
Цей матеріал – не редакційнийЦе – особиста думка його автора. Редакція може не розділяти цю думку.
Через терористичні атаки росії питання електроживлення в нашій країні має найвищий рівень актуальності. Для живлення власного домогосподарства в цілому існує не один варіант, але всі вони пов’язані з немалим фінансовим навантаженням.
Маючи й зарядну станцію (писав про неї раніше), і дбж для роботи опалення з гелевим акб на 65 А/г, і інверторний бензогенератор на випадок довгострокового відключення — постало питання в окремому пристрої для підтримки роботи інтернет з’єднання.
В принципі користуючись мобільним інтернетом складнощі в живленні модема відсутні. Але максимум що мені вдалось вичавити із такого підключення — до 60 Мбіт. При цьому останнім часом приблизно через годину після пропажі електроенергії, швидкість поступово знижується до 5-10 Мбіт.
Саме через нестабільність швидкості мобільного інтернету довелось підключити оптику. А з таким варіантом вже необхідно живити два пристрої: роутер і оптичний перетворювач (це, мабуть, не зовсім правильна назва, але більшість зрозуміють).
Для себе виділив два варіанти живлення:
- Зовнішній акб (повербанк) з тригерами на 12 V.
- Спеціальний ДБЖ.
Перший варіант випробував ще при літніх відключеннях і мені він не сподобався. Маючи в користуванні декілька Xiaomi Mi Power Bank 3 18w 20000, Hoco J110A залишилось докупити тільки 12v тригери-перехідники з USB на dc 5.5 х 2.1 х 11 мм.


Xiaomi Router AC1200 (DVB4330GL) + FoxGate ONU G2001R пропрацювали на Xiaomi Mi Power Bank 3 18w 20000 приблизно 12 годин. Hoco J110A, своєю чергою, тримало пристрої в роботі майже 3 доби.
Обидві банки не вміють в наскрізну безшовну зарядку і після кожного вимикання\вмикання електроенергії доводилось вручну перемикати обладнання, а це не технологічно, а головне не зручно.
З Romoss PMT60 стало значно простіше, тому що повербанк вміє живити й одразу заряджатись, хоч і не без глюків. Іноді при відновленні подачі електроенергії банка наче зависає і живлення по USB портам відновлюється тільки після перепідключення тригерів. Під час написання допису банка вийшла з чату, пропрацювавши в загальному трохи більш як 5 циклів.
До слова, Xiaomi Mi Power Bank 22.5w взагалі відмовилась живити обидва пристрої через тригери. Один без проблем, підключаєш другий тригер – перший відпадає – китайська магія.
Другий варіант живлення мені бачився доволі простим в самостійній реалізації. Дбж плата зі схемою підключення 2s 2p + захист\зарядка й акб 18650 – при мінімальних розуміннях схемотехніки та бажанні можна зібрати навіть не спітнівши. Коли почав формувати замовлення побачив, що вже є готові рішення.
Варіантів дбж для покупки на сьогодні дуже багато, при цьому не знайшов жодний без негативних відгуків.
Спочатку до покупки розглядав DC1018P. Він має демократичну ціну і при цьому виконує свої функції. Але купувати це лайно можу рекомендувати тільки під переробку. Всі варіанти що я бачив мають ряд проблем – неякісні конденсатори (колір яких змінюється залежно від партії, але якість очікувано низька) і елементи живлення, відсутність балансиру. Трохи рідше використання невідповідних запчастин в ланцюгу живлення – що призводить до точкового нагріву в 90 градусів. «Рисожуї» змогли зіпсувати непогано спроєктований пристрій максимальним здешевленням компонентів.


Для “заможних і незалежних” можу порекомендувати SKE Mini DC UPS 60W, при своїй ціні (3600 грн) він дійсно гарно спроєктований і реалізований (підозрюю що китайці просто вкрали переробили чужу розробку). Понад рік два таких дбж без питань працюють в офісі. Тримаючи включеними камери відео спостереження і мережеве обладнання.


Додому ж я вирішив взяти на тест WGP mini UPS з заявленою ємністю 10400 mAh. На момент покупки ціна складала 799 грн. А ще на момент покупки в мережі майже були відсутні відгуки і відео з розборкою чи ремонтом.




Корпус пристрою склеєний, але розбирання не має викликати якісь проблеми. Елементи живлення використовуються стандартні 18650 підключені за схемою 2s 2p і мають захист. 9 і 12 вольтові виходи мають незалежні dc перетворювачі.
В комплекті крім дбж виробник поклав один одинарний dc дріт і один з подвійний, щоб можна було одночасно заживити два пристрої. А також є перехідник на тонкий роз’єм живлення, бачив такий у деяких xiaomi.
Блок живлення в комплекті відсутній, але можна використовувати або від роутера, або від оптичного перетворювача.
ДБЖ вміє живити:
- DС виходи 9, 12 V.
- USB – 5 V.
Заявлена загальна потужність 24 Вт.
Час автономної роботи з моїми пристроями склав близько 7 годин, а від 0 до 100% він заряджається приблизно за 4-5 годин. З блоком на 12V 2A дбж заряджається швидше, приблизно 4 години. Так це повільно, але поки складнощів з цим не виникало.
Особисто для мене плюсом встановлення дбж стало те, що все працює повністю автономно і за два місяці відключень електроенергії пристрої жодного разу не вимагали до себе уваги.
Висновок
Купувати для живлення роутера та оптичного перетворювача потужну банку з наскрізною безшовною зарядкою не бачу сенсу. По-перше, це дорого. По-друге, стабільність роботи все одно під питанням.
Повербанк більш універсальний користувацький пристрій який можна використовувати для зарядки телефона чи планшета. При одноразових відключеннях це робочий варіант який дозволяє залишатись онлайн при мінімальному вкладенні, особливо за умови, що багато хто вже має повербанку і докупити необхідно тільки тригери.
ДБЖ своєю чергою працює без додаткової уваги. Крім цього, для мене, дуже важливим було те, що його можна обслуговувати. АКБ і більшість компонентів легко піддаються заміні навіть при мінімальних навичках володіння паяльником.
Збірка на основі «поварбанки» обійдеться приблизно в 1200 грн. (Банка + 2 тригери).
ДБЖ можна купити від 799 грн + блок живлення до 100 грн.
P.S. Якщо цікаво, можу зробити підбірку запчастин для власної збірки дбж.
Цей матеріал – не редакційнийЦе – особиста думка його автора. Редакція може не розділяти цю думку.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: