banner
Новини Технології 25.05.2026 comment views icon

Балет так балет: китайський робот Walker C1 демонструє балетні номери разом з реальними танцюристами

author avatar

Олександр Федоткін

Автор новин та статей

Балет так балет: китайський робот Walker C1 демонструє балетні номери разом з реальними танцюристами
UBTECH Robotics/YouTube

Китайська компанія UBTECH представила свого нового людиноподібного робота  Walker C1.


У демонстраційному відео робот виконує балетні номери з “Лебединого озера” разом з реальними танцюристами. Він демонструє чудову координацію рухів, точне керування та дивовижний баланс. Walker C1 був розроблений для роботи у громадських місцях, зокрема, аеропортах, готелях та виставкових центрах. У відео робот також впевнено танцює вальс.

“Це більше, ніж просто танець. Це погляд у майбутнє інтелектуальної сервісної робототехніки, де повнорозмірні людиноподібні роботи працюють, взаємодіють і рухаються поруч із нами у повній гармонії. Майбутнє сервісної робототехніки ще ніколи не виглядало таким елегантним”, — йдеться у дописі до відео.

UBTECH поки не розкриває технічні характеристики Walker C1. Інтерактивна великомасштабна модель Walker C підтримує багатомовну взаємодію під час роботи у виставкових залах, офісах, торгівельних центрах, транспортних центрах та інших громадських місцях.


Вона може виконувати функції гіда, адміністратора та інтелектуального помічника, пропонуючи підтримку у форматах питання-відповідь, голосове оповіщення та інтерактивна взаємодія. Робот працює разом з навігаційною системою U-SLAM для автономного планування маршруту, керування рухами та виявленням перешкод у динамічному середовищі. Він може пересуватись зі швидкістю 6 км/год, виконувати людиноподібні жести та танцювальні рухи.

Додаткові можливості включають багатомовність на основі ШІ, адаптивні відповіді на запити сервісів та взаємодію з людьми за кількома ступенями свободи. Минулого року UBTECH повідомила,  що випустила близько тисячі людиноподібних роботів Walker S2 на власному підприємстві в Лючжоу.

В UBTECH зазначають, що близько 500 роботів Walker S2 вже працюють у реальних умовах. Компанія прагне виробити в цьому році до 10 тис. одиниць роботів та вже отримала замовлень на $113 млн. За даними компанії, ключовий попит надходить від таких провідних виробників автомобільної галузі як BYD, Geely Auto, FAW-Volkswagen, Dongfeng Liuzhou Motor та Foxconn. Роботи працюють без перерв та вихідних на підприємствах та складах.

Вчать замінювати людей: в Китаї відкривають “школи” для роботів

Джерело: Interesting Engineering

Що думаєте про цю статтю?
Голосів:
Файно є
Файно є
Йой, най буде!
Йой, най буде!
Трясця!
Трясця!
Ну такої...
Ну такої...
Бісить, аж тіпає!
Бісить, аж тіпає!
Loading comments...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: