Новини Технології 10.01.2025 о 11:49 comment views icon

Ілон Маск: «Людські дані для навчання ШІ — вичерпані. Потрібні синтетичні, які технологія створить сама»

author avatar

Катерина Даньшина

Авторка новин

Ілон Маск: «Людські дані для навчання ШІ — вичерпані. Потрібні синтетичні, які технологія створить сама»
Ілон Маск / Depositphotos
Розділ Технології виходить за підтримки

Ілон Маск підтвердив думки деяких інших експертів щодо нестачі реальних даних для навчання штучного інтелекту — причому дефіцит сформувався ще з минулого року.

«Ми фактично вичерпали загальну суму людських знань для навчання ШІ», — заявив Маск під час розмови з головою Stagwell Марком Пенном (через TechCrunch). «Це сталося в основному минулого року».

Маск фактично повторив тези інших дослідників. Раніше колишній науковий співробітник OpenAI Ілля Суцкевер зазначив, що галузь ШІ досягла «пікових даних» і передбачив, що брак інформації для навчання змусить змінити спосіб розробки моделей, який використовується на сьогодні.

«Єдиний спосіб доповнити дані реального світу — синтетичні дані, які ШІ створить сам», — сказав Маск. «З ними технологія оцінюватиме себе та проходитиме процес самонавчання».

Насправді інші компанії, як-от Microsoft, Meta, OpenAI й Anthropic, вже використовують синтетичні дані для навчання своїх флагманських моделей. За оцінками Gartner, у 2024 році 60% даних, використаних для проєкту ШІ та аналітики, були згенеровані штучно.

Серед інших переваг використання синтетичних даних — значна економія коштів. До прикладу, ШІ-стартап Writer каже, що його модель, навчена на штучно згенерованих даних, обійшлась всього у $700 тис. (модель OpenAI подібного розміру, до прикладу, коштувала близько $4,6 млн).

Водночас деякі дослідження передбачають, що використання синтетичних даних може призвести до колапсу моделі, коли вона стає менш креативною та більш упередженою в результатах.

Нагадаємо, що Ілон Маск володіє стартапом штучного інтелекту xAI, який на момент запуску просував себе, як компанію, що прагне «зрозуміти справжню природу Всесвіту». Станом на листопад 2024 року оцінка xAI сягала $50 млрд. Наразі єдина широкодоступна розробка стартапу — це чатбот Grok, який навчався на дописах в Twitter. Він інтегрований у соцмережу, а відучора доступний в окремому iOS-застосунку (поки лише в США).

Слід також нагадати, що Маск неодноразово закликав ставитись до штучного інтелекту обережно і навіть підписав відкритого листа з вимогою призупинити розробку технології на пів року. Він також продовжує активно критикувати OpenAI, яку звинувачує у зосередженні на заробітку грошей і відході від початкової мети — розробки штучного інтелекту на благо людства (насправді ж із заробітками у компанії Сема Альтмана поки не все так чудово).

Стартап штучного інтелекту Ілона Маска тепер коштує більше, ніж Twitter на момент придбання

Розділ Технології виходить за підтримки

Favbet Tech – це ІТ-компанія зі 100% украі‌нською ДНК, що створює досконалі сервіси для iGaming і Betting з використанням передових технологіи‌ та надає доступ до них. Favbet Tech розробляє інноваційне програмне забезпечення через складну багатокомпонентну платформу, яка здатна витримувати величезні навантаження та створювати унікальний досвід для гравців.


Що думаєте про цю статтю?
Голосів:
Файно є
Файно є
Йой, най буде!
Йой, най буде!
Трясця!
Трясця!
Ну такої...
Ну такої...
Бісить, аж тіпає!
Бісить, аж тіпає!
Loading comments...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: