та продавців на абонента. В результаті мобільні оператори будуть зобов’язані самостійно вимикати такі апарати. Ми вважаємо, що боротьба з контрабандою та обігом «сірих» мобільних терміналів є прерогативою правоохоронних органів та митниці, а не мобільних операторів;
  • Запровадження обов’язкового частотного моніторингу для усіх радіоелектронних пристроїв мобільного зв’язку, а також їх відключення на підставі припису НКРЗІ. Таким чином регулятор отримає можливість втручатися у господарську діяльність комерційних компаній (мобільних операторів) без процедури судового слідства;
  • Безпідставне значне розширення повноважень НКРЗІ та виведення їх змістовного наповнення за межі Закону України «Про радіочастотний ресурс» та його встановлення самою Комісією.

Провідні оператори фіксованого та мобільного зв’язку  вбачають у законопроекті №1888 не лише загрозу своїй комерційній діяльності, але й базовим конституційним правам громадян. На нашу думку, ініціатива не має нічого спільного з реальною боротьбою із контрабандою чи дерегуляцією ринку мобільного зв’язку. Ми сподіваємося на те, що народні депутати України відхилять законопроект у поданій редакції та відправлять його на доопрацювання з обов’язковим залученням учасників ринку.

Генеральний директор ТОВ «Астеліт», Ердал Яйла

Президент ПрАТ «Київстар», Петро Чернишов

Генеральний директор ПрАТ «МТС Україна», Іван Золочевський

Генеральний директор ТОВ «ТриМоб», Олег Бойко

Генеральний директор ПАТ «Укртелеком», Юрій Курмаз


Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: