Люди щосили намагаються втримати прохолоду за допомогою кондиціонерів, зчиняючи великий тиск на електромережі й опиняючись під потенційною загрозою знеструмлення.
Близько 33,1 млн людей в США нині перебувають в умовах екстремальних температур, і техаський мережевий оператор ERCOT вже побив свій червневий рекорд попиту на електроенергію в понеділок, після того, як температура в Техасі та через кордон у Мексиці піднялася вище 43°C.
У вівторок Національний центр енергетичного контролю Мексики ненадовго оголосив надзвичайний стан, оскільки поставки електроенергії впали до найнижчого рівня з моменту похолодання у 2021 році.
Ще з квітня від аномальної спеки страждає Індія – там лікарні переповнені постраждалими від спеки, а кількість загиблих досягла 170 осіб. Цього тижня в країні вже зафіксовані перебої з електроенергією.
Схожа ситуація в Китаї – Пекін побив свій червневий температурний рекорд 41°C, а міста з промисловими електростанціями на півдні країни закликали жителів і підприємства економити енергію. Національне енергетичне управління країни минулого четверга провело надзвичайні навчання, щоб підготуватися до можливих блекаутів цього літа.
І хоча це лише кілька заголовків, взятих за останні тижні – до аномальної спеки, схоже, доведеться звикати через неминучі зміни клімату. Глобальні температури продовжують рости, завдаючи великих збитків. Опитування респондентів з-понад 13 000 міст по всьому світу показало, що кількість людей, які зазнали надзвичайно спекотних і вологих днів, зросла втричі з 1983 по 2016 рік. Електромережі також стали більш вразливими – 2020-й рік став рекордним за кількістю відключень електроенергії в США в основному через екстремальні погодні явища та лісові пожежі.
Ситуація з використанням кондиціонерів – це палиця з двома кінцями. З одного боку вони рятують нас від спеки, а з іншого – споживають багато електроенергії та створюють викиди парникових газів, ще більше сприяючи потеплінню. Країни нині шукають альтернативні способи охолодження – дехто перебудовує райони, щоб утримувати менше тепла; у ЄС та США, наприклад, намагаються заохотити людей використовувати теплові помпи, які можуть обігрівати й охолоджувати будинки ефективніше за інші прилади, і краще осушують повітря, ніж стандартні кондиціонери.
Аномальна спека у тропічній Атлантиці — там вже фіксують температурні рекорди, як у серпні
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: