Статті

Відволікаємось і дивимося наше: найкращі українські фільми. Частина 2

Відволікаємось і дивимося наше: найкращі українські фільми. Частина 2

Продовжуємо відволікати вас від війни. У другій частині зібрали ще десять крутих українських фільмів у різних жанрах. Намагатимемося продовжити цю тему і надалі, щоб хоч якось відволікти наших читачів. У планах також добірки документалок та українських серіалів.

«Пропала грамота»

Жанр: комедія, роуд-муві

Дата прем’єри: 1972

Курс
УПРАВЛІННЯ КОМАНДОЮ
Зберіть свою команду мрії та ведіть її до спільної мети.
РЕЄСТРУЙТЕСЯ!
Team

«Пропала грамота» – класика українського кіно під час радянського періоду. Це комедія на графи фантазії. Фільм розповідає про козака Василя, який повертається додому до Диканьки. Щоправда, герой змушений майже відразу їхати назад — везти російській імператриці певну грамоту, яку полює сам диявол.

«Тіні забутих предків»

Жанр: драма

Дата прем’єри: 1964

А це ще один класичний український фільм часів СРСР. Картина показує історію гуцула Іванка, котрий закохується в доньку вбивці свого батька Марічку.

«Погані дороги»

Жанр: драма, військовий

Дата прем’єри: 2020

Цей фільм складається із п’яти історій про українців на тлі війни. Усі вони люблять, зраджують, ненавидять, сваряться і миряться.

«Стоп-Земля»

Жанр: драма

Дата прем’єри: 2021

16-річна Маша не зовсім вписується до колективу випускного класу, але впоратися з проблемами допомагають друзі Сеня та Яна. Але тут дівчина закохується в однокласника Сашка і вирішує у всьому йому зізнатися.

«Поводир»

Жанр: драма, історичний

Дата прем’єри: 2014

А це вже є класика сучасного українського кіно. У головній ролі – Станіслав Боклан. 30-ті роки. До радянської України приїжджає американець Майкл Шемрок та його син. Герой закохується в актрису Ольгу та відповідає взаємністю. Але дівчину любить і радянський комісар, тому Майкла Шемрока зненацька знаходять мертвим, а його сина починають переслідувати. Хлопчика рятує український сліпий кобзар, котрий бере його собі поводирем.

«Гамер»

Жанр: драма

Дата прем’єри: 2011

Підліток Льоша дуже захоплюється комп’ютерними іграми. Через них він кидає школу та свариться з матір’ю, але хлопцеві вдається вирушити на кіберспортивний чемпіонат світу. Там він посідає друге місце і повертається додому. Згодом юнак замислюється про майбутнє і намагається знайти себе у цьому житті.

«Номери»

Жанр: антиутопія

Дата прем’єри: 2019

«Номери» – антиутопія про якесь суспільство, номери, які підвладні володарю Нулю. Люди живуть лише за книгою Правил та не мають власних бажань. Але все змінюється, коли серед них утворюється новий мешканець. Він не знає, що таке несвобода, яке дії викликають у мешканців дивні бажання.

«Казка про гроші»

Жанр: казка, комедія

Дата прем’єри: 2017

Дядько хлопця Левко потопає в озері, тому герою дістається у спадок млин. Після цього хлопець забирає собі місцевий шинок, а потім надає й інші цінності мешканців села. Через час до втрати совість і співчуття героєві приходить нечиста сила.

«Із зав’язаними очима»

Жанр: драма, спорт

Дата прем’єри: 2020

Юлія – успішний боєць ММА. З дитинства вона займається лише спортом, і в її житті немає нічого іншого. Несподіване лихо змушує дівчину кинути свою справу, а через час героїні доведеться прийняти серйозний бій зі своїм минулим.

«Приятель небіжчика»

Жанр: кримінальна драма, комедія

Дата прем’єри: 1997

1990-ті роки. Невдаха Анатолій не може пристосуватися до нових часів після розвалу СРСР. Головний герой випадково стає винним у смерті кілера. У того залишилися новонароджене маля і дружина, про які тепер треба дбати.


Завантаження коментарів...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: