У 2018 році Logitech купила компанію Blue Microphones — виробника легендарних мікрофонів Blue Yeti. В такому вигляді їх продовжували випускати до середини 2023 року, коли виробництво закрили. Але зробили це не на завжди, а щоби переосмислити спадок Blue Yeti та випускати вже щось нове під брендом Logitech G. І ось в нас на огляді Logitech G Yeti GX — суміш знайомого класичного дизайну з фірмовим стилем Logitech. А що всередині і як звучить? Усе, як завжди, в огляді нижче.
Зміст
Технічні характеристики Logitech G Yeti GX
Тип мікрофона | Динамічний |
Частота дискретизації | 24 біт / 96 кГц |
Частотна відповідь | 60 Гц — 18,5 кГц |
Максимальний рівень звукового тиску (SPL) | 135 дБ (THD 1% кГц) |
Співвідношення сигнал/шум | 78 дБ |
Підсвічування | Є, RGB |
Кріплення | ¼ дюйми |
Довжина кабелю | 2 м |
Габарити | 170×100×100 мм |
Вага | 616 грамів |
Паковання та комплектація
Logitech G Yeti GX постачається в сірому невеликому боксі.
Всередині бачимо сам мікрофон, окремо круглу пласку стійку для нього, документацію, кабель USB-C та перехідник для кріплення на пантограф.
Дизайн та ергономіка Logitech G Yeti GX
В дизайні Logitech G Yeti GX точно можна вгадати знайомі риси Blue Yeti. Звичайно, дизайн осучаснили, зробили мінімалістичним та й сам мікрофон став суттєво меншим. Також додали RGB-підсвічування в різні місця.
Габарити мікрофона складають 170×100×100 мм, а вага — 616 грамів. Корпус металевий, основна капсула овальна.
На верхній частині корпусу, під поролоновим фільтром, розмістили капсуль, який захищений металевою конструкцією.
На зовнішній частині корпусу бачимо фізичне колесо регулювання гучності голосу та кнопку вмикання/вимикання мікрофона. Обидві мають RGB-підсвічування.
На внутрішній частині розмістили логотип компанії у вигляді літери G. Вона також світиться, якщо активоване підсвічування.
А ще воно є в нижній частині корпусу у вигляді кола.
На дні бачимо порт USB-C та основну інформацію про мікрофон.
Функції та можливості
Logitech G Yeti GX підключається до пристроїв тільки через порт USB-C. Можливості підключення через XLR тут немає.
Мікрофон можна під’єднувати до смартфонів, планшетів, ноутбуків та ПК. Детальні налаштування голосу дозволяють робити у фірмовому застосунку G Hub, про який ми поговоримо нижче. Але це тільки для ПК та ноутбуків.
Також гучність голосу регулюється через фізичну крутилку на корпусі. А ще звук вмикається/вимикається через кнопку, що розмістили поруч.
Logitech G Yeti GX можна використовувати з комплектною круглою підставкою, або відкрутити від неї, накрутити комплектний перехідник і встановити на пантограф. Підійде будь-який, навіть найдешевший, але тут вже вирішувати вам. Головне, що ця можливість є і це добре.
Мікрофон оснащений функцією RGB-підсвічування, про що писав вище. Його мають колесо гучності голосу та вмикання/вимикання, коло внизу та літера G на внутрішньому боці корпуса.
А ще на колесі гучності відображається стан запису голосу. Смужка на ньому горить зеленим, якщо перевантаження голосу немає, і загоряється червоним, якщо є. Правда, мікрофон треба тримати під кутом до себе і не усі люди це побачать. Але добре, що така можливість є.
Звук Logitech G Yeti GX
Logitech G Yeti GX — динамічний мікрофон із суперкардіоїдним направленням. Це значить, що він збирає звук тільки з верхньої частини, там де знаходиться капсуль. Тобто ця модель суттєво менш чутлива, ніж будь-який конденсаторний мікрофон. Динамічні моделі чудово підходять для непідготовлених приміщень, квартир, офісів тощо. Але в них треба розмовляти на відстані не більше ніж 15 см від капсуля, а краще трохи ближче.
Частотний діапазон Logitech G Yeti GX складає 60 — 18500 Гц, звуковий тиск — 135 дБ, а співвідношення сигналу до шуму 78 дБ. Частота дискретизації АЦП тут 96 кГц, а розрядність 24 біти.
Logitech G Yeti GX — універсальна модель, що підходить для озвучування, для подкастів, стримів та ведення каналів на YouTube. Звучання насичене та гарної, як для цієї категорії, якості. А головне, що отримати адекватний звук дуже просто — достатньо підключити мікрофон до пристрою і почати записувати звук.
Так, звичайно, не усе ідеально, бо як часто буває серед USB-моделей, тут не вистачає верхніх частот та середини. Не все добре з низами, але з ними все ж ситуація краща. Проте у Logitech G Yeti GX є суперінструмент, який суттєво покращує навіть наявну гарну якість і це функція BLUE VOICE у фірмовому застосунку G Hub. Про нього детальніше в наступному розділі, а нижче подивіться приклад звучання мікрофона. Там є й активація цієї функції для порівняння. Я свого часу, коли користувався Blue Yeti дуже часто використовував саме цю функцію і звук ставав дуже крутим.
Програмне забезпечення
Logitech G Yeti GX працює з фірмовим застосунком G Hub. Тут дають налаштувати RGB-підсвічування, активувати різні функції та ефекти на голос. Наприклад, раджу звернути увагу на функцію BLUE VOICE, про яку казав вище. Вона суттєво покращує голос, бо містить компресор, посилювач, деесер тощо. А головне, що її можна доналаштувати під себе і відразу послухати готовий результат.
Також раджу ставити галочку поряд зі SMART AUDIO LOCK. Ця функція не дає створювати перевантаження на голосі, навіть якщо ви почали кричати, чи у розпалі стриму занадто близько присунулися до мікрофона. Чудова штука.
Загалом G Hub відоме, сучасне та стильне ПЗ. І якщо з іншими продуктами компанії воно іноді використовується не часто, то саме з мікрофонами, включно з Logitech G Yeti GX вона варта користування хоча б через дві згадані вище суперкруті функції.
Досвід користування Logitech G Yeti GX
Logitech G Yeti GX загалом мені сподобався своїм осучасненим дизайном та компактним розміром. В мене, як ви бачите, є класичний Blue Yeti і оцей ретро-дизайн не усім подобається, та й не завжди підходить по стилю до сучасного ігрового сетапу.
Тому, на мою думку, добре, що вони повністю оновили мікрофон, бо раніше була ще версія Blue Yeti Х і там якось вийшло не дуже. Знову ж таки, на мою думку. А тут ніби й знайоме усе, а ніби й зовсім нове.
Також плюс, що додали RGB-підсвічування, бо цільова авдиторія мікрофона саме стрімери та автори каналів. А їм, зазвичай, вона потрібна. Я якщо і ні, то підсвічування можна вимкнути. Головне, щоб воно було як опція.
Сподобалося, що в комплектні є перехідник на пантограф і його не потрібно купляти. Не в усіх подібних моделях є подібне. Але є й такі, що мають більшу комплектацію. Це я заради справедливості згадав.
Щодо якості звучання, то, на мою думку, вона не змінилася і залишається просто доброю. У Logitech G Yeti GX збереглася головна фішка попередника — купив, дістав, підключив і маєш гарну якість запису голосу для багатьох сценаріїв. А якщо ще й посидиш п’ять хвилин в програмі, то взагалі матимеш круте звучання. Так, звісно, воно буде не ідеальним, зі своїми приколами USB-мікрофонів, але в цій категорії та з наявною функцією BLUE VOICE все стає набагато краще.
Logitech G Yeti GX саме ваш варіант, якщо ви не хочете розбиратися з аудіо, залітати у світ XLR, в цьому усьому копирсатися тощо, але одночасно хочете мати гарний звук.
Чудово, що корпус металевий та надійний, але матове покриття все ж непогано замащується, але це видно тільки в чорному варіанті мікрофона. В білому взагалі майже усе ідеально. Також на поролоновий фільтр сідає багато пило, тому його потрібно буде постійно очищати, але це проблема усіх подібних штук.
Ціна та конкуренти
Logitech G GX продається за ціною від 6175 гривень. На мою думку, за цей варіант з його можливостями та простотою використання, це адекватна ціна. Але також я розумію, що для когось це точно буде дорого, бо на ринку зараз є моделі суттєво або помірно дешевші, які видають таку ж якість запису голосу. Правда, подібне ПЗ з покращеннями є далеко не в усіх.
В першу чергу варто звернути увагу на класичний Blue Yeti, який ще продається за ціною від 4200 гривень. Якщо вам подобається ретро-стиль, то він якраз для вас. Якщо потрібно щось доступніше, але з більшими можливостями, то є FIFINE AM8 (ціна від 2799 гривень). На нього в нас є навіть огляд. Також у цього виробника є популярна модель FIFINE A8 Plus з цінником від 2936 гривень. Ще є суттєво доступніший Hator Signify RGB (ціна від 1639 гривень), але він все ж поступається по звуку, проте не сильно. Не забуваємо про достатньо популярний та стильний Maono AU-PD200X (ціна від 2700 гривень). Також є Sennheiser Epos B20 з цінником від 3300 гривень та JBL Quantum Stream (ціна від 3299 гривень).
З відомих конкурентів варто відзначити HyperX QuadCast S (ціна від 4520 гривень), HyperX SoloCast з цінником від 1889 гривень, Razer Seiren V3 Mini (ціна від 1799 гривень) та Razer Seiren V2 Pro з ціною від 3999 гривень.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: