Партнерский проект Партнерский проект 30.12.2021 в 17:35 comment views icon

Огляд системи зберігання даних від Seagate. Вона буде працювати, якщо знеструмиться будь-яка з ліній

author avatar
https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/02/favicon-itc-96x96.png *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/02/favicon-itc-96x96.png *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/02/favicon-itc-96x96.png

Світ виробляє і постійно збільшує кількість інформації. Однак частка даних, що зберігають, незначна. За оцінками експертів, 90% і більше згенерованих даних можна використовувати лише в моменті, а потім вони безповоротно втрачаються. 

У партнерському матеріалі з командою Seagate Exos Corvault розповідає, як підібрати ідеальну систему збереження даних. 

Партнерский материал?

Про штучний інтелект і закони

Дані є цінними як «у моменті», так і коли їх потрібно аналізувати в майбутньому. А поєднання цих двох напрямів дозволить отримувати з даних інформацію швидко та точно. 

Наприклад, навчаємо штучний інтелект (ШІ) на прикладі накопичених даних. Навчена нейромережа, яка виходить у результаті цієї роботи, вирішує поточні завдання легко та швидко. Інший приклад: проводимо ретроспективний аналіз, робимо висновки завдяки результатам та отримуємо прогноз на майбутнє. Ним можна керуватися, коли будуєте стратегії.

Дані для навчання ШІ, ретроспективного аналізу та інших операцій data mining потрібно попередньо отримати та зберегти. Саме з цим, як показує практика, при сучасному стані індустрії є серйозні проблеми.

Іноді зберігати дані за певний період і пред’являти на вимогу держструктур вимагає закон.

Місткість накопичувачів у порівнянні з кількістю вироблених даних

Огляд системи зберігання даних від Seagate. Вона буде працювати, якщо знеструмиться будь-яка з ліній

Людство виробляє і постійно збільшує кількість інформації, однак частка даних, що зберігають, виявляється незначною. Експерти розходяться в думках, оцінюючи кількість даних, які виявляються збереженими на накопичувачах з потоку. Він розширюється, формується «інтернетом речей», системами відеоспостереження, даними геологорозвідки, спостереження за кліматом. Але ніхто з них не озвучує значень, що перевищують 10%, які б зберігали для подальшого використання.

Виходить, що 90% і більше згенерованих даних можна використовувати лише в моменті, а потім вони безповоротно втрачаються. Не надто висока ефективність для «економіки даних».

Це справедливо для окремих підприємств, індустрій і цивілізації загалом. Ми абстрагуємося від глобальної ситуації та розповімо про те, що можна зробити на практиці в одній окремій компанії.

Поділить дані на категорії: від «гарячих» до «крижаних»

Наприклад, ви купуєте все більше простору для власних систем зберігання даних або у хмарах, аби наздогнати  обсяг даних, що зростає. Ця дія необхідна, але недостатня. Доведеться вдаватися до інтелектуальних підходів для організації зберігання даних.

Інтелектуальний підхід багатогранний і багато в чому залежить від типів даних та особливостей бізнесу конкретної компанії. В одному випадку дуплікація буде шкідливою і від неї доведеться відмовитися, в іншому, навпаки, резервне копіювання стане необхідністю.

Для інтелектуального підходу дані компанії доведеться як мінімум структурувати. Знадобиться поділити їх на категорії: від «гарячих» до «крижаних». Такий поділ умовний і дуже індивідуальний для кожної компанії. «Температура» даних залежить від частоти й інтенсивності звернень до них. 

Дані про клієнтів, інформація про активні рахунки та, наприклад, історія взаємодії з контрагентами за пару-трійку попередніх років мають бути у швидкому доступі, їх краще зберігати у високопродуктивних системах. «Холодніші» дані можна розмістити на повільних системах зберігання, а «крижані» іноді зберігають навіть на стрічкових накопичувачах.

У реальних умовах значну частину даних компаніям краще зберігати On-Premise, тобто на сервері. Ідеальна хмарна модель далеко не завжди виявляється оптимальною. Часто трапляються проблеми: наприклад, коли систему використовують для розміщення персональних даних. Тому необхідно розуміти особливості сучасних накопичувачів.

Чому бізнесу потрібні сучасні системи зберігання

Для зберігання даних слід застосовувати сучасні рішення. Об’єктивних причин для цього декілька. 

Технології, які використовують у нових накопичувачах, здатні знизити вартість володіння – шляхом оптимізованих режимів роботи, покращеної керованості та оперативної діагностики. Це дозволяє стабільно працювати та знижує ризики втратити дані.

Приклад сучасного рішення – система Exos Corvault, яку представила ​​всередині літа компанія Seagate Technology. Вона зберігає великі обсяги даних із заявленою доступністю 99,999%. Це шасі висотою 4U для установки в стійку, що вміщує 106 жорстких дисків Seagate Exos з інтерфейсом SAS. У Corvault використали фірмові контролери Seagate VelosCT шостого покоління.

Серед особливостей Exos Corvault – висока щільність зберігання, продуктивність і захищеність. Це забезпечує низку фірмових рішень як апаратних, так і програмних.

Система Seagate захищена від вібраційних та акустичних перешкод, а також від перегріву. Для енергоживлення пристрою передбачені дві лінії, які резервують одна одну. Corvault здатна працювати, якщо знеструмиться будь-яка з ліній – вона просто перейде на живлення від іншої.

Ще одна особливість моделі – Advanced Distributed Autonomic Protection Technology (ADAPT), яка забезпечує високу швидкість роботи. Адже інформацію, що зберігається, розподіляють по різних накопичувачах. У результаті продуктивність Corvault знаходиться на рівні рішень SAN, які дорожчі та складніші в обслуговуванні.

Якщо в процесі роботи стався збій, то інша фірмова технологія – Autonomous Drive Regeneration (ADR) – здатна швидко розв’язати проблему та відновити роботу та дані. Звичайно, автоматику не слід вважати всемогутньою, але здебільшого вона спрацьовує, щоб персонал не втручався вручну.

Для Corvault ADR це одна з ключових особливостей і при цьому конкурентна перевага. Seagate зміг реалізувати технологію тому, що є вертикально інтегрованим вендором, тобто сам виробляє як жорсткі диски, так і системи зберігання.

Огляд системи зберігання даних від Seagate. Вона буде працювати, якщо знеструмиться будь-яка з ліній

Як підібрати ідеальну систему 

Коли підбираєте системи зберігання, які розміщені на стороні замовника, робіть це дуже акуратно. Потрібно знаходити сучасні рішення, які просто встановити та використовувати, з мінімальною вартістю за терабайт. Важливо, що найновіші рішення найчастіше виявляються універсальними, тобто актуальними для зберігання «гарячих» даних і розміщення «прохолодних», наприклад, резервних копій.

Нові рішення, наприклад Corvault, за ціною за терабайт при характеристиках корпоративного рівня мають вартість, яку можна порівняти зі звичайними накопичувачами для ПК. Ціна та характеристики роблять продукцію Seagate дуже вигідною. А фірмові технології Seagate, зокрема ADAPT та ADR, забезпечують збільшення швидкості роботи та більшу надійність в реальних умовах.

Офіційним дистриб’ютором продукції Seagate в Україні є компанія «АСБІС-Україна». Дізнайтесь більше або отримайте консультацію, написавши свій запит на електронну адресу [email protected]

Партнерский материал?

Это партнерский материал. Информацию для этого материала предоставил партнер.
Редакция отвечает за соответствие стилистики редакционным стандартам.
Заказать материал о вас в формате PR-статьи вы можете здесь.

Loading comments...

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: