ДописиКрипто Дописи 30.12.2024 о 15:00 comment views icon

Хто стоїть за біткоїном

author avatar

Nikolay DmytrychenkoСтажер

Репутація Низька | Успішність статті 2887

Хто стоїть за біткоїном

Цей матеріал – не редакційнийЦе – особиста думка його автора. Редакція може не розділяти цю думку.

iPhone 15 для переможця криптоконкурсу від?

У 2009 році світ дізнався про запуск першої в історії криптовалюти – біткоїна, заснованого на інноваційній технології блокчейн. Цей момент став знаковим, не тільки завдяки створенню нової валюти, а й появі принципово нового підходу до організації фінансових систем, децентралізованих і незалежних від державних і банківських структур.

Блокчейн, що лежить в основі Bitcoin, зміг забезпечити прозорість, безпеку і незалежність транзакцій без посередників – у будь-якій точці світу, в будь-який момент часу.

Цей технологічний прорив забезпечив загадковий творець – Сатоші Накамото, чия особистість залишається однією з найбільших загадок в історії криптовалют. Через п’ятнадцять років, все ще невідомо, хто насправді стоїть за цим проектом: чи була це одна людина, група розробників або навіть ціла компанія. 

Інтриги також додає те, що на гаманцях, пов’язаних із Сатоші Накамото, донині зберігається близько 1,1 млн BTC або понад 5% емісії валюти. На сьогодні їхня вартість уже перевищує $110 мільярдів доларів. Усі ці біткоїни багато років залишаються без руху.

Trustee Plus - криптогаманець з вбудованою платіжною карткою. Забудьте про незручні та сірі способи розрахунків криптою. Просто встановіть Trustee Plus. Випустіть єврову віртуальну карту. Закиньте USDT, BTC, ETH на гаманець і витрачайте їх в будь-якому банківському терміналі. Ліміт: 50 000 євро на місяць. Спробуйте встановити застосунок прямо зараз!

Хто такий Сатоші Накамото: основні теорії

Таємниця особистості Сатоші Накамото має не тільки академічний або журналістський інтерес, оскільки Накамото володіє 5% біткоїнів, це робить його одним з найбагатших людей на планеті. Будь-які дії з цими коштами можуть сильно вплинути на ринок.

Кожна з теорій додає ще більше інтриги до історії появи біткоїна. І хоча існує ідея, що за цим псевдонімом може стояти група людей або навіть цілі організації, ми зосередимося на варіанті, де під Сатоші Накамото мається на увазі один автор. Розглянемо кандидатів, яких найчастіше пов’язують зі створенням біткоїна.

Нік Сабо, автор концепцій

 

Нік Сабо – криптограф, дослідник і творець концепції «цифрового золота» (Bit Gold), якого вважають одним із найімовірніших кандидатів на роль Сатоші Накамото. 

  • BitGold, запропонований Сабо ще в 1998 році, передбачив багато ідей, закладених у блокчейн, включно з використанням криптографічних доказів для підтвердження цінності. 
  • Його знання в галузі криптографії та економічних моделей, а також стиль написання, схожий з манерою Накамото, породили безліч чуток про його причетність. 
  • Також він є автором концепції смарт-контрактів, яку було реалізовано в блокчейні Ethereum більш ніж через двадцять років після розробки ідеї. 

У 2008 році, незадовго до публікації «білої книги» Bitcoin, Сабо написав у блозі, що незабаром має намір втілити в життя свою ідею. Проте, він сам завжди заперечував зв’язок із Bitcoin. 

Гел Фінні, перший одержувач

Хел Фінні – відомий програміст і криптограф, один із перших людей, які підтримали нову технологію. Він зіграв ключову роль у розвитку криптовалюти, будучи першою людиною, яка отримала BTC від Сатоші Накамото в січні 2009 року. 

  • Фінні брав участь у розробці шифрування і створив одне з перших програмних забезпечень для біткоїна.
  • Його участь у проєкті та близькі стосунки з Накамото зробили його одним з основних підозрюваних на роль творця Bitcoin. 
  • У нього були технічні знання і досвід роботи з криптографією, необхідні для запуску системи, 
  • Його стиль написання текстів також вважають схожим на стиль постів, що виходили під ім’ям Сатоші. 
  • Масла у вогонь також підливав той факт, що він жив поруч із Доріаном Накамото, ще одним кандидатом на роль.

У 2014 році, незадовго до своєї смерті, Хел Фінні заявив, що не був Сатоші Накамото.

Доріан Накамото, майже випадковий однофамілець

Доріан Накамото – японський інженер, який став об’єктом уваги 2014 року після того, як журнал Newsweek висунув гіпотезу, що він може бути автором першого блокчейна.

  • Справжнє ім’я Доріана – Доріан Прентіс Сатоші Накамото.
  • Він критикував централізовані системи, що відповідає філософії, закладеній у біткоїни, працював інженером у галузі комп’ютерних систем і мав досвід у розробці фінансових технологій.
  • На момент публікації від Newsweek він нібито сказав: «Я більше не пов’язаний із цим проєктом і передав його іншим». Пізніше він стверджував, що його неправильно зрозуміли.

Ця теорія вважається однією з найбільш спірних і ґрунтується на вкрай непрямих ознаках.

Гевін Андресен, прямий «спадкоємець»

Гевін Андресен – один із провідних програмістів, який 2011 року став одним із перших, хто долучився до проєкту, та був призначений спадкоємцем як головний розробник. 

  • Гевін був центральною фігурою після того, як Сатоші пішов у 2011 році. Сатоші довірив йому управління вихідним кодом і доступ до репозиторію біткоїна.
  • Його філософія з приводу децентралізації та принципів свободи інтернету збігається з ідеями, викладеними в документі Сатоші. Його досвід роботи в галузі програмування і криптографії відповідає рівню самого Накамото.
  • Гевін відіграв вирішальну роль у популяризації біткоїна і створенні структури, що дала змогу проєкту розвиватися.

Андресен заявляв, що не був Сатоші, а лише продовжив роботу після відходу творця. 

Пітер Тодд, теорія 2024 року від HBO

8 жовтня 2024 року на каналі HBO вийшов документальний фільм Money Electric: The Bitcoin Mystery, у якому було висунуто нову теорію щодо Сатоші Накамото. У цьому фільмі стверджується, що за псевдонімом ховається канадський програміст Пітер Тодд.

  • Пітер Тодд – програміст із Канади, який бере активну участь у розвитку криптографії. У 2019 році, у подкасті What Bitcoin Did, Тодд розповів, що почав спілкуватися з такими значущими постатями криптосвіту, як Адам Бек і Хел Фінні, вже у віці 15 років.
  • З 2012 року Пітер Тодд брав участь у модернізації коду. Він був одним із перших, хто почав працювати над поліпшеннями в алгоритмах біткоїна. 
  • Він також активно використовує псевдоніми у своїй професійній діяльності, що може бути схоже з поведінкою творця біткоїна.

Незважаючи на твердження, Пітер Тодд категорично заперечує, що він є Накамото. 

Ця версія, висунута 2024 року, додає новий елемент до вже багатої палітри теорій про те, хто стоїть за біткоїном, і продовжує розбурхувати уми тих, хто намагається розгадати загадку особистості Сатоші Накамото. Серед інших кандидатів є навіть Ілон Маск або, наприклад, Крейг Райт, самопроголошений Сатоші, що намагався довести це через суд. 

Можливо, ми ніколи не дізнаємося, хто справді є творцем біткоїна, і це лише додає містики та інтриги навколо самої криптовалюти. Однак це не так важливо.

Імовірно, що Сатоші Накамото, створивши біткоїн, зник навмисно, щоб унеможливити останню точку централізації – впливу своєї особистості на проєкт. Це рішення дозволило мережі стати по-справжньому децентралізованою системою, вільною від конкретного творця. Виключивши себе з рівняння, Сатоші забезпечив довгострокову незалежність і стійкість криптовалюти, дозволяючи їй розвиватися за своїми законами.

iPhone 15 для переможця криптоконкурсу від?

Цей матеріал – не редакційнийЦе – особиста думка його автора. Редакція може не розділяти цю думку.


Що думаєте про цю статтю?
Голосів:
Файно є
Файно є
Йой, най буде!
Йой, най буде!
Трясця!
Трясця!
Ну такої...
Ну такої...
Бісить, аж тіпає!
Бісить, аж тіпає!
Loading comments...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: