ДописиОгляди Дописи 11.11.2024 о 09:00 comment views icon

Hewlett Packard ProBook 445 g8: обираємо бюджетний ноутбук з непоганою продуктивністю

author avatar

Єгор ДіСтажер

Репутація Так собі | Успішність статті 1287

Hewlett Packard ProBook 445 g8: обираємо бюджетний ноутбук з непоганою продуктивністю

Цей матеріал – не редакційнийЦе – особиста думка його автора. Редакція може не розділяти цю думку.

Я доволі довгий час користувався виключно планшетом і не те щоб він перестав задовольняти потреби, просто з’явився проєкт під який необхідний повноцінний комп’ютер.

Додатковим бонусом для мене була можливість розібратись в Photoshop, який як говорять досвідчені художники, являється повноцінним інструментом в порівнянні з procreate. А тут ще й презентація Adobe показала цікаву магію ШІ.

Вибір ноутбука

Ноутбук обирав з урахуванням майбутніх відключень світла. Тобто приціл на автономність і можливість заряджати ноут зовнішнім акумулятором. Ще однією важливою для мене деталлю була максимальна заміна компонентів.

Головним було вкластись в бюджет 13-14к грн. Відповідно, нові варіанти взагалі відсіялись на етапі постановки задачі.  Основними претендентами на покупку стали вживані ноутбуки корпоративного сектору.

Чесно кажучи, хотілось взяти Thinkpad T14 gen 2 на Ryzen 5650u з матрицею LG. Але розглянувши всі доступні на OLX варіанти – не знайшов жодного. На Intel ноутів виявилось більше, але і цінник на них чомусь був не зовсім адекватний.

Подальший пошук привів мене до Hewlett Packard ProBook 445 g8, візуально він мені сподобався більше ніж Thinkpad. Забігаючи наперед ще через тиждень взяв g9 знайомому.

Зовнішній вигляд та інтерфейси

Візуально ноутбук виглядає непогано. Тонкий корпус сріблястого кольору виконаний з використанням алюмінію і пластику. Тобто топкейс і кришка екрана металеві, а нижня кришка з пластика.

Зважаючи що ноутбук був придбаний 04.05.2022 (зафіксована первинна дата покупки) і вже відпрацював своє перше життя в офісі виглядає він зовсім непогано. А якщо точніше, зберігся в майже ідеальному стані.

Загалом корпус міцний і готовий витримати всі труднощі повсякденного використання. Мій ноут пережив падіння на ребро і все обійшлося невеликою вм’ятинкою і моїм інфарктом.

Стосовно роз’ємів – їх тут достатньо, для роботи не доведеться докупати перехідники.

Ліва сторона: Gbit Lan, USB type A 3.2

Права: комбінований роз’єм для навушників, повнорозмірний HDMI, USB type A 3.2, USB-C з підтримкою Power Delivery і Display port, роз’єм живлення.

Бездротова комунікація представлена адаптером MediaTek Wi-Fi 6 MT7921 M.2 802.11ax Bluetooth 5.2.

Екран

Екран матовий з роздільною здатністю 1920х1080 пікселів і частотою оновлення 60 герців. Цього достатньо для офісної роботи, але його тьмяність ставить хрест на ньому в задачах пов’язаних з графікою. Для мене це було не критично, оскільки я розглядаю покупку графічного планшета з екраном.

Петлі дисплея вміють в 180 градусів, не знаю реальних задач для яких це знадобиться, але можливо комусь треба=)

Рамки доволі тонкі, але при цьому конструкція жорстка і не нагадує желе.

На верхній рамці дисплея розміщена камера з індикатором активності та пара мікрофонів. Камера має фізичну шторку антишпигун (параноїки видихають), яка при закритому положенні має смугастий малюнок. Мікрофон непогано відсікає зовнішні шуми, в налаштуваннях додатка можна вибрати режими роботи.

Клавіатура і тачпад

Клавіатура дуже приємна в роботі. Короткий хід клавіш з відмінним балансуванням і чітким “клацом”. Два режими підсвітки. Любителі топтати клавіатуру з максимальним розмахом, залишаться задоволені, навіть при сильному натиску – вона не продавлюється. Що ж могло піти не так…

Ой-вей стався HP. Виробник переніс кнопку включення в загальний блок між «prt scr» і «delete». І хоч в UEFI є додаткові налаштування кнопки живлення, однак випадкові натискання трапляються. Ще однією спотичкою для мене став блок «home» «pg up» «pg dn», «end» котрий втулили з правого краю.

Тачпад великий і зручний, підтримує жести. Під час використання мишки, його можна відключити в налаштуваннях (на жаль “хоткей” для відключення відсутній).

На топкейсі є місце для сканера відбитка пальця, але в моєму екземплярі там пластикова заглушка.

Стосовно звуку – він тут є. Динаміки  звучать без зайвих хрипів і спотворень. Є додаток HP Audio control в якому можна налаштувати еквалайзер і роботу мікрофона.

Швидкодія, автономність та температури

G8 комплектувалась єдиним варіантом акб на 45 Wh. Від батареї при мінімальних навантаженнях і додаткових налаштуваннях схеми електроживлення ноутбук відпрацював майже 7 годин. Перегляд онлайн відео протягнув 4 години 40 хвилин.

Всередині явно є місце для більшої батареї, просто виробник забив на це.

Мій екземпляр працює на AMD процесорі Ryzen 5 5600U (Zen 3) – 6 ядерний, 12 поточний процесор з вбудованою графікою vega 7.
Судячи з тестів доступним в мережі — це аналог 5600G.

При короткочасних навантаженнях процесор показує 3.3 GHz, з послідовним зниженням до  2.8 GHz. При цьому температура не перевищує 80 градусів. В такому режимі вентилятор працює постійно, але його гучність доволі незначна 25.3 dBa.

Подальше навантаження  призводить до зниження частоти процесора до 2.2 GHz, температура при цьому знижується до 59-62 градусів, вентилятор взагалі не чутно – 22.2 dBa.

В режимі офісного навантаження вентилятор майже не включається, а температура стабільно тримається в діапазоні 50-60 градусів.

Режим роботи з мінімальним шумом мені підходить, але хотілось би додаткові налаштування режимів роботи системи охолодження.

Оперативна пам’ять не припаяна. Рекомендую варіацію з двома зайнятими слотами, таким чином отримуєте найкращу продуктивність. З використанням одної планки пам’яті втрачається приблизно 25-30% продуктивності в іграх, що доволі суттєво і відчувається майже одразу.
Максимальний об’єм пам’яті, згідно з документацією HP, 32 Gb, що дуже дивно.

Для встановлення “диску” є тільки один m2 Gen 3 PCIe x4 NVMe роз’єм. В який, в моєму випадку, був встановлено SSD диск Samsung PM991a 512Gb NVMe M.2 Gen4x4 – не найгірший представник офісного сегмента, побудований на одному чіпі, варіант без  виділеного dram. Заявлена виробником швидкість читання 3100 MB/s і запису 1800 MB/s.

В реальності ноутбук показує результати, що взагалі не фонтан. Тому вже їде заміна у вигляді transcend 250S 1TB.

Тести в іграх

  • Bioshok infinity. На середніх налаштуваннях графіки, гра повністю іграбельна.
    Dota 2. Тут без варіантів, все ок без фризів і підвисання.
  • World of Warcraft. Можна комфортно грати.
  • Witcher 3. Мінімальні налаштування дозволяють пройти гру, хоч, як на мене, грати не комфортно.
  • PUBG: BATTLEGROUNDS. На середніх налаштуваннях грати можна якщо дуже хочеться.

А що стосується різної “олдовщини” по типу fallaut, wasternland 3, sadowrun, starcraft і т.д.- взагалі без питань.

Обслуговування

Нижня кришка тримається на 5 гвинтах і защіпках по всьому периметру. Відкривати треба вкрай обережно, защіпки досить ніжні. Після зняття кришки нутрощі ноутбука в повному розпорядку.

Система охолодження складається з двох частин: радіаторної і вентилятора, які можливо зняти та почистити окремо одна від одної.
З плюсів, дві теплові трубки, дозволяють ефективніше відводити тепло від процесора.
З мінусів, нерозбірний вентилятор, що ускладнює чистку від пилу.

Порівняння двох поколінь – G8 & G9

Сміливо можна сказати що g9 це логічне продовження розвитку, або деградації, тут з якої сторони подивитись. Ноутбуки зовні близнюки. Хоча чого приховувати – всередині вони теж майже один в один.

Перше що впадає в очі — різниця в акб, G8 – 45 Wh, G9 – 42.75 Wh
G9 – додатково має ще один M2 WWAN, а також тампер відкриття.
Загалом на цьому важливі й не дуже зміни закінчуються.

Пекельні борошна в технічній документації HP

Маючи ноутбук Thinkpad t480 я з легкістю підібрав другий ssd диск для встановлення у wwan порт завдяки повній документації.

Але в HP не все так просто. Документація для g9 є спадкоємцем попередньої моделі від elitebook який своєю чергою є наступником попередньої… Крім того, g9 збирали не просто в різний час, а ще й використовували різні роз’єми, що не відображено в документації. Звучить як абракадабра. І так воно і є.

Найцікавіше, що навіть на форумі технічної підтримки отримати відповідь вкрай складно.

Єдине що зрозуміло, що другий M.2 міг бути з двома маркуваннями і ключами B або M. Це як лотерея від HP, ніхто не знає в якій комплектації дістанеться плата.

До слова. Тим кому вдалось встановити другий ssd диск скаржаться на швидкий розряд акб і вкрай повільну роботу – через те, що порт працює на 2х лініях pci-e.

Висновок

Ноутбук дістався мені за якихось 11 000 грн (ціна на 09.24) в комплектації: Ryzen 5600u, 32 Gb ОЗП та 512 Gb SSD. І в такій комплектації це просто ідеальний варіант який ніяким чином не можна порівнювати з тим сміттям, що продається зараз до 19к грн.

Плюси:

  • Міцний і зносостійкий корпус.
  • Продуктивна платформа.
  • Можливість замінювати компоненти.
  • Тиха робота системи охолодження.

Мінуси:

  • Якість матриці.
  • Кнопка «Power» яку інтегрували в загальний блок клавіш.
  • Відсутність на клавіатурі гарячої клавіші для відключення тачпада.
  • Не розбірний вентилятор.

Цей матеріал – не редакційнийЦе – особиста думка його автора. Редакція може не розділяти цю думку.


Що думаєте про цю статтю?
Голосів:
Файно є
Файно є
Йой, най буде!
Йой, най буде!
Трясця!
Трясця!
Ну такої...
Ну такої...
Бісить, аж тіпає!
Бісить, аж тіпає!
Loading comments...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: