Новости

Iнфографiка: українська мова в українському сегменті iнтернету

Iнфографiка: українська мова в українському сегменті iнтернету

Минулого року Станіслав Свідлов на основі відкритих даних провів дослідження популярності української мови в українському сегменти інтернету. Цього року дослідження було проведене знову, в якості вихідних даних були взяті рейтинги Factum Group, top.bigmir.net, top.i.ua та liveinternet.ru.

Так за результатами рейтингу 1000 найпопулярніших сайтів серед українських користувачів від Factum Group, україномовні сайти складають серед них 11%, двомовні 22,2%, а російськомовні — 66,8%. Частка сайтів в українській національній доменній зоні .ua становить 34,5%, частка сайтів в російській зоні .ru 19,9%. Усі інші сайти знаходяться в різних міжнародних доменних зонах і разом складають 45,6%.

Для виокремлення та аналізу тільки українських сайтів Станіслав використав три рейтинги top.bigmir.net, top.i.ua, liveinternet.ru. За результатами аналізу рейтингу top.bigmir.net українською мовою користується 13,20% сайтів, двома мовами 28,8%, російською 58%. За top.i.ua 28% сайтів користуються українською, є двомовними 20% і 52% використовують російську. За рейтингом liveinternet.ru україномовні сайти складають 14%, двомовні 24,8 та російськомовні 61,2%.

Варто зазначити, що порівняно з минулим роком частка російськомовних сайтів серед топ 250 українських сайтів в середньому зменшилась на 4,8% відсотки. Серед українських сайтів домінує доменна зона .ua і за top.bigmir.net вона складає 69,6%, за top.i.ua 61,2%, за liveinternet.ru 62,8%. Як і минулого року україномовні сайти домінують тільки серед сайтів пов’язаних з державою, освітою та літературою.


Завантаження коментарів...

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: