Новости

Кіберполіція застерігає: у зв’язку з націоналізацією «Приватбанку» активізувалися шахраї

Кіберполіція застерігає: у зв’язку з націоналізацією «Приватбанку» активізувалися шахраї

Минулого тижня ТОП-темою для обговорення була націоналізація «Приватбанку». Різноманітні злочинці, звісно, теж не могли пройти повз цієї новини.

У нижченаведеному зверненні кіберполіція попереджає про нову схему шахрайства і введення в оману наївних громадян.

«Увага! Кіберполіція застерігає!

Зовсім нещодавно, Кабінет Міністрів України прийняв рішення про перехід 100% акцій ПАТ КБ «Приватбанк» у власність держави. Перехідний період почався з 19 грудня цього року.

Інформація про вказану подію набула значного резонансу, як в медіа просторі, так і в мережі Інтернет.

Так, в мережі з’явилася різного роду інформація про можливе об’єднання націоналізованого «ПриватБанку» і державного «Ощадбанку». Цією інформацією одразу ж скористалися шахраї, які придумали, можливо примітивну, однак, як свідчить кримінальна статистика, дієву злочинну схему щодо заволодіння грошовими коштами громадян.

Шахрайська схема полягає у тому, що шахраї телефонують потенційній жертві, не обов’язково безпосередньо клієнту «ПриватБанку», і представляються працівниками служби безпеки «ОщадБанку» та зловживаючи довірою громадян, дізнаються чи є потерпілий власником карткового рахунку «ПриватБанку», а потім, у разі підтвердження цього факту, повідомляють, що у зв’язку з об’єднанням вказаних банківських установ, клієнту терміново необхідно здійснити переведення грошових коштів з рахунку «Привату» на новий, оформлений в «Ощаді», картковий рахунок. Таким чином, під час спілкування із жертвою, зловмисники намагаються дізнатися інформацію про номер банківської картки, CVV код, пароль до Інтернет-банкінгу, а також інші дані, за допомогою яких і вчиняється заволодіння коштами. Найчастіше, у разі отримання вказаної інформації, шахраї отримують доступ до карткового рахунку своєї жертви та намагаються перерахувати кошти, які знаходяться на ньому, на підконтрольні їм банківські рахунки (картки). Для цього, вони телефонують жертві та повідомляють, що на їхній номер мобільного телефону буде надіслано смс-повідомлення, за допомогою якого й буде здійснено переказ коштів з картки «Привату» на нову карту «Ощаду» або за допомогою вказаного смс-повідомлення колишньому клієнту «Привату» необхідно активувати, знову ж таки, нову картку «Ощаду». А як Ви вже зрозуміли, вказані смс-ки, ніщо інше як коди доступу до ресурсу «Приват 24».

Слід зазначити, що шахраї, використовуючи методи соціальної інженерії, вчиняють злочинні дії не лише стосовно клієнтів «Привату», а й дізнавшись, що довірливий громадянин є клієнтом будь-якого іншого банку, створюють аналогічну до вказаної вище ситуацію щодо заволодіння коштами громадян».

Можливо, на обізнаних читачів ITC ця схема не подіє. Але не полінуйтесь попередити своїх менш обізнаних близьких (особливо, пенсіонерів), щоб вони проявляли пильність!

Джерело: Департамент кіберполіції Національної поліції України в Facebook


Завантаження коментарів...

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: