
Цей матеріал – не редакційнийЦе – особиста думка його автора. Редакція може не розділяти цю думку.
Коли просять назвати європейські бренди гаджетів, першими на думку спадають швейцарський Logitech, латвійський MikroTik і австрійський Noctua. Насправді перелік виробників електроніки зі «Старого Світу» значно ширший. Я підібрав десятку гідних уваги брендів з десяти різних країн Європи без повторів: деякі лідери своїх сегментів ринку, інші поки лише намагаються завоювати місце під сонцем. Якщо когось забув, пишіть у коментарях. І так, Україна — це Європа, але вітчизняним виробникам пізніше присвячу окрему статтю.
MikroTik (Латвія) — один з небагатьох не китайських брендів мережевого обладнання, додатково можна згадати хіба що американські Netgear і Ubiquity. Тоді як Linksys, колишній молодший брат американського Cisco, спочатку став голландцем, а потім теж китайцем. Залізо MikroTik, звісно ж, виготовляється у Піднебесній, але розробкою операційної системи RouterOS займається безпосередньо латвійський офіс. Навіть копійчаний WiFi-маршрутизатор MikroTik hAP Lite працює бездоганно стабільно, а для малодосвідчених користувачів зробили спрощене меню налаштувань.
Інші балтійські бренди: Real-El (Естонія).
Dream Machines (Польща) — спочатку бренд ігрових ноутбуків, а віднедавна ще й тонких ультрабуків. Також на українському ринку представлений геймерськими мишками, а за кордоном — ще й механічними клавіатурами. Одним з перших анонсував лептопи з новітніми відеокартами GeForce RTX 5000-серії. У модельному ряді є навіть ноути з зовнішньою водянкою Dream Waterfall. На офіційному сайті Dream Machines можна сконфігурувати ноутбук саме під ваші потреби (оперативка, SSD, термопаста), а також декорувати верхню кришку будь-яким малюнком.
Інші польські бренди: Goodram, Modecom, Endorfy, Esperanza, Platinet.
Xilence (Німеччина) — належить компанії Listan GmbH, у портфоліо якої є ще BeQuiet. І якщо BeQuiet спеціалізується на дороговартісних комп’ютерних компонентах, то Xilence — на корпусах, кулерах і БЖ середнього цінового сегменту, що значно ближче до українських реалій. Саме Xilence пропонує одні з найдоступніших вентиляторів з гідродинамічним підшипником, які повністю виправдовують співзвучність назви бренду зі словом «Тиша» (Silence). Поступово відмовляється від олдскульних червоних лопатей на користь чорних або напівпрозорих з RGB-підсвічуванням.
Інші німецькі бренди: Sennheiser, Infineon, Arctic, Intenso, Roccat, Speedlink.
Noctua (Австрія) — мабуть, найвідоміший і найбажаніший бренд процесорних кулерів та корпусних вентиляторів. Фірмові шоколадні лопаті з бежевою рамкою впізнаються навіть без логотипа (також існує повністю чорна версія Chromax). Двобаштовий флагман NH-D15 G2 на рівних конкурує з системами рідинного охолодження. Та має дві окремі модифікації LBD і HBC, адаптовані під найгарячішу точку HotSpot процесорів Intel і AMD відповідно. Частенько Noctua влаштовує колаборації з іншими брендами, наприклад, відеокартами ASUS і блоками живлення Seasonic.
Fractal Design (Швеція) — коли більшість корпусів для ПК перетворилися на прозорі акваріуми з набридливим підсвічуванням, шведи продовжують робити ставку на класичний елегантний дизайн. Окрім товстостінної сталі та загартованого скла, використовуються й рідкісні матеріали: анодований алюміній в моделі Era, щільна тканина в Mood і натуральна деревина в North (дуб або горіх). А збільшений North XL сумісний з водянками максимального типорозміру 420 мм. Настільки ж місткі корпуси інших брендів можна перерахувати на пальцях однієї руки.
Інші шведські бренди: Defunc, Xtrfy, Mionix, Ericsson, Electrolux.
nJoy (Румунія) — ця країна є столицею не тільки європейського кіберспорту (турнір PGL Wallachia) та хмарного геймінгу (сервери Boosteroid), а й енергетичного обладнання. Бренд nJoy спеціалізується на джерелах безперебійного живлення, стабілізаторах напруги, зарядних станціях і домашніх системах автономного живлення. Так, настінна акумуляторна батарея nJoy Bastion на основі LiFePO4 має місткість 5 кВ*год (50 В х 100 А). І таких батарей можна об’єднати у ланцюг до 15 штук. Доповнюється система гібридним сонячним інвертором nJoy Ascent.
PocketBook (Швейцарія) — раніше український бренд читалок електронних книг емігрував, щоб розпочати експансію на європейський ринок. Якщо головний конкурент Amazon Kindle максимально економить на якості екрана (старі покоління Pearl і Carta) та жорстко прив’язаний до власного магазину цифрового контенту, то PocketBook пропонує більше за ті ж гроші. Є навіть моделі з кольоровим экраном E-Ink, на якому зручно читати комікси. Файли відкриваються будь-яких форматів, від наймасовішого FB2 до вже трохи забутого DjVu.
Інші швейцарські бренди: Logitech, STMicroelectronics.
SteelSeries (Данія) — колись основний суперник Razer (їхня битва була легендарною) у сегменті геймерських клавіатур, мишок і навушників. Але за останні кілька років претендентів на трон побільшало: американці HyperX і Corsair, німці Endgame Gear, китайці Varmilo і Epomaker. Проте, кіберспортсмени зі стажем досі шанують мишки SteelSeries Rival, килимки QcK і клавіатури Apex. А бездротові гарнітури Arctis досі є найпопулярнішим рішенням для консолей PlayStation, випереджаючи навіть моделі власного виробництва Sony.
Інші данські бренди: Bang&Olufsen, Sandberg, EPOS.
Thomson (Франція) — старовинний бренд з більш ніж сторічною історією має штаб-квартиру в Парижі та кілька останніх десятиліть спеціалізується в першу чергу на телевізорах. Спочатку з електронно-променевою трубкою, потім плазмових, а зараз рідкокристалічних. Звісно ж, сучасні телевізори Thomson є Smart з Wi-Fi-підключенням до інтернету. Але одними лише теликами амбіції бренду не обмежуються. Наприклад, ще є Android-планшети з прогумованим корпусом для дошкільнят та Windows-нетбуки з процесором Celeron для молодшокласників.
Інші французькі бренди: Schneider Electric.
Cecotec (Іспанія) — розумна побутова техніка із синхронізацією зі смартфоном. Найбільше запам’яталася рекламною пісенькою у соцмережах: «Це котек і Cecotec». Гаджети для приготування їжі та напоїв, догляду за волоссям і одягом, прибирання та кліматичного контролю у домі, а також змінні аксесуари та розхідні матеріали для них (насадки, фільтри). В асортименті навіть є електросамокати, хоча в Україні вони не продаются. До речі, існує ще один іспанський бренд побутової техніки — Ufesa, трохи дешевший і вже без нотки «смарт».
Інші мої статті:
- Анти-ПК місяця: бюджетні ноутбуки за 15000 – 20000 грн
- Конструктори LEGO 1990-х: серії Octan, Aquazone, UFO, Time Cruisers та інші
Цей матеріал – не редакційнийЦе – особиста думка його автора. Редакція може не розділяти цю думку.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: