Огляди Пристрої 05.07.2023 о 14:00

Огляд бездротових навушників Audeze Maxwell: ідеальний бездріт чи оверпрайснута гарнітура для геймерів?

https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/04/IMG_20180729_230800_311-96x96.jpg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/04/IMG_20180729_230800_311-96x96.jpg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/04/IMG_20180729_230800_311-96x96.jpg

Гліб Перерва

Оглядач техніки та софту

Огляд бездротових навушників Audeze Maxwell: ідеальний бездріт чи оверпрайснута гарнітура для геймерів?

Сьогодні на огляді новинка від відомого аудіофільського бренду Audeze, що спеціалізується на виготовленні ізодинамічних моделей навушників для роботи зі звуком. Докладно розглянемо їхню геймерську гарнітуру Audeze Maxwell, розповімо про досвід її використання та особливості. А також визначимось, чи підійде ця модель для прослуховування музики на гідному рівні, або ж це виключно пристрій для геймінгу і зум-коллів.

5
Оцінка ITC.ua
Плюси: звук, якість бездротового звʼязку, відсутність затримок та лагів, автономність, дизайн, ергономіка, варіативність підключення та аксесуари
Мінуси: габарити

Пакування та комплектація

Навушники поставляються в чорному картонному пакуванні з зображенням моделі, її назвою та базовою інформацією. Всередині на поролоновому ложементі знаходяться самі Audeze Maxwell, а під ними, в окремих картонних відділах, комплектація, що складається з наступних аксесуарів:

 • Знімний суперкардіоїдний мікрофон
 • Бездротовий приймач USB-C
 • Кабель USB-C на USB-C
 • Перехідник з USB-C на USB-A
 • Аналоговий кабель 3,5 мм TRRS
 • Посібник користувача, гарантійний талон та фірмова наклейка

Попри великі розміри навушників хотілося б бачити комплектний кейс для їхнього транспортування, але це скоріше побажання ніж необхідність. Та й наявність кейса суттєво підвищило б ціну пристрою, зробивши її не такою приємною.

Дизайн та ергономіка

Навушники виглядають стримано та доволі стильно – повна протилежність типовим геймерським пристроям у які виробники намагаються встановити максимальну кількість кольорових та типово геймерських елементів, включно з RGB-підсвіткою та агресивним дизайном. Audeze Maxwell своїм виглядом підкреслюють, що головне знаходиться всередині, а яскравий зовнішній вигляд їм не потрібний.

Єдиним кольоровим елементом є зелена емблема бренду на оголівʼї у версії для Xbox та синя емблема у версії для PlayStation.

Огляд бездротових навушників Audeze Maxwell: ідеальний бездріт чи оверпрайснута гарнітура для геймерів?

Оголівʼя та дужки зроблені з матового алюмінію, чаші з пластику такої ж металевої фактури – візуально відрізнити матеріали практично неможливо.

Чаші не надто рухливі та повертаються в горизонтальній площині лише в одну сторону на 90 градусів. У вертикальній площині кут нахилу приблизно 40-50 градусів, чого більш ніж достатньо для правильного прилягання до будь-якої голови.

Дописи
Ноутбуки: від громіздких до невидимих
Огляд бездротових навушників Audeze Maxwell: ідеальний бездріт чи оверпрайснута гарнітура для геймерів?
https://secure.gravatar.com/avatar/3756071a2a49be28bde4fde4cd74ec48?s=96&r=g&d=https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/06/no-avatar.png *** https://secure.gravatar.com/avatar/3756071a2a49be28bde4fde4cd74ec48?s=96&r=g&d=https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/06/no-avatar.png *** https://itc.ua/wp-content/themes/ITC_6.0/images/no-avatar.png

Амбушури з приємного на дотик шкірзамінника та піною з ефектом памʼяті всередині. Якість пасивної шумоізоляції на високому рівні, посадка оптимальна.

Ергономічно модель сконструйована так, що вона не відчувається важкою і дає вільно рухати головою, крім зовсім вже екстремальних кутів нахилу. Ймовірніше за все таку зручну посадку Maxwell забезпечує фіксоване оголівʼя, положення якого можна змінити лише відкрутивши 4 гвинти, а також  форма амбушур та правильний баланс чаш навушників.

Огляд бездротових навушників Audeze Maxwell: ідеальний бездріт чи оверпрайснута гарнітура для геймерів?

Не зовсім зрозуміло як дизайнери Audeze це зробили, але Maxwell абсолютно не відчуваються на свою вагу, а вони важать майже пів кіло (490 грамів), що дуже багато для навушників. Проте за 8-10 годин в них дискомфорту не відчувається взагалі. Коли я їх вперше одягнув на голову то подумав, що вони важать десь 300-350 грамів. 

В студійних моделях виробника, які призначені для багатогодинної роботи зі звуком, людина без звички може провести півгодини-годину, після чого в неї зʼявляється дискомфорт в шиї та бажання перепочити.

Огляд бездротових навушників Audeze Maxwell: ідеальний бездріт чи оверпрайснута гарнітура для геймерів?

Проте якою б чудовою не була посадка Audeze Maxwell, вони занадто великі для використання поза домом і ходити в таких навушниках по вулиці буде трохи дивно, звісно якщо вам не до вподоби зайва увага перехожих. Це геймерська гарнітура, що призначена для використання вдома, так, але особисто я із задоволенням використовував би їх і як бездротові навушники для прослуховування музики.

Будемо сподіватися, що Audeze використають свої напрацювання, застосовані у цій моделі, та згодом випустять щось більш портативне, але з тим же рівнем звуку та якості, імовірно принісши в жертву автономність та прибравши зовнішній мікрофон.

Управління Audeze Maxwell

Всі порти та засоби управління винесено на ліву чашу навушників. На зовнішній стороні чаші знаходиться кнопка вимкнення мікрофона та кнопка увімкнення навушників (вона ж відповідає за бездротове зʼєднання).

Огляд бездротових навушників Audeze Maxwell: ідеальний бездріт чи оверпрайснута гарнітура для геймерів?

На нижній стороні розташовано:

 • регулятор гучності навушників
 • регулятор гучності мікрофона
 • розʼєм дротового підключення 3,5 мм
 • розʼєм USB-C
 • розʼєм для підʼєднання зовнішнього мікрофона
 • кнопка сполучення Bluetooth і вибору режиму шумозаглушення
 • а також вбудований мікрофон та індикатор сполучення

Загалом управління зручне та інтуїтивно зрозуміле. Єдине що трохи відрізняється від звичайної процедури бездротового підʼєднання, це те що для підʼєднання до нового Bluetooth пристрою треба не тримати натиснутою кнопку ввімкнення, а натиснути її два рази.

Підключення та звʼязок

Варіанти підключення Audeze Maxwell:

 • Бездротовий Bluetooth
 • Бездротовий комплектний приймач
 • Дротовий USB-C (з підтримкою перехідників)
 • Дротовий 3,5 мм

Такої варіативності буде достатньо щоб задовольнити будь-кого, особливо зважаючи на непримхливість Audeze Maxwell до джерела: під час тестування всі пристрої працювали з усіма можливими видами підʼєднання. Навушники самостійно перемикаються між можливими варіантами зʼєднання, відштовхуючись від останнього доданого.

Тобто якщо додати їх до бездротових пристроїв на ПК, встановити в нього донгл та підʼєднати 3,5 мм дріт – навушники будуть працювати по 3,5 мм. У разі відʼєднання 3,5 мм дроту вони підʼєднанаються до донглу, а якщо відʼєднати і його – підʼєднаються по Bluetooth. Це відбувається швидко та без участі користувача, що дуже тішить.

Потужний курс від skvot: blender.
Відкрийте для себе світ 3D-графіки.
Вивчити курс

USB-приймач працює у 2 режимах: PC та Xbox (або PlayStation). Підʼєднуться без проблем і до інших пристроїв, що було протестовано на Google Pixel 4a та MacBook Air M1.

Огляд бездротових навушників Audeze Maxwell: ідеальний бездріт чи оверпрайснута гарнітура для геймерів?

Окремої уваги заслуговує те як ці навушники тримають бездротовий звʼязок: за весь час тестування не було помічено жодного лагу чи рассинхрону з картинкою, що особливо важливо в динамічних іграх. Лаги відсутні навіть з Nintendo Switch Lite до якого вкрай важко підібрати бездротову гарнітуру, хоча це й виглядає доволі кумедно, оскільки Switch легший і набагато менший за гарнітуру Audeze.

Але що мене дійсно вражає, так це те як навушники тримають звʼязок. Зазвичай під час тестування бездротових моделей з нижнього та середнього сегмента, незалежно від формфактора та виробника, навушники починають втрачати звʼязок з джерелом звуку на відстані близько 5-7 метрів. В топових моделей це буде 5-10 метрів та при умові відсутності перешкод.

Audeze Maxwell по Bluetooth пробивають дві цегляні стіни на відстань 15-20 метрів (при тестуванні з MacBook Air M1 та PlayStation 4). Тобто цього цілком достатньо щоб пересуватись по доволі великому приміщенню без обривів звʼязку, якщо час від часу підходити до джерела звуку – вірогідно вони так добре працюють через використання кешування, бо якщо відійти на максимальну відстань від джерела приблизно на хвилину, зʼявляються обриви.

Автономність Audeze Maxwell

Ці навушники живуть від одного повного заряду близько 80 годин. Спочатку я вирішив що це друкарська помилка на сайті реселлера, але ні, виробником дійсно заявлено 80+ годин автономної роботи.

По факту навушники дійсно працюють близько 70-80 годин в залежності від типу підключення, використання мікрофона та загалом від використовуваних функцій. І це дійсно рекордний результат, враховуючи функціональність пристрою, гучність на яку вони спроможні, якість звуку, відсутність затримки та їхню ергономіку.

Огляд бездротових навушників Audeze Maxwell: ідеальний бездріт чи оверпрайснута гарнітура для геймерів?

Повне заряджання триває близько 2 годин. Для того, щоб користуватися навушниками після повністю розрядженого акумулятора 5-6 годин, достатньо зарядити їх 15-20 хвилин від стандартного зарядного пристрою смартфона.

Експертний курс від laba: Business English for HR.
Мова бізнесу для HR-професіоналів.
Дізнатись про програму

Мікрофони та шумозаглушення

Виносний мікрофон на непоганому рівні, інтелектуальне шумозаглушення працює добре, хоч у деяких приміщеннях і зʼявляється ефект бочки на високому рівні пригнічення шуму (коли співрозмовнику здається, що ви розмовляєте знаходячись у ванній кімнаті чи просто приміщенні з голими стінами), але таке трапляється не часто і зазвичай мікрофон добре передає голос користувача.

Огляд бездротових навушників Audeze Maxwell: ідеальний бездріт чи оверпрайснута гарнітура для геймерів?

Крім виносного мікрофона, в самих навушниках також є декілька вбудованих, через один з яких можна розмовляти, так що ними можна користуватися як гарнітурою, не відчуваючи себе співробітником кол-центру. Чіткість голосу майже не змінюється, але він стає трохи тихішим, так що для галасних місць краще все ж користуватися виносним.

Огляд бездротових навушників Audeze Maxwell: ідеальний бездріт чи оверпрайснута гарнітура для геймерів?

Звук Audeze Maxwell

З огляду на звучання, це одні з найкращих, якщо не найкращі, бездротових повнорозмірних навушників на ринку на сьогодні та краща бездротова геймерська гарнітура.

Це приємно дивує, особливо зважаючи на попередні спроби компанії про створення геймерських гарнітур, які були не надто вдалими, а іноді й відверто поганими, як ті ж Audeze LCD-GX (це по суті студійні Audeze LCD-2 Classic з абияк доданим мікрофоном та трохи зміненим дизайном; чудово звучать, але ергономічно для геймінгу аж ніяк не підходять, плюс це виключно дротовий варіант).

Огляд бездротових навушників Audeze Maxwell: ідеальний бездріт чи оверпрайснута гарнітура для геймерів?

Audeze Maxwell звучать інформативно, емоційно та насичено. Їх хочеться слухати просто щоб почути нові деталі у вже знайомих треках та насолодитись звучанням нових. Інформативна сцена, жива подача інструментів і вокалу, раскатисті та обʼємні баси, приємні верхні частоти – до звуку не причепитися, особливо з огляду на бездротове підʼєднання навушників. Відмінне затухання та атака на активних жанрах; загалом жанрово максимально універсальні та відіграють все від металу до симфонічного оркестру.

До рівня дротових моделей студійного класу по типу LCD-2 чи LCD-X вони трохи не дотягують, але це не той випадок коли між дротовими відкритими студійниками та бездротовими закритими навушниками прірва у якості звуку, ні. Maxwell просто трохи менш сухі та передають менше деталей, аніж аудіофільські чи професійні моделі.

Дротове зʼєднання та заміна джерела ніяк не впливають на звук, що цілком логічно, адже навушники продовжують використовувати вбудований ЦАП та ігнорують наявність в ланцюзі, наприклад, Chord Mojo 2.

Огляд бездротових навушників Audeze Maxwell: ідеальний бездріт чи оверпрайснута гарнітура для геймерів?

Пристрій сумісний буквально з усіма типами сучасних девайсів до яких можна підʼєднатися по Bluetooth або через USB-C чи 3,5 мм аудіо джек.

Огляд бездротових навушників Audeze Maxwell: ідеальний бездріт чи оверпрайснута гарнітура для геймерів?

PC та MacBook Air M1

З Windows та MacOS у якості геймерської гарнітури Audeze Maxwell показали себе однаково добре в динамічних шутерах Doom: Eternal та Fortnite, а також в стратегіях WarCraft: Reforged і StarCraft 2. Відсутність затримки особливо важлива та помітна в шутерах. Також на руку гравцю буде чіткіше уявлення про положення супротивника – через підвищену просторову деталізацію набагато легше орієнтуватись на слух.

PlayStation 4 та Nintendo Switch Lite

Основними тестовими іграми на PS4 виступали God of War та Mortal Kombat 11 в яких не так важлива затримка як відчуття простору та присутності в грі, що суттєво перевершують відчуття від проходження за телевізором.

На жаль підʼєднувати по Bluetooth консоль навушники відмовилась, але все чудово працює через бездротовий донгл: у разі підʼєднання Xbox-версії до консолі від Sony достатньо просто перемкнути його в режим PC.

Огляд бездротових навушників Audeze Maxwell: ідеальний бездріт чи оверпрайснута гарнітура для геймерів?

На консолі від Nintendo усі переваги гарнітури можна відчути в іграх з якісним саунд-дизайном по типу The Legend of Zelda: Breath of the Wild та The Witcher 3 (з повним переліком цікавих ігр можна ознайомитися в моєму огляді на Nintendo Switch Lite).

Але на Свічі, через його специфічний Bluetooth не відчувається тієї швидкості підключення як з іншими девайсами, оскільки після кожного виходу консолі зі сну, навушники треба підʼєднувати заново, це чомусь не відбувається автоматично.

Огляд бездротових навушників Audeze Maxwell: ідеальний бездріт чи оверпрайснута гарнітура для геймерів?

Технічні характеристики Audeze Maxwell

Тип навушників Over-ear (circumaural), closed-back
Тип випромінювача Planar Magnetic
Структура магніту Fluxor™ magnet array
Тип магніту Neodymium N50
Тип діафрагми Ultra-Thin Uniforce™
Розмір випромінювача 90 mm
Максимальний SPL >120dB
Частотний діапазон 10Hz – 50kHz
THD <0.1% (@ 1 kHz, 1mW)
Просторове аудіо

Dolby Atmos® (Xbox Version)

Tempest 3D (PlayStation Version)

Вага 490g
Мікрофон Знімний, суперкардіоїда
Заглушення шумів Фізичне та штучне шумозаглушення, внутрішній мікрофон для чату
Тип батареї Lithium-polymer, 1800 мАг
Час роботи Понад 80 годин бездротового відтворення звуку на 80dBA
Швидкість заряджання USB-C, 5v 1.8 Amp max: 25% заряду за 20 хв (повна зарядка за 2 години)
Bluetooth 5.3
Підтримка форматів Multipoint, LE Audio, LC3, LC3plus, LDAC, AAC, SBC
Дротовий — цифровий USB-C з двома кінцевими точками для аудіо та ігрового чату
Дротовий — аналоговий 3,5-мм TRRS активний

В навушниках використовується фірмовий магніто-планарний 90-мм випромінювач Audeze, що і забезпечує такий рівень звуку та обʼємну сцену.

Огляд бездротових навушників Audeze Maxwell: ідеальний бездріт чи оверпрайснута гарнітура для геймерів?

Ціна та конкуренти

На сьогодні вартість Audeze Maxwell for Xbox становить 16 644 грн та 15 124 грн за Audeze Maxwell for PlayStation.

В цьому ціновому сегменті найближчими конкурентами є такі моделі як Beyerdynamic MMX 300 2nd Gen за 13 806 грн, Asus ROG Theta 7.1 за 14 399 грн та Epos GSP 670 за 13 799 грн.

З простіших моделей варто приділити увагу Razer Kraken V3 Pro за 8 999 грн та HyperX Cloud MIX за 8 599 грн.

Висновок:

Audeze Maxwell без перебільшення краща геймерська гарнітура, що я чув, і одні з кращих бездротових навушників. Єдине, що мене стримує від покупки, це складність використання на вулиці.

Якби не розміри навушників їх можна було б назвати кращими бездротовими навушниками, станом на сьогодні. Але на жаль використовувати їх поза домом буде вкрай некомфортно, що зводить нанівець їхню портативність та бездротове зʼєднання. Проте ставити це в мінус не можна, бо це гарнітура для гравців, а не модель для подорожей, так що це скоріше привід сподіватися, що Audeze випустять щось зі схожим звучанням, але в меншому корпусі

Audeze Maxwell надано для огляду магазином Portativ.ua

Завантаження коментарів...

Нові тексти

Дописи
Ноутбуки: від громіздких до невидимих
https://secure.gravatar.com/avatar/3756071a2a49be28bde4fde4cd74ec48?s=96&r=g&d=https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/06/no-avatar.png *** https://secure.gravatar.com/avatar/3756071a2a49be28bde4fde4cd74ec48?s=96&r=g&d=https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/06/no-avatar.png *** https://itc.ua/wp-content/themes/ITC_6.0/images/no-avatar.png
Дописи
З чого почати знайомство зі світом вінілу – власний досвід та емоції на прикладі програвача Voksun
https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/07/vovk-150x150.jpg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/07/vovk-150x150.jpg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/07/vovk-150x150.jpg

Віктор

автор

Дописи
Чому я взяв кредит і предзамовив iPhone 15 Pro Max
https://secure.gravatar.com/avatar/4fd49fdea1e4f00ff385cb80fb313f1c?s=96&r=g&d=https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/06/no-avatar.png *** https://secure.gravatar.com/avatar/4fd49fdea1e4f00ff385cb80fb313f1c?s=96&r=g&d=https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/06/no-avatar.png *** https://itc.ua/wp-content/themes/ITC_6.0/images/no-avatar.png

diakon

автор

Загрузити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: