
На ITC.ua Тиждень ШІ. Ми досліджуємо, як саме ШІ покращує життя мільйонів людей прямо зараз і що чекає нас у майбутньому. Партнер проєкту – компанія Favbet Tech, яка активно інтегрує ШІ у свої продукти.
Приватна американська космічна компанія Rocket Lab вже у другій половині 2025 року планує запуск своєї першої багаторазової ракети Neutron.
Очікується, що ракета здійснить приземленння на плавучу баржу у морі. За словами засновника та гендиректора компанії Пітера Бека, ракета Neutron має задовільнити зростаючий попит на послуги із запуску та виведення корисних вантажів у космос з боку оборонних, наукових та охоронних компаній та товариств.
«Ми старанно працюємо над тим, щоб запустити Neutron в експлуатацію за одним із найшвидших графіків розробки в історії для нової ракети, тому що ми знаємо, що можливості запуску середніх вантажів обмежені, а доступ до космосу ускладнений. Дебютний запуск Neutron, запланований на кінець цього року, допоможе заповнити цю вузьку нішу», — підкреслив Пітер Бек.
Окрім цього у Rocket Lab поділились планами вдосконалення морської платформи для приземлення Neutron, під загальною назвою ««Return on Investment».
«Наша нова посадкова платформа ще більше розширить доступ до космосу, надаючи ще більше можливостей для місій, які потребують максимальної продуктивності», — запевняє гендиректор Rocket Lab.
Компанія також представила новий супутник під назвою «Flatellite», який має пласку форму і вже може бути запущений у серійне виробництво для створення окремих супутникових кластерів. Завдяки незвичайній пласкій формі, супутники «Flatellite» можна складати один на одний перед запуском. Це дозволить запускати максимальну кількість супутників за один раз без необхідності кріпити їх до корпусу ракети-носія.
Пітер Бек підкреслив, що нові супутники є сміливим кроком з боку Rocket Lab на шляху до того, щоб стати повноцінною космічною компанією і скласти конкуренцію таким гігантам індустрії як SpaceX. Наразі Rocket Lab проводить запуск малих супутників за допомогою двоступеневої ракети-носія Electron.
Зокрема, японська супутникова компанія Institute for Q-shu Pioneers of Space (iQPS) має намір використовувати Electron для запуску власних супутників у рамках 8 космічних місій протягом 2025-2026 років.
Джерело: Space.com
Favbet Tech — українська продуктова компанія, розробник iGaming-рішень. Входить до топ-50 найбільших IT-компаній України за версією DOU.Спеціалізується на високонавантажених системах, хмарній інфраструктурі та штучному інтелекті. У 2025 стала ініціатором створення АІ-комітету Асоціації «ІТ Ukrainе» — першого галузевого об’єднання, що займається питаннями розвитку АІ на рівні бізнесу й держави.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: