Новини

Ілон Маск: SpaceX втрачає близько 20 мільйонів доларів щомісяця, надаючи свій супутниковий інтернет-сервіс Starlink в Україні

Ілон Маск: SpaceX втрачає близько 20 мільйонів доларів щомісяця, надаючи свій супутниковий інтернет-сервіс Starlink в Україні

SpaceX не отримує жодних грошей від Міністерства оборони США за надання послуги супутникового інтернету Starlink в Україні, а термінали оплачують декілька інших країн, організацій та меценатів, заявляє Ілон Маск.

На підтримку інтернет-сервісу Starlink в Україні SpaceX витрачає близько 20 мільйонів доларів щомісяця. Компанія не отримує жодних грошей від Міністерства оборони США за надання послуги, “але ми продовжимо це робити”, – сказав Маск у відповідь користувачу Twitter.

Ще у вересні SpaceX відправила листа до Пентагона, в якому стверджувала, що більше не може фінансувати сервіс Starlink в Україні, як раніше, а тому просить військове відомство взяти витрати на себе. За даними Ілона Маска, більшу частину видатків фінансує його компанія і “операція вже обійшлася SpaceX у $80 млн, і до кінця року перевищить $100 млн”.

Курс
ФІНАНСОВИЙ АНАЛІЗ
Опануйте P&L-, BS-, CF-звіти всього за 1,5 місяця.
РЕЄСТРУЙТЕСЯ!
finanaliz

Новина про лист з’явилася на тлі пропозиції Маска припинити війну шляхом передачі Криму росії та нейтралітету України, що викликало різку критику. Можливо шквал негативу і змусив Маска передумати: на вихідних мільярдер опублікував нове повідомлення у Twitter, у якому стверджує, що його компанія й надалі фінансуватиме роботу Starlink в Україні.

На сьогодні у розпорядженні України є 20 000 терміналів Starlink, рівномірно наданих USAID, Польщею, Європейським Союзом та приватними компаніями. Це ключовий засіб зв’язку, яким користуються ЗСУ у районах, де немає стільникового зв’язку.

Джерело: Bloomberg


Завантаження коментарів...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: