Найкращі та найгірші відеокарти станом на початок 2024 року: Рейтинг і трохи аналітики

Опубликовал
Дмитрий Спасюк

Пропонуємо увазі читачів ITC список найкращих та найгірших відеокарт станом на Q1 2024 у вигляді tier list, а заодно пригадаємо які графічні адаптери тестували у 2023 році. До уваги брали найактуальніші моделі всіх класів та розподілили їх за кількома ступенями.

Зауважте, що вартість відеокарт напряму впливає на місце в рейтингу, тому цей Tier List актуальний саме зараз. Не можна гарантувати його об’єктивність через 4-6 місяців, коли зміняться ціни та вийдуть нові моделі

NVIDIA анонсує відеокарти RTX 4070/4080 Super на CES 2024

Онлайн-курс "Тестування API" від robot_dreams.
Навчіться працювати з API на просунутому рівні та проводити навантажувальні тестування, щоб виявляти потенційні проблеми на ранніх етапах розробки.
Програма курсу і реєстрація

NVIDIA випустить урізану версію GeForce RTX 3050 – з 6 ГБ пам’яті, 2048 ядрами CUDA і ціною $179

Поняття «вдалості» залежить від вартості не менше, ніж технічні характеристики.

Позначення Tier List’у:

  • S – найбільш вдалі відеокарти;
  • A – вдалі відеокарти;
  • B – все ще непогані відеокарти;
  • C – невдалі відеокарти;
  • D – найбільш невдалі відеокарти;

З кольорами все начебто просто, та зробимо кілька пояснень:

  • Червоний – AMD Radeon;
  • Зелений – NVIDIA GeForce;
  • Синій – Intel ARC
  • Сірий – застарілі моделі минулих поколінь;

В Tier List «Найкращі та найгірші відеокарти» додавали максимально свіжі моделі від виробників з кількома винятками: NVIDIA та AMD ще не представили заміну RX 6400, RX 6500 XT, GTX 1650, RTX 3050, тому додали їх в рейтинг. Умовні RTX 3060 і RX 6600 вже мають своїх наступників у вигляді RTX 4060 і RX 7600, отже в рейтинг моделей 2023 року не входять.

Отже, досі пояснень самої методики, перейдемо безпосередньо до Tier List, з коментарями, залишаючи посилання на редакційні огляди кожного протестованого графічного прискорювача.

NVIDIA RTX 4090 – тут все просто. Ця відеокарта не має аналогів і є найпродуктивнішою десктоп моделлю у всіх сценаріях. До того ж вона досить холодна й економна, порівняно з попередником. Недолік лише один – висока вартість, що не заважає їй вважатись найкращою відеокартою сучасності.

Огляд MSI GeForce RTX 4090 SUPRIM X 24G: найпотужніша відеокарта сучасності

NVIDIA RTX 4070 – хоч на початку продажів вона мала завищений цінник, та наразі вартість помітно знизилася, що робить її вигідною покупкою. Станом на початок 2024 року це найбільш універсальна відеокарта за свої гроші. Продуктивна в роботі та іграх, тиха, холодна і компактна. Технічні недоліки відсутні, буквально – навіть дроселі не свистять. Особливо сподобалась версія ASUS Dual, хоча на оглядах була ще й більша MSI GAMING X Trio.

 

Огляд відеокарти ASUS Dual GeForce RTX 4070: компактні розміри, генерація кадрів, відмінна продуктивність та низьке енергоспоживання

AMD RX 7800 XT – величезна кількість критики від фанатів AMD пішла в сторону цієї відеокарти, адже вона подарувала дуже малий приріст відносно попередника RX 6800 XT. Головною перевагою новинки стала адекватна рекомендована вартість (на 150$ менша) як в попередника. Саме це робить RX 7800 XT найбільш вдалою відеокартою AMD Radeon для покупки Зимою 2024 року, а ще це єдиний конкурент RTX 4070.

Огляд AMD Radeon RX 7800 XT: гідний конкурент NVIDIA RTX 4070

NVIDIA RTX 4070 Ti – чудова відеокарта, яка заткнула за пояс флагманів минулих років. З генератором кадрів їй немає рівних серед RTX 3000, коли мова йде про ігри, а в робочих завданнях тим більше. Проблемою моделі є те, що вона має ідентичний до RTX 4070 обсяг пам’яті й високу ціну. У 2023 році тестували топову SUPRIM та доступнішу GAMING X версії.

Огляд MSI GeForce RTX 4070 Ti GAMING SLIM WHITE 12G: стильна та продуктивна «Білосніжка» для 2К-геймінгу

NVIDIA RTX 4080 – ще один вдалий продукт NVIDIA. Ця модель особливо дивує своєю енергоефективністю, споживаючи на 30-35% менше, як її прямий конкурент RX 7900 XTX. Лише вартість стає перешкодою, хоча в цілому продукт чудовий.

Огляд NVIDIA RTX 4080 Suprim X — Геракл у світі відеокарт

AMD RX 7900 XTX – про цю відеокарту можу розповісти чимало, адже особисто нею користуюсь вже тривалий час. На початку вона мала безліч програмних проблем (тому отримала низьку оцінку на огляді), деякі з них не вирішені до тепер.

Наприклад, в браузері або прямо на робочому столі зображення може зависнути з артефактами, з чим стикаються десятки, а то й сотні користувачів на форумах. Лікується перезавантаженням і не залежить від платформи – проблема зустрічається з будь-якою материнською платою, але не в іграх.

На релізі відеоігри вилітали, часті сині екрани, 50-70 Вт споживання в простої та багато іншого. Зараз ситуація значно краща і стабільніша. Як-не-як, більшість недоліків виправлено, можливо, в майбутньому вони зникнуть цілком.

Ця потужна модель з великим обсягом пам’яті, але більш-менш вартою уваги стала лише під кінець 2023 року. З величезною натяжкою ставимо її в A-Tier, хоча це може зі сторони здатися на прив’язаність до продукту та свого роду фанатизм.

Огляд відеокарти AMD Radeon RX 7900 XTX – компактний «червоний» флагман для 4K геймінгу

AMD RX 7700 XT – ще одна хороша відеокарта AMD, яка не пройшла в рейтингу вище лише через поточну високу вартість. Версія PULSE, яка була на огляді, виявилась неймовірно тихою і майже не мала серйозних програмних нюансів. Якби не наявність RX 7800 XT, то вона була вигіднішою покупкою.

Коли ціна впаде (а вона однозначно впаде), до 17-18 тисяч грн – це буде її золотий час і вдалий момент для купівлі. Втім, деякі магазини вже пропонують AMD Radeon RX 7700 XT 12GB GDDR6 Fighter PowerColor (партнерське посилання) за 19 000 грн, що є найнижчою вартістю в Україні.

Огляд Sapphire Radeon RX 7700 XT PULSE: претендент на звання найтихішої відеокарти AMD у 2023 році

NVIDIA RTX 4060 – відеокарта, яка отримала критику любителів комп’ютерних відеоігор, котрі звикли міряти все сухими числами з таблиць. Звісно, ця модель подарувала мізерний приріст продуктивності, але нарешті стала економною: 90-110 Вт в стрес тестах, холодна наче лід, а з генератором кадрів відправляє в глибокий нокаут попередника RTX 3060.

Відразу вартість була завищена, та наразі їх можна придбати приблизно в ту ж ціну (або лише трохи дорожче), що й гарячого попередника. Якщо стоїть вибір між новою та старою моделлю – вибір однозначно за RTX 4060.

Огляд відеокарти MSI GeForce RTX 4060 GAMING X 8G: висока енергоефективність, генерація кадрів та мізерний приріст продуктивності

Тестували ще й версію від Gigabyte в готовому ПК з магазину Telemart:

Огляд HEXO Gaming RTX4060 Base: готовий ігровий ПК за ціною комплектуючих

AMD RX 7900 XT – предтопова модель на початку продажів була надто невигідною, та й зараз вартість найкращих версій RX 7900 XT близька до найпростіших RX 7900 XTX. Модель від ASUS, яку тестували, має дуже гарне охолодження, але висока вартість не дозволяє їй піднятися в A-Tier.

Відеокарта все ще не позбавлена програмних недоліків (регулятор обертів залишає бажати кращого), та й різниця продуктивності між XTX версією більша, ніж в ціні. Саме наявність трішки дорожчої RX 7900 XTX створює головну конкуренцію для цієї відеокарти, хоча RTX 4070 Ti також серйозна проблема.

Огляд відеокарти ASUS TUF Gaming RX 7900 XT: багато пам’яті та чудове охолодження, але є нюанси

Intel ARC 750 – компромісна відеокарта з серйозними програмними недоліками, хоча її співвідношення ціни до потужності досить непогане. Нажаль, відеокарт Intel не було в мене на оглядах, тому їх позиції в рейтинг встановлені лише опираючись на інші джерела.

Intel ARC 770 – недорога і компромісна альтернатива AMD та NVIDIA, хоча вона все ще не здатна скласти їм достатньо гідну конкуренцію. Версія на 16 ГБ начебто непогана, та енергоспоживання значне, а драйвери поки-що сирі.

Схоже можна сказати про Intel ARC 580, хоча її актуальність також під сумнівом через наявність AMD Radeon RX 6600. Купляти можна хіба що за вигідною ціною, а в Україні їх майже неможливо знайти. Продуктивність на один долар висока, стабільність низька, доступність для покупки майже нульова.

Не виключено, що відеокарти Intel незаслужено опинилися на цих позиціях (недооцінили їх?), адже в редакції ITC не було змоги протестувати їх особисто, що не дає повної картини користувацького досвіду.

AMD RX 7600 – наступник RX 6600 отримав непоганий приріст продуктивності, але одночасно виріс TDP. Новинка виявилася гарячішою, ніж очікувалося і споживає до 175 Вт, що на 50% більше, ніж прямий конкурент RTX 4060. Рекомендована вартість приємна, та поки що різниця між тією ж RTX 4060 надто мала.

Більшість покупців обирають модель NVIDIA через кращу роботу з RT, наявність DLSS, вищу робочу продуктивність, кращу енергоефективність та технологію Frame Generation, яка поки досконаліша за FSR 3. До того, RX 7600 мала кілька мала програмних недоліків на релізі. Для успішності їй потрібно ще трохи скинути вартість, адже з таким TDP і сильним конкурентом їй справді важко популярною.

Огляд відеокарти AMD Radeon RX 7600. Гідна заміна RX 6600 чи провал?

NVIDIA RTX 4060 Ti – сама по собі відеокарта не така жахлива, якщо не брати до уваги невиправдано завищену ціну на модель з 16 ГБ VRAM, а також малий приріст потужності відносно попередника RTX 3060 Ti. Поки ціна на новинку не знизиться, поки їй не світить популярність серед користувачів. На цю мить її не можна рекомендувати на покупку, доцільніше докласти трохи до вдалої RTX 4070.

Єдина нова модель NVIDIA, яку редакція ITC не мала змоги перевірити особисто в 2023 році – RTX 4060 Ti 16 ГБ. Зате оцінили актуальність відновленої на заводі RX 6400 та вимучену майнерами GTX 1660 Super:

Огляд NVIDIA GTX 1660 Super після майнінгу. На що здатна народна відеокарта 2019 року в сучасних реаліях і чи варто купляти її на б/в ринку?

AMD RX 6400 та RX 6500 XT – ці відеокарти мали бути порятунком в часи майнінгової лихоманки, але вони дещо запізнилися. До того, вони мають шину 64 bit та лише 4 активні лінії PCI-E, що робить їх неактуальними для старих систем з PCI-E 3.0. Їх ціна завищена, простіше докласти кілька тисяч до RX 6600 або шукати щось на вторинному ринку.

Огляд Asus Dual Radeon RX 6400: на що здатна бюджетна відеокарта з живленням 40 Вт в сучасних реаліях?

NVIDIA GTX 1650 та RTX 3050 – якщо GTX 1650 мала шалену популярність кілька років тому, що не можна сказати про наймолодшу RTX. На цей час співвідношення потужності до вартості цих моделей погане, купляти їх невигідно. Щобільше, нова RTX 4060 має менший TDP, ніж RTX 3050, що ще більше віддаляє «50-ку» від вищого місця в рейтингу.

Якщо читали матеріал не «по діагоналі» і ознайомились з редакційними оглядами, то все стає зрозуміло. З усім тим, раді будемо почути вашу думку, особливо, якщо вважаєте, що якась модель помилково опинилась не на своєму місці.

Вважаєте, що список має бути іншим? Якусь відеокарту переоцінили або недооцінили? Запрошуємо в коментарі, сміливо пропонуйте власний Tier List відеокарт «Зима-2024».

Disqus Comments Loading...