
Цей матеріал – не редакційнийЦе – особиста думка його автора. Редакція може не розділяти цю думку.
92% користувачів відеокарт Nvidia вмикають DLSS. Саме такі дані презентувала NVIDIA. Але не все так просто, адже на слайді завжди знайдеться приписка маленькими літерами.
Останні кілька тижнів видалися надзвичайно насиченими щодо випусків апаратного забезпечення для ПК-геймінгу, а також для деяких досить сумнівних заяв Nvidia про свої успіхи.
Цього місяця ми вже ознайомилися в оглядах з двома новими лінійками GPU: сімейства AMD RX 9070 та RX 9070 XT, а також NVIDIA RTX 5070 Ti. Через обмежену доступність карти обох брендів розкуповували миттєво, в першу чергу перекупи. Геймери до тепер знаходяться в перманентному шоці, адже ціни на здавалося б середньобюджетні відеокарти перевищили всі можливі рамки.

Під час брифінгу перед GDC Nvidia поспішила нагадати журналістам про поточну ситуацію. Окрім презентації нового програмного забезпечення RTX, «зелена команда» показала кілька слайдів, які привернули увагу завдяки своїм не надто переконливим статистичним твердженням.
Перша статистика стверджує про величезний успіх серії RTX 50, яка, за їхніми словами, була відвантажена у понад удвічі більшій кількості, ніж серія RTX 40 за той же період від запуску. Але для нас — простих геймерів від цього не легше, адже те що карти відвантажені, не значить, що вони раптом опиняться у наших магазинах за цінами MSRP.
Один зі слайдів стверджував, що 90% користувачів вмикають функції RTX, а 92% із них зокрема використовують DLSS — технологію масштабування від Nvidia. Дрібний шрифт на цьому слайді уточнює, що ці цифри стосуються лише тих користувачів, які встановили додаток Nvidia та володіють картою серії RTX 50.
Ці показники зросли порівняно з часами серії RTX 40, коли у квітні 2023 року лише 79% геймерів вмикали DLSS на своїх новеньких GPU. Тож ці цифри щось таки означають.
Технології масштабування на основі машинного навчання, такі як DLSS, Multi Frame Generation чи новий FSR4 від AMD, стають ключовими для підвищення продуктивності у відеоіграх. Крім того, штучний інтелект застосовується для прикладних завдань, як, наприклад, прискорення еволюції ферментів для розкладання пластику. Тож саме в цьому потрібно шукати ключ до високої вартості.
Якщо раніше у причинах високих цін звинувачували майнерів, то тепер стало абсолютно ясно, що відеокарти давно перетворилися з забавки для геймерів у серйозний робочий інструмент. В таких умовах не варто чекати дешевих цін та орієнтуватися на MSRP. Саме тому ПК для 4К за $4000 став реальністю.
Як ви думаєте, що чекає геймінг в таких умовах?
Цей матеріал – не редакційнийЦе – особиста думка його автора. Редакція може не розділяти цю думку.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: