Статті Пристрої 27.03.2023 о 10:00

Фейкові тести відеокарт та процесорів. Як обманюють на Youtube і текстових блогах

https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/08/photo_2022-09-30_11-43-02-e1664550777584-96x96.jpg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/08/photo_2022-09-30_11-43-02-e1664550777584-96x96.jpg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/08/photo_2022-09-30_11-43-02-e1664550777584-96x96.jpg

Дмитро Спасюк

Автор статей та оглядів

Фейкові тести відеокарт та процесорів. Як обманюють на Youtube і текстових блогах

Довіряй, але перевіряй – відоме золоте правило, яке стосується й технічної тематики. Сучасні геймери та комп’ютерні любителі перед покупкою часто шукають інформацію про ту чи іншу модель ЦП, відеокарти тощо. Найбільшим попит мають реальні тести, де перевіряють можливості конкретної моделі в робочих чи ігрових сценаріях.

Курс IT-рекрутер.
Стань володарем джунів.
Мені подобається ця ідея

Проблема в тому, що на YouTube (і не тільки) розвелося надто багато фейкових тестів. Що вони приховують, як їх визначати та кому можна довіряти? Розберемось з цими питаннями за порядком та виведемо на чисту воду дезінформаторів.

ФейкTube

Чимало роликів з тестами комп’ютерних комплектуючих на YouTube несуть неправдиву інформацію і вводять в оману недосвідчених глядачів. Розділимо авторів таких фейків на кілька категорій:

  1. Користувачі, які хочуть принизити якийсь конкретний продукт. Можна знайти відеоролики, де Ryzen 5 5600X (а це хороший і потужний процесор) не може забезпечити 60 FPS в Cyberpunk 2077, а в справжніх тестах майже удвічі продуктивніший.
  2. Користувачі, які хочуть виправдати свою покупку. Ця категорія схожа на першу, але тут додається порівняння з «віртуальним ПК» (коли штучно обмежують потужні комплектуючі). В таких тестах слабкі комп’ютери виглядають вигідними.
  3. Теоретики, які не проводили власні тести, а лише беруть цифри з інших бенчмарків, вставляють випадковий відеоряд і діаграми без реального геймплею.

Фейкові тести відеокарт та процесорів. Як обманюють на Youtube і текстових блогах

Приклад неправильного тестування від продажних блогерів. Мертві процесори Xeon 10 річної давності тестують Singleplayer грі так, щоб отримати повне завантаження відеокарти. В онлайн баталіях (64-128 гравців) на користувача чекають двократні просадки FPS і жахлива статистика 0.1% low

Особливо популярним видом є канали «табличники». Їх відео складаються з примітивних слайдів без жодного тестування і лише з кількома діаграмами. Інформацію вони беруть з інших джерел, часто різних. Тому правдивість таких відео низька.

Фейкові тести відеокарт та процесорів. Як обманюють на Youtube і текстових блогах

Ще один приклад фейкотесту. Насправді різниця між 10700K та 12700K в Hitman складає 20-30%, а тут бачимо двократний приріст. Такі канали відразу в чорний список.

Фейкові тести відеокарт та процесорів. Як обманюють на Youtube і текстових блогах

Але як дізнатись, де правда? Як мінімум, можна звернутись до перевірених джерел. Є професіонали, які працюють великими командами, мають відмінну репутацію і повагу мільйонів глядачів. Великі канали не публікують фейки, але деякі хитруни можуть іноді для хайпу підтасовувати результати. Про це далі поговоримо в окремому розділі.

Курс Стратегічний маркетинг
Від хаосу до системного маркетингу разом із B2C-директоркою у Kyivstar
Цікаво

Поїдання хайпу – не фейк, але дезінформація

Деякі великі канали можуть робити дивні, але популярні відео в стилі: «Intel Core i7 980X кращий ніж мій Core i9. ШОК!». В чому мета таких відеороликів? Все як із жовтою пресою – заголовок приваблює потенційних глядачів своєю абсурдністю.

У перевірених і великих каналів тести будуть справжніми, але в дуже обмежених умовах. Наприклад, тестуватимуть у 4K ігри, які мають неймовірно низькі вимоги до CPU. Графіка на ультра, DLSS off і відеокарта предтопового рівня працюватиме на 100% в деяких забавках.

Фейкові тести відеокарт та процесорів. Як обманюють на Youtube і текстових блогах

Нехай блогер рекламує старі б.в. процесори з Aliexpress. Відеоігри зазвичай підбираються з мінімальною процесорною залежністю, невимогливі, а роздільна здатність обирається максимально високою для завантаження відеокарти. В онлайн іграх обираються оптимальні умови, де частота кадрів буде привабливою для реклами.

Наприклад, гра PUBG дуже ситуативна, тобто в «Починках» (в школі) висаджується багато людей і FPS просідає. На краю карти можна отримати 300 FPS, а «густозаселених» місцях уже 120 FPS. З метою продажу товарів, блогери показують ідеальні умови, а наївний покупець гратиме із поганим фреймтаймом і фрізами.

Як працює команда ITC?

Усі тестування на нашому сайті проводяться з фізичною взаємодією – лише реальні перевірки кожного бенчмарку, кожної гри. Команда ITC завжди публікує скриншоти зі статистикою продуктивності, а також формує підсумкові діаграми.

Фейкові тести відеокарт та процесорів. Як обманюють на Youtube і текстових блогах

У ITC результати тестів AMD Ryzen 9 7900 (і двох молодших моделей) були кращими, як в рекомендаційних листах. Це все тому, що використали досить хорошу ОЗП і материнську плату, яка дозволила зняти усі ліміти TDP.

Фейкові тести відеокарт та процесорів. Як обманюють на Youtube і текстових блогах

Рекомендаційний лист (гайд) – це інструкція від виробника, де описуються можливості процесорів. Там же часто виробник надає результати бенчмарків, чим можуть скористатись деякі автори контенту.

Інколи блогери дозволяють собі копіювати результати із відомих таблиць, не приховуючи цього. Навіщо старатись і тестувати 20 ігор і 5-10 синтетичних бенчмарків, коли виробник уже пропонує готову таблицю? Відсутність скриншотів – відсутність доказів роботи. Немає доказів – немає обману.

Ще приклад зразкового і якісного україномовного Youtube каналу про тести комп’ютерів: Мійконст

Висновки

Завжди перевіряйте інформацію, якщо вона здається дещо підозрілою. Досвідчений користувач відразу визначить, що тест несправжній або результати підтасовані, але новачкам буває важко розібратись.

Правило інформаційної гігієни працює у всіх сферах людської діяльності. Все описане в статті стосується лише недобросовісних авторів контенту. На щастя, більшість тестів відповідають дійсності та допоможуть користувачу визначитись із покупкою. Дивіться перевірені джерела, завжди скептично ставтесь до почутої та побаченої інформації та обирайте якісний контент.


Завантаження коментарів...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: