Блокчейн

DeFi-проект Beanstalk втратив $182 млн через експлойт миттєвого кредитування, зловмисник вивів близько $80 млн і пожертвував $250 тис. Україні

DeFi-проект Beanstalk втратив $182 млн через експлойт миттєвого кредитування, зловмисник вивів близько $80 млн і пожертвував $250 тис. Україні

Проект децентралізованого фінансування Beanstalk Farms зіткнувся з одним із найбільших в історії експлойтів миттєвого кредитування, що підірвало його ціну.

Протокол на базі Ethereum зіткнувся із сукупними втратами близько $182 млн, а зловмисник зміг вивести крипто токени на суму близько $80 млн. Він переказав кошти на сервіс мікшування криптовалютних активів Tornado Cash, щоб приховати свої сліди. Зловмисник також пожертвував Україні $250 тис. у стейблкоїні USDC.

Автори протоколу розкрили свої особи у Beanstalk Discord та заявили, що не причетні до атаки. Зазначається, що вони також втратили депоновані активи, як і інші користувачі. Поки що неясно, чи будуть відшкодовані втрати інвесторам, і якщо так, то як і в якому обсязі.

На відміну від традиційного кредитування, яке вимагає, щоб позика була забезпечена заставою або іншими зобов’язаннями, смартконтракти DeFi дозволяють позичати великі суми у стейблкоінах у так званих миттєвих кредитах без будь-якої форми забезпечення. Миттєві кредити, коли весь процес запозичення та повернення кредиту відбувається в рамках однієї транзакції в блокчейні, досить популярні серед арбітражних трейдерів.

Курс
QA вечірній
Навчайтесь безоплатно, заробляйте від $700 на старті кар’єри
РЕЄСТРУЙТЕСЯ!
QA вечірній

Натомість миттєві кредити виявилися легкою мішенню для експлойтів, оскільки будь-яка помилка в коді смартконтракту дозволяє зловмиснику маніпулювати протоколом та виводити мільйони. Минулого року Cream Finance та Alpha Homora втратили $130 млн та $37 млн ​​аналогічним чином.

Джерело: Bloomberg


Завантаження коментарів...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: