Новини Софт 17.07.2025 comment views icon

Перші тести NVIDIA Neural Texture Compression — до 90% менше споживання пам’яті, у два рази швидший рендеринг

author avatar

Андрій Русанов

Автор сайту

Перші тести NVIDIA Neural Texture Compression — до 90% менше споживання пам’яті, у два рази швидший рендеринг
Скриншот @opinali / X

Ентузіаст протестував Neural Texture Compression від NVIDIA у поєднанні з Microsoft DirectX Raytracing 1.2 — результат фантастичний.

Користувачу X @opinali вдалося протестувати нейронне стиснення текстур, з дивовижними результатами щодо продуктивності та заощадження VRAM (в оригінальному треді Освальдо багато технічних деталей). В сценаріях рендерингу він відзначив значне падіння використання відеопам’яті з NTC у поєднанні з DirectX Raytracing (DXR) 1.2. За одночасного увімкнення кооперативних векторів (Cooperative Vectors) та NTC у режимі «За замовчанням» текстура рендерилася зі швидкістю 2350 кадрів/с, проти 1030 к/с під час їхнього повного вимкнення, що становить різницю майже 80%. Використання відеопам’яті також значно відрізнялося.

Нейронна компресія використовує нейронні мережі для стиснення та розпакування ігрових текстур, що дозволяє зменшити розмір з мінімальним впливом на якість. Окрім цього, однією з ключових рис оновлення Microsoft DXR 1.2 є увімкнення кооперативних векторів, що дозволяє шейдерам GPU працювати разом над операціями з невеликими матрицями або векторами. Поєднання NTC по кооперативних векторів утворює механізм стиснення/розпакування, який ефективно працює через DX12, що зменшує використання відеопам’яті.

Масштабування NVIDIA DLSS Transformer Model вийшло зі стадії бети

NTC наразі працює тільки на відеокартах NVIDIA, оскільки альтернативи від Intel та AMD досі не мають інструментів нейронного рендерингу. Режим NTC доступний з найновішими драйверами 590.26 Preview, які також вмикають технологію NVIDIA Smooth Motion на RTX 40. Якщо поєднати ці режими відеокарт між собою, а також інтегрувати в ігри, можливий справжній стрибок продуктивності. Нагадаємо, AMD представила нову процедурну генерацію дерев, яка теж мінімізує використання пам’яті.

Джерело: Wccftech

Що думаєте про цю статтю?
Голосів:
Файно є
Файно є
Йой, най буде!
Йой, най буде!
Трясця!
Трясця!
Ну такої...
Ну такої...
Бісить, аж тіпає!
Бісить, аж тіпає!
Loading comments...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: