Новости Новости 22.01.2021 в 14:58 comment

Канал GeekJournal випустив відео з критикою «1+1». Після цього «плюси» поскаржились в YouTube та домоглись блокування каналу

author avatar
https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/04/ad81c83e9fbf757ce8a90d0eb41dee5b-96x96.jpeg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/04/ad81c83e9fbf757ce8a90d0eb41dee5b-96x96.jpeg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/04/ad81c83e9fbf757ce8a90d0eb41dee5b-96x96.jpeg

Вадим Карпусь

Автор новостей

Днями в українському сегменті мережі розгорівся скандал, спричинений блокуванням YouTube-каналу GeekJournal через скарги «1+1». Формальним приводом для скарг стало порушення авторських прав. Однак в часі ці скарги збіглися з публікацією на каналі GeekJournal відео з критикою «1+1».

Автор каналу GeekJournal (під псевдонімом Тайлер Андерсон) робить огляди популярних фільмів, серіалів та програм. За кількарічну історію свого існування (з 6 жовтня 2012 року) канал зібрав аудиторію в 100 тис. підписників. І ось нещодавно Тайлер Андерсон опублікував на своєму каналі відео, присвячене каналу «1+1», яке стало для нього фатальним. У відео, опублікованому 20 січня, автор розповідає історію каналу та критикує його сучасну політику, зокрема за російський контент. Він також згадує Оксану Марченко, якій належить частка каналу. Її чоловіка Віктора Медведчука пов’язують з Володимиром Путіним.

Невдовзі після публікації цього відео канал отримав відразу три страйки через скарги «1+1». Відповідно до правил YouTube, канал блокується. Тайлер Андерсон отримав відповідне повідомлення від адміністрації сервісу – 28 січня канал буде заблоковано у всіх мережах компанії.

Приводом для скарг з боку «1+1» стало використання у відео коротких епізодів з програм телеканалу, що «плюси» вважають порушенням авторських прав. Сам Тайлер Андерсон стверджує, що використовував такі фрагменти на умовах Fair use. YouTube дозволяє робити короткі запозичення з інших відео з метою цитування, і алгоритми сервісу не сприймають їх в якості порушення.

Курс English For Tech: Speaking&Listening від Enlgish4IT.
Після курсу ви зможете найкраще презентувати свої досягнення, обговорювати проекти та вирішувати повсякденні завдання англійською мовою. Отримайте знижку 10% за промокодом TCENG.
Дізнатись про курс

Однак в даному випадку використання матеріалів «1+1» були виявлені вручну. Більш того, за словами Тайлера Андерсона, ті фрагменти, на які поскаржились представники «1+1», присутні у відео багаторічної давності. І до публікації останнього ролику з критикою телеканалу ці фрагменти не викликали зацікавленості у захисників авторських прав.

Канал GeekJournal випустив відео з критикою «1+1». Після цього «плюси» поскаржились в YouTube та домоглись блокування каналу

Наразі останнє відео (разом з декількома іншими роликами) вже видалено з каналу GeekJournal, але його можна подивитись на інших майданчиках.

Ситуація, що склалася, обурила українських користувачів мережі. В уанеті з’явився хештег #saveGeekJournal, який вже став вірусним і навіть потрапив у локальні тренди Twitter. Користувачі критикують дії «1+1», висловлюють підтримку Тайлерові та закликають адміністрацію YouTube не видаляти канал GeekJournal.

Тим часом Тайлер Андерсон запустив новий канал та виклав на ньому відео з поясненнями ситуації. В ньому він називає претензії «1+1» «нападом на свободу слова». На момент підготовки матеріалу на новий канал Тайлера вже підписалося більше 20 тис. користувачів YouTube.

Курс English For Tech: Speaking&Listening від Enlgish4IT.
Після курсу ви зможете найкраще презентувати свої досягнення, обговорювати проекти та вирішувати повсякденні завдання англійською мовою. Отримайте знижку 10% за промокодом TCENG.
Дізнатись про курс

Додамо, група 1+1 media прокоментувала ситуацію з блокуванням каналу GeekJournal. В офіційній публікації група повідомляє, що вона «виступає за захист авторського права та боротьбу з незаконним використанням контенту медіахолдингу на усіх майданчиках». Для цього використовується технологічний сервіс захисту авторських прав SUDUM. Також в 1+1 media наполягають, що використовувати контент медіагрупи дозволяється лише у випадку попередньої домовленості, а умови Fair use в даному випадку не можна застосовувати, оскільки на каналі GeekJournal та в заблокованих відео була активована демонстрація реклами.

«Використання контенту 1+1 media, як і інших медіагруп, оглядачами чи блогерами в інтернеті, дозволено лише за попередніх домовленостей з правовласниками. Будь-яке копіювання, трансляція чи поширення контенту без такого дозволу є незаконним і розцінюється як піратство. Принцип fair use, на який посилається автор вищезгаданого каналу, не можна застосувати до каналів з монетизацією та, зокрема, до заблокованих відео, оскільки вони містять рекламну інтеграцію», — сказано в заяві 1+1 media.

Джерело: AIN


Loading comments...

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: