Вчора ввечері ринкова капіталізація WeWork становила близько $120 мільйонів і знизилася до приблизно $60 мільйонів під час сьогоднішніх торгів.
WeWork був заснований у 2010 році, як стартап, який пропонував коворкінги в офісних будівлях — альтернативу традиційним офісам та роботі вдома. Серед клієнтів компанії були такі гіганти, як IBM і Microsoft, але WeWork з того часу лише втрачав гроші.
У 2022 році чистий збиток компанії сягнув $2,3 млрд, а за перші 6 місяців 2023-го — $696 млн.
«WeWork планує подати заяву про банкрутство вже наступного тижня», — написав вчора сайт The Wall Street Journal з посиланням на людей, знайомих із цим питанням.
За даними Business Insider, WeWork досягла найвищої оцінки у $47 мільярдів ще в січні 2019 року після отримання $5 мільярдів прямих інвестицій від SoftBank. Далі відбулась катастрофічна спроба вийти на біржу, яка зрештою призвела до виходу компанії з ринку.
WeWork подала форму IPO у серпні 2019 року, але не стала публічною до жовтня 2021 року, коли об’єдналася з компанією спеціального призначенняКомпанія спеціального призначення – це компанія, що створюється під реалізацію певних проектів чи цілей, зазвичай, для участі в угодах у ролі позичальника. в рамках угоди, яка оцінила її приблизно в $9 мільярдів. Вчора ввечері ринкова капіталізація WeWork становила близько $120 мільйонів і знизилася до приблизно $60 мільйонів під час сьогоднішніх торгів.
WeWork, що базується в Нью-Йорку, «бореться з великим борговим навантаженням і значними збитками вже кілька років», пише Reuters. Остання проблема призвела до того, що стартап не зміг виплатити відсотки власникам облігацій.
Вакансії
Luxury Car Rental Sales Specialist (Team Lead) Top Rent App, Віддалено
«WeWork пропустила виплату відсотків своїм власникам облігацій 2 жовтня, із заходом у 30-денний пільговий період, протягом якого вона повинна здійснити виплати. Невиконання цього буде вважатися дефолтом. У вівторок компанія заявила, що уклала угоду, щоб отримати ще сім днів для переговорів із зацікавленими сторонами до того, як буде спричинено дефолт», — йдеться у звіті WSJ.
У серпні WeWork попереджала, що не проіснує довго.
«Через збитки та прогнозовані потреби в готівці у поєднанні зі збільшенням відтоку членів і поточним рівнем ліквідності існують значні сумніви щодо здатності компанії продовжувати свою діяльність», — йшлося в повідомленні про прибутки компанії.
WeWork повідомила, що станом на 30 червня мала 777 офісів у 39 країнах, а на руках у компанії було $205 мільйонів готівки.
«Згідно з публічною документацією, WeWork має орендні зобов’язання на суму $10 мільярдів, починаючи з другої половини цього року до кінця 2027 року, і на додаткові $15 мільярдів доларів, починаючи з 2028 року», — йдеться в статті WSJ.
WeWork відмовилась коментувати звіт WSJ, назвавши його «спекуляцією». В компанії кажуть, що додаткові 7 днів «надають час для продовження позитивних розмов з ключовими фінансовими зацікавленими сторонами та взаємодії з ними для реалізації поточних стратегічних зусиль щодо покращення структури капіталу».