Новости Новости 26.10.2021 в 16:25 comment views icon

Казахстанський Kaspi.kz домовляється про купівлю великого українського інтернет-магазину

author avatar
https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/04/vova-96x96.jpeg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/04/vova-96x96.jpeg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/04/vova-96x96.jpeg

Владимир Скрипин

Заместитель главного редактора, руководитель отдела новостей

Казахстанський єдиноріг Kaspi.kz продовжує експансію в Східній Європі й вже готується до купівлі наступного українського активу, яким може стати великий гравець у сфері інтернет-комерції. Про факт переговорів між сторонами повідомив AIN.UA з посиланням на неназвані джерела.

Останнім часом Kaspi.kz активно розширює присутність на українському ринку — у жовтні казахстанська компанія повністю закрила угоду з купівлі української платіжної системи Portmone, а також домовилась про купівлю БТА Банк Україна. Тепер, за повідомленням AIN.UA, Kaspi.kz націлилась на український e-commerce, що виглядає цілком логічним, закономірним та обґрунтованим кроком (це один з основних напрямків бізнесу Kaspi.kz).

Повідомляється, що Kaspi.kz домовляється про купівлю великого та іменитого українського бренду і наразі сторони ведуть перемовини. На якій стадії вони перебувають, яка ймовірність підписання угоди та якою буде її вартість — ніяких деталей поки немає. Найцікавіше, звісно, кого саме з відомих українських інтернет-магазинів хоче купити Kaspi.kz. І поки що ми можемо лише гадати, хто це. Як завжди в таких випадках, будь-якої миті переговори можуть зірватися, а угода — розвалитися.

***

Kaspi.kz — найбільша онлайн-платформа Казахстану у сфері платежів, фінансових технологій і маркетплейсів. Основним продуктом є застосунок Super App Kaspi, в якому об’єднані онлайн-торгівля, фінтех- та платіжні сервіси. Сервісом користується 10,8 млн осіб із 18,5 млн населення Казахстану. За дев’ять місяців 2021 року компанія отримала дохід $1,52 млрд, з цієї суми половина припадає на фінтех, 29% — платежі, 21% — маркетплейс. З точки зору диверсифікації бізнесу, Kaspi.kz — це свого роду казахське поєднання monobank та Rozetka.

У жовтні 2020-го Kaspi вийшла на Лондонську фондову біржу. На момент проведення IPO ринкова капіталізація компанії оцінювалася в $6,5 млрд, а станом на кінець жовтня вона зросла майже до $22 млрд.

Kaspi.kz також планує побудувати в Україні технологічний хаб та не виключає перенесення на український ринок свого R&D центру. У звіті за другий квартал фінтехгігант зазначав серед привабливих сторін ринка України низьке проникнення цифрових платежів та високий потенціал розвитку електронної комерції. За даними компанії, 44% українців знімають гроші зі своїх банківських рахунків і розплачуються готівкою, тоді як частка онлайн-продажів становить не більше 8% від усієї роздрібної торгівлі, а 15% покупців все одно оплачують замовлення готівкою кур’єру. Водночас 70% усіх українських користувачів володіють смартфонами.

Продолжается конкурс авторов ИТС. Напиши статью о развитии игр, гейминг и игровые девайсы и выигрывай профессиональный игровой руль Logitech G923 Racing Wheel, или одну из низкопрофильных игровых клавиатур Logitech G815 LIGHTSYNC RGB Mechanical Gaming Keyboard!


Loading comments...

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: