Новини Технології 11.05.2022 о 08:59 comment views icon

Війна росії проти України почалася з кібернападу на супутники. За годину до вторгнення були знищені «десятки тисяч» терміналів Viasat

author avatar
https://secure.gravatar.com/avatar/b303a3ef67b301f02882656cb7a9184b?s=96&r=g&d=https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/06/no-avatar.png *** https://secure.gravatar.com/avatar/b303a3ef67b301f02882656cb7a9184b?s=96&r=g&d=https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/06/no-avatar.png *** https://itc.ua/wp-content/themes/ITC_6.0/images/no-avatar.svg

Тетяна Нечет

Автор новин

Напад російських хакерів на Україну розпочався буквально за кілька хвилин до повноцінного вторгнення армії. За даними агентства Reuters, США, Великобританія та Європейський Союз офіційно звинуватили рф у великомасштабному кібернападі, який порушив роботу супутникового інтернет-сервісу Viasat за годину до початку війни 24 лютого. Це спричинило знищення «десятків тисяч» супутникових терміналів.

Великобританія зазначила, що атака торкнулася центральноєвропейських інтернет-користувачів та вітрових електростанцій, а також українських військових та деяких цивільних клієнтів.

Заступник голови Держспецзв’язку Віктор Жора говорив ще у березні, що ці дії призвели до «величезних втрат» зв’язку на самому початку війни.

За даними MIT Technology Review, напад російських хакерів на Viasat — найбільший відомий злом під час війни. Про це заявив Хуан Андрес Герреро-Сааде, дослідник кіберзагроз із SentinelOne. Це також один із перших реальних прикладів того, як кібератаки можуть бути націлені та розраховані за часом для посилення збройних сил на землі шляхом порушення та навіть знищення технологій, що використовуються ворожими силами.

В ході атаки 24 лютого запустили шкідливе програмне забезпечення AcidRain, яке стерло дані модемів і маршрутизаторів Viasat, після чого вони відключилися. Таким чином було знищено тисячі терміналів. Попереднє шкідливе програмне забезпечення російських хакерів було вузькоспрямованим, але AcidRaid є скоріше універсальною зброєю.

«Що особливо турбує AcidRaid, так це те, що вони прибрали всі перевірки безпеки», — зазначив Герреро-Сааде.

Курс GameDev-тестувальник.
Курс для тих, хто хоче познайомитись з роботою тестувальника в геймдеві. Опанувати воркфлоу спеціаліста, розширити скілсет і перетворити любов до ігор на професію.
Інформація про курс

Напад виявився типовим для «гібридної» військової стратегії, яку використовує москва, вважають експерти. Згідно з дослідженням Microsoft, така координація між російськими кіберопераціями та збройними силами спостерігалася як мінімум шість разів, що підкреслює зростаючу роль кібернетики в сучасній війні.

«Скоординована та руйнівна кібератака росії перед вторгненням в Україну показує, що кібератаки активно і стратегічно використовуються у сучасній війні, навіть якщо загроза та наслідки кібератаки не завжди видно громадськості. Кіберзагроза постійна і розвивається. Кібератаки можуть завдати великої шкоди нашій критичній інфраструктурі з фатальними наслідками», — сказав міністр оборони Данії Мортен Бедсков.

Хакери з росії продовжують атаку на інфраструктуру американської телекомунікаційної компанії Viasat

Триває конкурс авторів ІТС. Напиши статтю про розвиток ігор, геймінг та ігрові девайси та вигравай професійне ігрове кермо Logitech G923 Racing Wheel, або одну з низькопрофільних ігрових клавіатур Logitech G815 LIGHTSYNC RGB Mechanical Gaming Keyboard!


Loading comments...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: