ДописиКрипто Дописи 30.12.2024 о 12:00 comment views icon

Коли біткоїн буде коштувати 1 000 000 долларів?

author avatar

Nikolay DmytrychenkoСтажер

Репутація Низька | Успішність статті 118

Коли біткоїн буде коштувати 1 000 000 долларів?

Цей матеріал – не редакційнийЦе – особиста думка його автора. Редакція може не розділяти цю думку.

iPhone 15 для переможця криптоконкурсу від?

Біткоїн, який розпочав свою історію як експериментальна криптовалюта, сьогодні є важливим елементом світової фінансової системи. З моменту свого створення у 2009 році його вартість переживала значні коливання, але незмінно зберігала зростаючий тренд у довгостроковій перспективі. Почавши з ціни близько $0,001, сьогодні його вартість перевищує $100 000.

Питання, коли Біткоїн може досягти 1 000 000 доларів за один BTC, продовжує хвилювати інвесторів та аналітиків. Однак, щоб оцінити ймовірність такої події, необхідно розглянути кілька факторів, які впливають на курс криптовалюти.

У цій статті ми розповімо, як циклічність ринку, вплив халвінгу, інтерес великих гравців, а також розвиток ETF можуть зіграти роль у досягненні цієї історичної позначки.

1 000 000 доларів за 1 BTC – це можливо

Якщо поглянути на історичні графіки, ми побачимо, що перша криптовалюта переживала кілька великих бичачих і ведмежих циклів, кожен з яких виводив її вартість на нові висоти. Протягом цих циклів відбувалися різкі зростання і падіння (на 80-90%), але в довгостроковій перспективі, BTC продовжує зростати. Цьому сприяють такі чинники.

Trustee Plus - криптогаманець з вбудованою платіжною карткою. Забудьте про незручні та сірі способи розрахунків криптою. Просто встановіть Trustee Plus. Випустіть єврову віртуальну карту. Закиньте USDT, BTC, ETH на гаманець і витрачайте їх в будь-якому банківському терміналі. Ліміт: 50 000 євро на місяць. Спробуйте встановити застосунок прямо зараз!

Циклічність курс BTC і дно вище піків

Циклічність – це одна з відмінних рис ринку Bitcoin, що складається з трьох етапів:

  1. Початкове зростання (бичачий ринок) – на цьому етапі ціна починає зростати після стагнації. Це може бути викликано новими досягненнями, збільшенням інтересу.
  2. Масований приплив інвестицій – зростання курсу приваблює все більше людей і компаній. Це веде до зростання вартості валюти в кілька разів за короткий термін. 
  3. Корекція (ведмежий ринок) – після бурхливого зростання настає корекція, коли ціна більшості валют на ринку падає на 60-80%.

Якщо поглянути на основні цикли, то можна помітити один і той самий патерн поведінки:

  • 2011: зростання з $0,30 до $32 (приблизно +10,500%). Падіння до $2,01 (-94%).
  • 2013: зростання з $13 до $1 100 (приблизно +8 300%). Падіння до $150 (-86%).
  • 2017: зростання з $1,000 до $19,000 (приблизно +1,900%). Падіння до $3 200 (-84%).
  • 2021: зростання з $3 000 до $69 000 (приблизно +2 200%). Зниження до $16 000 (-77%).

Кожен цикл курс BTC падає на величезні 80% і більше, викликаючи паніку і розмови про «бульбашку, яка лопнула». Однак щоразу «дно» його циклу все вище. Мінус 77% у 2021 році до $16 000 не йдуть ні в яке порівняння з мінус 86% до $150 у 2013. Пік 2011 року в сотні разів нижчий, ніж дно 2022 року. Чималу роль у досягнення цього ефекту відіграє халвінг Bitcoin.

Халвінг, як дефляційний інструмент

Циклічність ринку також безпосередньо залежить від халвінгу – події, яка відбувається приблизно раз на чотири роки. Халвінг скорочує вдвічі нагороду майнерів за видобуток блоків. 

Як халвінг впливає на ціну?

  1. Халвінг створює дефіцит пропозиції нових монет. Оскільки емісія Bitcoin обмежена (буде випущено 21 млн BTC), будь-яке зменшення в темпах видобутку призводить до збільшення ціни криптовалюти, за умови збереження або зростання попиту.
  2. Зростання інтересу інвесторів: в очікуванні халвінгу, інтерес з боку інвесторів, як інституційних, так і роздрібних, зростає на тлі очікування дефіциту.
  3. Механізм саморегуляції: халвінг допомагає регулювати інфляцію біткоїна, забезпечуючи йому дефляційний характер. У світі, де традиційні фіатні валюти часто втрачають свою купівельну спроможність, Bitcoin з його алгоритмічно обмеженою пропозицією стає привабливим активом для інвесторів.

Кожен халвінг у минулому супроводжувався зростанням ціни Біткоїна. Наприклад, після халвінгу 2012 року ціна BTC зросла з $13 до $1 100 доларів, а після халвінгу 2016 року – з $400 до $20 000. За даними аналітиків, зростання курсу після халвінгу триває близько 500 днів.

Динаміка ціни Біткоїна під час циклів халвінгу. Джерело: TradingView

Після халвінгу 2024 року курс Bitcoin вже зріс вище $100 000. Що чекає на нас у 2028 році або 2032? Нагорода за блоки зменшуватиметься до 2140 року – коли буде видобуто останній BTC.

Інтерес великих компаній та інституційних гравців

Одним із найважливіших чинників, що сприяють сталому зростанню і збереженню ціни BTC, є участь великих компаній та інституційних інвесторів по всьому світу.

  • Tesla: 2021 року Tesla оголосила, що придбала BTC на 1,5 млрд доларів і прийматиме валюту як оплату за свої автомобілі. Це дало потужний сигнал ринкам, що корпорації готові включати криптовалюту у свою фінансову стратегію.
  • MicroStrategy: компанія MicroStrategy, що займається бізнес-аналітикою, придбала понад 100 000 BTC. Цей крок поставив компанію в авангард криптореволюції і продемонстрував приклад для інших корпорацій. До 2025 року компанія викупила вже понад 439 000 BTC, які оцінюються приблизно на $45,6 млрд. CEO Майкл Сейлор постійно закликає купувати BTC, переконуючи в цьому Microsoft і владу США.
  • У 2024 році Bitcoin на рахунку тримають десятки тисяч приватних компаній і сотні найбільших корпорацій по всьому світу. У їхніх інтересах підтримувати вартість валюти, підтримувати блокчейн-ініціативи та розробників по всьому світу.

Коли такі великі гравці почнуть масово інвестувати в Біткоїн, їхній вплив на ціну буде надзвичайно значним. Ефект від інституційних вкладень може стати ключовим фактором для досягнення цінового рівня в 1 000 000 доларів.

Чималу роль відіграє розвиток інструментів, що забезпечують простий доступ до цифрових активів. 

Вплив країн і ETF-фондів

Але крім компаній важливу роль також відіграють країни, що почали визнавати Bitcoin, як законний засіб платежу, і ETF-фонди, що відкрили доступ до «класичних» інвестицій. 

  • Ще 2021 року Сальвадор став першою країною, яка визнала BTC законним платіжним засобом. Цей крок відкрив нові можливості для інших країн, які розглядають криптовалюти як альтернативу традиційним системам. Сьогодні Bitcoin видобувають або купують багато країн, найчастіше без розкриття даних.
  • Наприкінці 2024 року з’явилися розмови про створення державного Bitcoin-фонду в США і купівлю вагомої частки першої криптовалюти. Шанси цього різко зросли після обрання президентом Дональда Трампа, який обіцяв перетворити країну на світову криптостолицю. Якщо BTC-резерв буде схвалено і США почнуть купувати Bitcoin, його вартість може зрости багаторазово за короткий термін.
  • 2021 року США вперше схвалили фонд, що відстежує ціну BTC – ProShares Bitcoin Strategy ETF. Ця подія відкрила шлях для широких мас інвесторів, включно з тими, хто вважає за краще інвестувати через традиційні фондові біржі. 
  • У 2024 році США схвалили Bitcoin-ETF – фонди для опосередкованих інвестицій у BTC. Після запуску ETF на базі Bitcoin стали одними з найпопулярніших у світі, обігнавши ETF на основі золота за темпами зростання. З того моменту емітенти викупили вже майже 5% емісій першої криптовалюти.
Основні цифри по Bitcoin-ETF на момент публікації статті.

Прогнозування точної дати, коли Bitcoin досягне 1 000 000 доларів, неможливе. Але, з огляду на циклічність ринку, вплив халвінгу, зростаючий інтерес з боку компаній і країн, а також розвиток ETF, ймовірність такої події стає дедалі реальнішою.

Проте важливо пам’ятати, що на шляху до цієї мети будуть і корекції, і «чорні лебеді». Однак з урахуванням усіх чинників, особливо, алгоритмічної природи емісії валюти та механізму халвінга, прогноз про таку високу ціну сьогодні вже не здається фантастичним.

iPhone 15 для переможця криптоконкурсу від?

Цей матеріал – не редакційнийЦе – особиста думка його автора. Редакція може не розділяти цю думку.


Що думаєте про цю статтю?
Голосів:
Файно є
Файно є
Йой, най буде!
Йой, най буде!
Трясця!
Трясця!
Ну такої...
Ну такої...
Бісить, аж тіпає!
Бісить, аж тіпає!
Loading comments...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: