Цей матеріал – не редакційнийЦе – особиста думка його автора. Редакція може не розділяти цю думку.
Чи потрібна айтівцю англійська? – Це питання вже навіть не обговорюється. Адже англійська мова потрібна передусім для розуміння термінології та роботи над міжнародними проєктами. Саме англійською написана абсолютна більшість інформаційних матеріалів та професійної літератури, які спрощують життя фахівцю в ІТ-сфері.Практично будь-який проєкт, призначений для міжнародного ринку, ведеться англійською мовою.
Навіть якщо айтівець володіє професійним жаргоном — фіксить, тестить, апдейтить або робить бекап — це ще не означає, що він дійсно володіє англійською мовою.
Тому ми зібрали серію словників, подкастів та інших матеріалів, які допоможуть айтівцю вивчати англійську.
Спеціалізовані словники з англійської для айтівців
Професійна лексика – це мастхев. Та навіть у сеньйорів іноді трапляються терміни, з якими вони стикаються вперше. Щоб розібратися у них, потрібні спеціальні словники. Ми зібрали кілька найцікавіших.
У словнику більш як 25 000 термінів зі сфери IT. Всі терміни розписані докладно, практично в енциклопедичному стилі, з ілюстраціями та поясненнями.
Хороший словник із детальним описом термінів. Біля кожного стоїть індекс Техфактора. Чим він вищий, тим більш специфічний термін ви шукаєте.
Зручний словник з більш ніж 15 000 слів з ІТ сфери. Статті досить докладні, тож ви напевно зможете дізнатися щось нове.
Чудовий словник, де для кожного терміну даються приклади. А система тегів дозволяє зручно переміщатися між пов’язаними термінами.
Хороший словник абревіатур та спеціальних базових термінів в галузі ІТ. Він стане вам у пригоді, якщо ви хочете вивчити базис без надто вузькоспеціалізованих слів.
Також ви можете формувати власний інтерактивний словник, такий як ED Words, додаючи у нього ті слова і фрази, які вам потрібно вивчити. Це дуже зручно, оскільки він синхронізується між різними девайсами і допомагає регулярно повторювати лексику.
А тут вже подвійна користь: свіжі новини та ІТ тренди, а також прокачка усного сприйняття англійської мови.Обирайте найцікавіші для себе та слухайте:
У подкасті фахівці з компанії Intel обговорюють різні проблеми та питання комп’ютерних технологій: від розвитку хмарних систем до захисту даних у соціальних мережах.
Щотижневий подкаст для IT-фахівців, які працюють із програмами в операційній системі Windows.
У подкасті ви почуєте про тренди та новини сфери IT у світі, а також багато цікавої інформації для керівників відділів.
Подкаст спеціально для тих, хто в захваті від IT. У випусках розповідають про сучасні технології та людей, які їх створюють.
Новинні сайти та портали для IT-фахівців англійською
Висококласному профі важливо бути на гребені хвилі своєї професії. Спеціалізовані ресурси новин вам у цьому допоможуть.
Один з найбільших та найвідвідуваніших ресурсів на навколоайтішну тематику. Дарма що те, що оффтопів тут багато, ви зможете знайти цікаві статті на потрібну вам тему.
Найсвіжіші новини зі світу IT — агрегатор новин збирає цікаві новини з цілого ряду тематичних сайтів.
Цікавий онлайн-журнал для девелоперів та веб-дизайнерів. Тренди, новинки в галузі, цікаві штуки та секрети – все тут.
Багато статей зі сфери IT, написаних простою та зрозумілою мовою. Відмінно підходить для новачків в ІТ, які хочуть бути в тренді.
Великий сайт новин, де публікуються нові відомості зі сфери сучасних технологій і не тільки.
Звісно, це далеко не всі ресурси і матеріали, за допомогою яких можна вивчати та покращувати англійську у сфері інформаційних технологій. Це лише базовий комплект, який підійде для всіх IT спеціальностей.
Якщо у вас є корисні посилання чи цікаві ресурси, які допоможуть IT фахівцям з англійською мовою, додавайте їх у коментарі.
А поки що долучайтесь до спеціалізованого онлайн-марафону з ІТ #English4IT від Englishdom і вивчайте нові слова та фрази граючи – 10 днів по 20 хвилин на день. Всі теми пов’язані з ІТ — від складання резюме до технічної комунікації в команді. Фіналістам марафону – 20% знижки на індивідуальні заняття. Приєднуйтесь просто зараз!
Цей матеріал – не редакційнийЦе – особиста думка його автора. Редакція може не розділяти цю думку.