Новини

У NASA визначили швидкість звуку на Марсі та пояснили її нерівномірність

У NASA визначили швидкість звуку на Марсі та пояснили її нерівномірність

Через тонку атмосферу на Марсі звук поширюється не так, як на нашій планеті. У NASA проаналізували записи з мікрофонів марсохода Perseverance та дрону Ingenuity, з’ясувавши, з якою швидкістю рухається звукова хвиля. Результати дослідження опублікували у журналі Nature 1 квітня.

З’ясувалося, що атмосфера з вуглекислого газу на Марсі сповільнює звук, але високі частоти трохи швидше за низькі – 900 км/год проти 864 км/год. Для порівняння, звук на нашій планеті має швидкість ≈1191 км/год.

«На Землі звуки оркестру доходять до вас з однаковою швидкістю, незалежно від того, низькі вони чи високі. Але уявіть, на Марсі, якщо ви далеко від сцени, буде велика затримка».

Провідний автор дослідження Сільвестр Моріс

Звуки на Марсі ще й менш живучі. Через тонку атмосферу на відстані 4 метрів ви чули співрозмовника так само, якби на Землі він знаходився від вас за 65 метрів. NASA показало, як могли б звучати спів птахів, дзвінок велосипеда, сигнал вантажівки, що здає назад, океанські хвилі та музика на Марсі.

Курс
QA
Вивчайте важливi технології для тестувальника у зручний час, та отримуйте $1300 уже через рік роботи
РЕЄСТРУЙТЕСЯ!

Європейське космічне агентство розірвало співпрацю з роскосмосом у рамках програми ExoMars щодо дослідження поверхні Марса. Голова роскосмосу Рогозін заявив, що росія сама побудує ракету і полетить туди через кілька років


Завантаження коментарів...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: