Дописи 04.09.2024 о 17:00 comment views icon

Огляд розумних окулярів XReal Air 2

author avatar
https://itc.ua/wp-content/uploads/2024/03/kjuj-4-96x96.png *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2024/03/kjuj-4-96x96.png *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2024/03/kjuj-4-96x96.png

iCases.ua

iCases.ua – інноваційні гаджети та аксесуари для сучасного т

Цей матеріал – не редакційнийЦе – особиста думка його автора. Редакція може не розділяти цю думку.

Окуляри доповненої реальності (AR) Air 2 від XReal функціонують як потужний і зручний дисплей, який пропонує яскраве, чітке і досить широке зображення з частотою оновлення 120 Гц. Вони коштують 19 999 грн і є гарним вибором для тих, хто не носить коригувальні окуляри. Однак, якщо у вас короткозорість, вам доведеться придбати дорогі спеціальні лінзи для короткозорості.

Дизайн

З погляду дизайну, окуляри XReal Air 2 дуже прості. Передня частина оправи й лінзи майже повністю плоскі, і, за винятком хромованих петель, що з’єднують дужки, оправа повністю виготовлена з матового сіро-чорного або червоного пластику. Вони мають класичний вигляд порівняно з окулярами Viture One, які мають більш плавні контури та приємну чорну оправу.

Джерело: pcmag.com

XReal дозволяє трохи персоналізувати та додати кольору за допомогою набору наклейок Kaleido Kit доступних у різних кольорах, які можуть покривати передню частину окулярів і зовнішні сторони дужок. Набір Kaleido Kit доступний у темно-зеленому, світло-зеленому, темно-синьому, рожевому, синьому або жовтому кольорах. Попри всі наші претензії стосовно дизайну, зовнішній вигляд не впливає на зручність і роботу окулярів.

Порт USB-C на кінчику лівої дужки підключається до вибраного вами пристрою за допомогою кабелю USB-C з тканинним обплетенням, що входить до комплекту, з продумано зігнутим кінцем, який дозволяє йому природно падати за вухо. На правій дужці розміщено багатофункціональну кнопку і регулятор яскравості, а також мікрофон з отвором. Спрямовані донизу динаміки розташовані прямо перед тим місцем, де дужки починають вигинатися, щоб прилягти до вушних раковин. У відкидному чохлі з твердим покриттям, що входить до комплекту, достатньо місця як для окулярів, так і для кабелю.

Окуляри важать трохи більше 70 грамів, вони легкі та зручні. Злегка пружинисті дужки дозволяють їм сидіти на обличчі так само зручно, як звичайні окуляри, хоча вони вимагають трохи більшого регулювання, щоб тримати лінзи під кутом, який дозволяє бачити всю картину. Я також не помітив значного нагрівання після тривалого носіння окулярів. До комплекту входять три різні носові упори (металеві дужки з силіконовими накладками) різних розмірів, тому ви зможете підібрати потрібний варіант.

Підключення: USB-C і додаткові аксесуари

Як і всі окуляри доповненої реальності, які ми тестували до цього часу, ці окуляри підключати пристрої через USB-C. Входи USB-C широко підтримуються ПК і деякими телефонами на базі Android, що забезпечує легке підключення. Однак обмеження для iPhone може бути недоліком для користувачів цих пристроїв. Вони також можуть працювати з будь-яким джерелом відеосигналу HDMI, якщо ви використовуєте перехідник HDMI — USB-C. HDMI не забезпечує живлення пристрою, тому потрібен адаптер, щоб додати живлення до з’єднання USB-C.

Аксесуар XReal Beam вартістю 7999 грн є цікавим доповненням до окулярів доповненої реальності XReal Air 2, покращуючи досвід користувача завдяки віртуальному екрану, який завжди перед ним. Це створює більш захопливий досвід перегляду, а великий 330-дюймовий екран додає відчуття занурення.

Зручною є підтримка бездротової потокової передачі відео через Apple AirPlay і Miracast, що дозволяє користувачам легко транслювати контент зі своїх пристроїв. Крім того, можливість підключення джерел HDMI безпосередньо до аксесуара за допомогою кабелю USB-C-HDMI спрощує процес налаштування, усуваючи потребу в активному адаптері.

Дисплей

В окулярах Air 2 використовується 0,55-дюймова мікро-OLED панель Sony з роздільною здатністю 1 920 на 1 080 пікселів і частотою оновлення 120 Гц. Їхнє поле зору становить 46 градусів, що не так щедро, як у Rokid Max (50 градусів), але трохи більше, ніж у Viture One (43 градуси).

Джерело: pcmag.com

Якщо ви носите коригувальні лінзи, вам слід знати, що на Air 2 немає регуляторів фокусування, як на Rokid Max і Viture One. Якщо у вас короткозорість і ви хочете користуватися окулярами, вам, ймовірно, доведеться замовити набір рецептурних лінз. 

Наприклад особисто для мене лінзи від Frame of Choice значно покращила досвід користування окулярами XReal Air 2, оскільки у мене короткозорість. Лінзи ефективно вирішили проблему розмитого зображення, в результаті чого зображення стало чітким і різким. Це підкреслює важливість індивідуальних налаштувань для користувачів з різними потребами зору, які гарантують, що вони можуть повністю насолоджуватися можливостями окулярів доповненої реальності без жодних компромісів.

Зображення

Як ми й очікували від окулярів доповненої реальності, що використовують мікро-OLED дисплеї, зображення в Air 2 яскраве і барвисте. Зображення з роздільною здатністю 1080p чітке, і мені сподобалося грати в ігри, дивитися фільми та працювати в окулярах. Нижній лівий і правий кути іноді здавалися трохи розмитими й зникали з поля зору — проблема, з якою я також зіткнувся з TCL NXTWear S. Але порухавши окулярами ви знайдете ідеальне положення з ідеальним кутом нахилу, що вирішить цю проблему. Навіть коли я помічав деяку розмитість в кутах, переважна більшість зображення виглядала чіткою.

Джерело: pcmag.com

Окуляри мають частоту оновлення 120 Гц, як Rokid Max і RayNeo Air 2, тоді як NXTWear S і Viture One оновлюються з частотою 60 Гц. Під’єднавши окуляри до Lenovo Legion Go, я насолоджувався плавним зображенням з частотою 120 Гц під час перегляду фільму “Зоряний шлях 2”. Це не та перевага, яку ви легко помітите в окулярах, підключених до Nintendo Switch або при перегляді більшості відео, але якщо у вас є комп’ютер, здатний відтворювати високу частоту кадрів, перегляд буде значно приємніший.

Хороші окуляри доповненої реальності, але не для всіх

Air 2 від XReal — це хороша пара окулярів доповненої реальності, якщо у вас немає короткозорості. Вони зручні, яскраві, кольорові, мають високу частоту оновлення і не нагріваються під час використання. Однак, якщо ви вже носите окуляри, вам знадобляться спеціальні лінзи, а вони коштують недешево. Тому ми віддаємо перевагу моделям Rokid Max і Viture One, оскільки вони мають вбудовані регулятори фокусування. Окуляри Rokid Max виглядають трохи незграбно, але мають найширше поле зору, яке ми бачили, тоді як окуляри Viture One мають трохи вужче поле зору, але більш традиційний дизайн і оснащені корисною кнопкою затемнення лінз, схожою на XReal Air 2 Pro. Якщо ви добре бачите без окулярів, то однозначно варто розглянути окуляри XReal Air 2.

Джерело: pcmag.com

Цей матеріал – не редакційнийЦе – особиста думка його автора. Редакція може не розділяти цю думку.

Loading comments...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: