
На ITC.ua Тиждень ШІ. Ми досліджуємо, як саме ШІ покращує життя мільйонів людей прямо зараз і що чекає нас у майбутньому. Партнер проєкту – компанія Favbet Tech, яка активно інтегрує ШІ у свої продукти.
Користувачі Windows 10 стикаються з проблемами після березневого оновлення KB5053606.
По-перше, деякі користувачі не можуть інсталювати оновлення від початку, бо процес завершується помилками на кшталт 0x80070020, або ж займає велику кількість часу, що нетипово для невеликого оновлення, яке не приносить жодних нових функцій.

Також у соцмережах скаржаться, що оновлення встановлюється автоматично — навіть якщо опція вимкнена для систем (хоча варто зазначити, що KB5053606 є важливим оновленням безпеки, тож Windows 10 має право його встановлювати автоматично).
Однак справжні проблеми починаються після апдейту: з панелі завдань зникають значки, індивідуальні налаштування робочого столу раптово скидаються до заводських, а сама Windows 10 сповільнюється і має затримку під час друку з клавіатури. ПК з Windows 10 також мають проблеми з принтерами — подібні до тих, що виникали у користувачів з оновленням Windows 11.
«Наші клієнти вчора отримали KB5053606, і більшість систем перестали нормально працювати після перезавантаження. Спулер друку має багато проблем, як-от повільне завантаження, збої в роботі програм і відсутність доступу до Citrix», — цитує Windows Latest слова одного з користувачів.
Microsoft поки визнала лише проблеми з принтерами й Citrix, порадивши користувачам дочекатись виправлення. Решту збоїв у компанії не коментували.
Попри те, що підтримка Windows 10 припиниться 14 жовтня 2025 року, попередня версія ОС все ще є популярнішою за Windows 11 — 58,7% проти 38,13% користувачів, згідно із Statcounter. Днями Microsoft надіслала електронні листи деяким користувачам Windows 10 з нагадуванням про завершення підтримки й неоднозначним натяком на те, куди можна відправити свої старі ПК.
Оновлення Windows 11 видаляє ШІ-помічника Copilot — але ніхто не скаржиться
Favbet Tech — українська продуктова компанія, розробник iGaming-рішень. Входить до топ-50 найбільших IT-компаній України за версією DOU.Спеціалізується на високонавантажених системах, хмарній інфраструктурі та штучному інтелекті. У 2025 стала ініціатором створення АІ-комітету Асоціації «ІТ Ukrainе» — першого галузевого об’єднання, що займається питаннями розвитку АІ на рівні бізнесу й держави.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: