14 січня Кабмін затвердив Стратегію інновацій до 2030 року, яка серед іншого передбачає запуск виробництва чипів в Україні.
За даними Forbes, нині Мінцифри розглядає принаймні два сценарії запуску виробництва мікросхем в Україні: ліцензування технології під ключ або залучення стратегічного партнера на комерційних засадах. У першому випадку держава залучає компанію-ліцензіара, яка відповідатиме за будівництво заводу, налаштування обладнання та запуск пілотної лінії, однак залишає за собою контрольний пакет акцій і у пріоритеті закриває власні потреби; а в другому — залучає партнера через державний тендер та отримує міноритарну частку, яка дозволяє квотувати замовлення на виробництво за власними інтересами.
Початково йдеться про виробництво чипів розміром 180, 130 та 110 нм — розробки далеко не найбільш передові (в Intel та TSMC працюють над технологіями 1,8 нм та 4 нм), однак цілком підходящі для закриття потреб щонайменше трьох місцевих ринків: ВПК, аграрного та автомобільного.
«Менші напівпровідники на 10 чи 7 нм використовуються у смартфонах, дата-центрах та для штучного інтелекту. Це конкурентна ніша, а вартість побудови фабрики — десятки мільярдів доларів», — пояснює старший директор з R&D у Silvaco та один з учасників робочої групи при Мінцифри Олександр Груданов.
Як партнера для розробки програм під чипи автори стратегії пропонують американську компанію Silvaco Group, тоді як у якості бізнес-моделі може бути використана Multi-Project Wafer — варіант мікроелектронного виробництва, що передбачає розміщення на одній напівпровідниковій пластині різних типів інтегральних схем від різних розробників (або замовників). У документі зазначається, що початкові плани передбачають виробництво до 1000 таких пластин на місяць.
За словами Груданова, перевага у власному виробництві чипів для України полягатиме в тому, що ми зможемо зробити власну надбудову до наявної технології й виробляти спеціалізовані чипи — наприклад, більш стійкі до РЕБ.
За моделлю ліцензування будівництво заводу з виробництва чипів в Україні може обійтися до $1 млрд, однак окремо доведеться сплатити ще й певну суму за ліцензування технології.
Favbet Tech – це ІТ-компанія зі 100% украінською ДНК, що створює досконалі сервіси для iGaming і Betting з використанням передових технологіи та надає доступ до них. Favbet Tech розробляє інноваційне програмне забезпечення через складну багатокомпонентну платформу, яка здатна витримувати величезні навантаження та створювати унікальний досвід для гравців.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: