Новости

Кабінет Міністрів України планує запустити спрощене розмитнення автомобілів через застосунок «Дія»

Кабінет Міністрів України планує запустити спрощене розмитнення автомобілів через застосунок «Дія»

Глава уряду Денис Шмигаль повідомив про плани Кабміну спростити розмитнення автомобілів в Україні та зробити можливим оформлення цієї послуги на платформі «Дія». Зокрема, прем’єр-міністр України вже провів нараду з «Офісом простих рішень та результатів», Міністерством цифрової трансформації та Міністерством фінансів.

Проєкт, який має полегшити процедуру розмитнення автомобілів, отримав повну підтримку всіх учасників наради.

«Згідно з пропозиціями, розмитнити авто можна буде просто за допомогою смартфону — через портал та застосунок Дія. Усунення бюрократичних перепон, мінімізація людського фактора й викорінення корупції — стане поштовхом до реформи митниці.

Водночас розмитнення має бути справедливим для кожного. Доручив Міністерству фінансів та Мінцифри опрацювати й подати остаточні пропозиції до зазначеного проєкту» — зазначив Денис Шмигаль.

Нагадаємо, що 13 травня 2021 року глава держави підписав Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо справляння податків і зборів, інших обов’язкових платежів, об’єктом оподаткування якими є транспортні засоби» № 1402-ІХ. Також президент підписав Закон України «Про внесення змін до Митного кодексу України щодо тимчасового спрощення митного оформлення транспортних засобів, ввезених на митну територію України» № 1403-ІХ.

Ці закони, ухвалені Верховною Радою 15 квітня 2021 року, тимчасово спрощують механізм розмитнення імпортованих з Європи автомобілів («євроблях»), а також сприяють захисту довкілля від шкідливих викидів. Сума акцизного податку залежатиме від віку автівки, об’єму та типу двигуна й не залежатиме від її вартості. Базова ставка коливатиметься від нуля до 150 євро, і в більшості випадків вартість розмитнення не перевищуватиме однієї тисячі євро (детально формула розрахунку акцизу розбирається за наступним посиланням).

Курс
Full Stack розробка
Навчайтесь за вільним графіком, щоб стати універсальним фахівцем зі знанням Back-end та Front-end. Заробляйте $1300 на місяць
РЕЄСТРУЙТЕСЯ!
Full Stack розробка

Джерело: Денис Шмигаль


Завантаження коментарів...

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: