Новини Пристрої 29.09.2023 о 14:46 comment views icon

Цифрова дошка Jamboard за $5 000 поповнить «‎кладовище» закритих проєктів Google з 2024 року — хмарна програма також

author avatar
https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/09/Katya-96x96.jpg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/09/Katya-96x96.jpg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/09/Katya-96x96.jpg

Катерина Даньшина

Авторка новин

Інтерактивна дошка Google для освітніх закладів та підприємств проіснувала 8 років.

Віддамо футболку Збірної України з футболу з підписами гравців за донат від 200 грн на ЗСУ. У описі до донату обов'язково вказуй номер мобільного, щоб ми вручили приз! Кожні додаткові 200 грн у донаті +1 шанс на виграш!
Взяти участь

Google Jamboard, цифрова дошка вартістю $5 000, і її екосистема програмного забезпечення припинять працювати наприкінці 2024 року.

Дошка, яка виглядала як гігантський 55-дюймовий сенсорний екран 4K на рухомій підставці, була запущена у 2016 році й працювала на ОС Android із заблокованим інтерфейсом користувача угорі, замість звичайного телефонного.

Цифрова дошка Jamboard за $5 000 поповнить «‎кладовище» закритих проєктів Google з 2024 року — хмарна програма також

На екрані можна було писати чи малювати за допомогою стилуса, який йшов у комплекті, або пальцями; також постачалася велика стиральна гумка. Дошка була обладнана Nvidia Jetson TX1 (чотирьохядерний процесор Cortex-A57, підключений до потужного графічного процесора Maxwell), і мала вбудовану камеру, мікрофон і динаміки для здійснення відеодзвінків.

Пропозиція Google передбачала, що Jamboard буде тісно інтегрована з Google Workspace, тож на дошку можна завантажувати елементи з Google Документів, Таблиць і Презентацій, а робота зберігалася у файлі типу «Jams» у звичайному сховищі Google. Як і інші програми Workspace, усі вони працювали в Інтернеті. Люди, які не користуються сенсорним екраном, можуть натомість запустити програму Jamboard, що дозволить їм дистанційно керувати дошкою з живим рукописним текстом.

«Ми вдячні споживачам, викладачам, студентам і компаніям, які користуються Jamboard з моменту його запуску у 2016 році. Хоча це невелика частина нашої клієнтської бази Workspace, ми розуміємо, що зміна вплине на багатьох людей, і ми прагнемо допомогти вам у переході», — кажуть в Google.

«‎Перехід» передбачає, що Google протягом наступних місяців надасть користувачам і адміністраторам програми Jamboard «чіткі шляхи для збереження даних або їх переміщення». Серед варіантів міграції — конкурентні програми сторонніх розробників, такі як FigJam від Figma, Lucidspark від Lucid Software і Miro.

Цифрова дошка Jamboard за $5 000 поповнить «‎кладовище» закритих проєктів Google з 2024 року — хмарна програма також

Google каже, що дані можна перемістити «‎кількома натисканнями» — задовго до того, як програма Jamboard припинить роботу наприкінці 2024 року.

Курс QA .
Це хороший спосіб розвитку вашої кар'єри в IT-індустрії. Після проходження курсу Mate гарантує вам офер мрії.
Ознайомитись з курсом

Утім для продовження роботи все одно знадобляться нові сенсорні екрани, які коштують немало. Дошку Google можна було придбати за $5 000, однак компанія ще й стягувала річну плату у розмірі $600 за «управління та підтримку», передплати на Google Workspace для кожного користувача, а також додаткові $1350 за рухомий стенд.

Джерело: Ars Technica

Завантаження коментарів...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: