
Сьогоднішній огляд на ITC.UA присвячений новому цікавому смартфону Motorola Edge 40 Neo. Це яскравий апарат середньої цінової категорії, які приємно дивує. Проте ця модель напряму конкурує з іншою новинкою компанії, про яку ми теж розповідали — Motorola Edge 40. В чомусь вона краще, а подекуди ні, але точно варта вашої уваги. Я протестував смартфон деякий час, пограв, зробив синтетичні тести, світлини тощо і тепер готовий ділитися враженнями.
Зміст
Технічні характеристики Motorola Edge 40 Neo
Дисплей | 6,55 дюйма, AMOLED, 2400×1080 точок, 402ppi, 144 Гц, яскравість 1300 ніт |
Пам’ять | 12 ГБ LPDDR4x/ 256 ГБ uMCP |
Процесор | MediaTek Dimensity 7030, 6-нм, 8 ядер: два Cortex-A78 (2,5 ГГц) та шість Cortex-A55 (2,0 ГГц) |
Графічний процесор | Mali-G610 MC3 |
Бездротові модулі | Wi-Fi 6E, Bluetooth 5.3, NFC |
Основні камери | 50 МП ширококутна, ƒ/1.8, є оптична стабілізація; 13 МП надширококутна, електронна стабілізація |
Фронтальна камера | 32 Мп, ƒ/2.4 |
Аудіо | Стереодинаміки |
Акумулятор | 5 000 мАгод, швидка зарядка 68 Вт |
Операційна система | Android 13 |
Роз’єм | USB Type-C 2.0 |
Габарити | 159,63×71,99×7,89 мм |
Вага | 172 грами |
Пакування та комплектація
Motorola Edge 40 Neo поставляється в невеличкому картонному боксі, зробленому з перероблених матеріалів.


Всередині: смартфон, скріпка, що відкриває слот для SIM-карт, документація, кабель USB-C to USB-A, блок живлення на 68 Вт, пластиковий чохол під колір смартфона.
Приємно, що в комплекті не звичайний прозорий силіконовий кейс, а стильна накладка з екоматеріалів. Вона підкреслює цікавий колір смартфона, одночасно захищаючи його. Чудове рішення.
Дизайн та зручність використання
Motorola Edge 40 Neo — сучасний яскравий смартфон з закругленим по краях екраном. Дизайн близький до Motorola Edge 40, проте рамка корпусу тепер не металева, а пластикова.
Задня поверхня зроблена під екошкіру і також закруглена по краях. Тут також бачимо фірмовий логотип компаній, випнутий модуль з камерами та приліплене маркування з кольором та його назвою.
Габарити моделі 159,6×72×7.9 мм, а вага 170 грамів. Пристрій зручно сидить в руках і відчувається компактним. Проте не усім подобається закругленість екрана, а тут ще й задня кришка робить такий самий виверт. Тому, можливо, комусь не буде комфортно із закругленими гранями по обох боках.
Головне, що телефон не ковзає в руках навіть без чохла, але згадуючи пластиковий корпус, останнім все ж варто скористатися. Тим паче це потрібно і через сильно випнутий модуль з камерами. Без кейса смартфон не лежить рівно на столі, якщо його класти горілиць, а чохол розв’язує це питання.







Корпус Motorola Edge 40 Neo захищений від вологи за стандартом IP68. Це однозначно плюс, проте це не означає, що його можна без причин занурювати у воду тощо. Знайте, що смартфон це витримає, але напевно не варто лишній раз випробовувати долю.
На верхній грані Motorola Edge 40 Neo розмістили тільки мікрофон. На лівому торці нічого немає, а на правому бачимо кнопку живлення та клавіші регулювання гучності. На нижній грані розмістили мікрофон, ще один динамік, слот для двох nano-SIM-карт та порт USB Type-C. Роз’єму 3,5-мм немає.





Дисплей Motorola Edge 40 Neo
Motorola Edge 40 Neo оснащений 6,55-дюймовим AMOLED-екраном з роздільною здатністю, 2400×1080 точок та зі співвідношенням сторін 20:9. Є підтримка HDR10+. Зверху дисплей захищений склом Gorilla Glass 3.
Щільність пікселів — 402ppi, частота оновлення екрана — 144 Гц, частота опитування сенсора — 360 Гц, а пікова яскравість 1300 ніт. Останнє — чудовий показник для середнього сегмента, бо така яскравість зазвичай зустрічається у флагманів. Проте й у Motorola Edge 40 вона теж складає серйозні 1200 ніт.
Немає функції постійно увімкненого екрана Always-on Display. Напевно, для когось це точно буде мінусом, а для когось ні. Я деякий час користувався цією функцією на усіх телефонах, але потім зрозумів, що воно мені не потрібно та вимкнув, бо навантажує акумулятор. Проте я б хотів мати можливість повернутися до цього, але у власників Motorola Edge 40 Neo її не буде.
Екран дуже яскравий та деталізований, і його більш ніж достатньо для зручного користування під прямими сонячними променями. Взагалі, дисплей — одна з найбільших переваг цієї моделі.




Зазвичай я виставляю ручну яскравість на 85% і в цьому випадку з цим налаштуванням екран був навіть занадто яскравим в приміщенні, а от на вулиці, в сонячний день, це було якраз.
В налаштуваннях можна змінити колірну температуру (мені більше сподобалися натуральні кольори), темну та світлу тему, частоту оновлення між 60 Гц, 120 Гц, 144 Гц та автоматичним вибором системи. Я залишив останній варіант і це більш ніж правильний вибір, бо я не помічав коли система зменшувала частоту оновлення, проте користуватися телефоном було завжди приємно. Ніяких мікрофризів — усе швидко та зручно.
У верхній центральній частині екрана бачимо виріз для фронтальної камери. Також маємо вбудований в дисплей оптичний сканер відбитків пальців. Працює він швидко. В мене було лише декілька раз коли він не спрацьовував через вологі руки, а в усьому іншому я залишився задоволений.
Відстань від низу екрана теж адекватна, але тут це для кожного індивідуально. Я користувався смартфонами, де сканер був вбудований вище і для мене оце було не так зручно. А тут якраз на адекватному рівні, проте треба тестувати самому, бо хтось точно скаже, що тут йому низько.
Звук та вібровідгук
Motorola Edge 40 Neo отримав стереодинаміки, а також підтримку популярної технології Dolby Atmos. Звучання гучне та відносно чисте. Цього без проблем вистачить для прослуховування музики, кіно, відео, серіалів тощо.
В навушниках звучання адекватне, але це більше залежить від моделі аудіопристрою. Гарно, що Dolby Atmos, що точно не буде зайвим, проте не у всіх пресетах я відчуваю різницю. Як згадувалося вище, 3,5-мм аудіороз’єму у смартфона немає, тому готуйте бездротові навушники, або перехідник на USB-C.
Вібровідгук тактильно приємний, але йому далеко до того, що є у флагманів на Android, чи на останніх iPhone. Проте це набагато краще найпростіших вібромоторчиків, що стоять на моделях бюджетного сегмента. Тому це середній клас із вібровідгуком середнього сегмента.
Камери Motorola Edge 40 Neo
Motorola Edge 40 Neo оснащений подвійною основною камерою. Головний модуль тут 50-мегапіксельний ширококутний OmniVision OV50A з діафрагмою f/1.8, автофокусом та оптичною стабілізацією. Точно такий модуль тільки з діафрагмою f/1.4 встановлений в Motorola Edge 40. Додатковий датчик — це надширококутний модуль на 13 Мп з діафрагмою f/2.2, кутом огляд 120 градусів та функцією Macro Vision, яка заміняє собою окремий макромодуль.
В стандартному режимі «Фото» смартфон знімає в 12,5 Мп, поєднуючи чотири пікселі в один. Світлини виходять деталізованими, з чудовим контрастом та соковитими кольорами. Особливо це помітно при денному освітленні. Нічні фотографії теж адекватні, для цієї цінової категорії точно, але треба, як і завжди в цьому режимі, тримати непорушно камеру кілька секунд. Тому бажано, щоб в кадр не потрапляло нічого не статичного.



























В мене виникли проблеми з фронтальним 32-мегапіксельним датчиком з діафрагмою f/2.4. У звичайному режимі він знімає у 8 Мп, такоє поєднуючи чотири пікселі в один. Я довго не міг нормально себе сфотографувати з коробки, бо він то врубав б’ютіфікатори, то HDR. Тому світлини вийшли дуже різними та більшість з них поганої якості. Хоча я бачив і багато гарних світлин на цю камеру, але в мене чомусь частіше не виходило. Проте деталізація, як для фронтального датчика, все одно гарна, особливо коли повимикати усі, на мою думку і в цьому випадку, зайві функції.





Основний датчик вміє знімати відео в 4К при 30 кадрах в секунду, 1080р при 60fps, а також робити сповільнене фільмування 240 кадрів в секунду при 1080p. Найкраща стабілізація знімання доступна при 1080р/60fps. Фронтальний модуль також вміє в 4К/30 fps.
Продуктивність, ПЗ та ігри
Motorola Edge 40 Neo працює на маловідомому процесорі MediaTek Dimensity 7030. Він зроблений за 6-нанометровим техпроцесом, у нього 8 ядер: два Cortex-A78 (2,5 ГГц) та шість Cortex-A55 (2,0 ГГц). Графічний чип тут Mali-G610 MC3. Оперативної пам’яті 12 ГБ LPDDR4x, а постійної 256 ГБ uMCP. Вставити картку пам’яті micro SD не можна.
Смартфон підтримує 5G/4G (LTE)/3G/GSM, VoLTE. З модулів є Wi-Fi 6E, Bluetooth 5.3 та NFC, а також aGPS, ГЛОНАСС та Galileo.








Судячи зі стрес-тесту CPU Trottling Test MediaTek Dimensity 7030 не найхолодніший чип у світі. Проте результати все ж нормальні, а головне, що корпус максимум теплий і жодного разу не був гарячим, тому користуватися телефоном комфортно навіть під сильними навантаженнями.
Синтетика показала, що він трохи слабший за MediaTek Dimensity 8020, який стоїть у Motorola Edge 40. Різниця не критична, бо смартфон чудово справляється із сучасними важкими іграми, проте запускає їх на нижчих налаштуваннях графіки. Тому якщо вам потрібен стильний телефон саме для мобільного геймінгу, то краще обрати Edge 40. А Motorola Edge 40 Neo більше підходить для фотографування, соцмереж тощо.








Новинка від Motorola працює на «чистому» ОС Android 13 з додаванням деяких фірмових застосунків та сервісів компанії (Moto Secure тощо). Проте фанатам системи від Google це не завадить насолодитися роботою смартфона без додаткових оболонок.
Система чудово адаптується під користувача, має безліч налаштувань зовнішнього вигляду, зміну шрифтів, кольору тощо. Працює все теж швидко та без підгальмомувань. Враження залишилися тільки приємні.
Автономність Motorola Edge 40 Neo
Motorola Edge 40 Neo має акумулятор ємністю 5000 мАгод. Заявлено про підтримку швидкої зарядки Turbo Power 68 Вт із комплектним блоком живлення, про час автономної роботи до 36 годин на одному заряді, а також про заряджання до 50% за 15 хвилин.
По факту за 15 хвилин до 50% заряджається з 15 до 50%. А повний цикл від 0 до 100% займає 50 хвилин. Загалом смартфон сідає за повний день активного користування, тому 36 годин він напевно витримає, але для цього потрібно ставити 60 Гц, та користуватися їм мінімально.
Тести PC Mark показують 7 годин 16 хвилин і це не дуже гарний показник. Проте в Edge 40 цей час був ще нижчим. Тут варто пам’ятати, що цілий день при адекватному користуванні смартфон все ж таки витягне, але не довше. Це більш ніж нормальний час автономної роботи, просто виробник чомусь завищує його.
Також у моделі прибрали бездротову 15-ватну зарядку, яка є у Motorola Edge 40. Не усі цим користуються, але це точно для когось стане мінусом.
Ціна та конкуренти
Motorola Edge 40 Neo продається за ціною від 13 500 гривень. Проте в більшості офіційних великих мереж він коштує 15 999 грн. Навіть ця ціна для цього смартфона більш ніж адекватна, бо маємо гарний показник ціна/якість/можливості.
Проте ми не можемо не вказати на конкурентів, щоб у вас, наших читачів, був вибір. Спочатку звернемо увагу на Motorola Edge 40, який став головним конкурентом свого брата. Ця модель в більшості речей краща, але десь і гірша, а коштує від 13 000 гривень. Також варті уваги Poco F5 (ціна від 13 200 гривень), Realme 11 Pro Plus з цінником від 11 000 гривень (наш огляд тут), а ще Samsung Galaxy A54 (ціна від 13 600 гривень).
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: