Новини Наука та космос 27.04.2022 о 10:26

Halifax International збирає кошти на створення угруповання супутників для України

Вадим Карпусь

Автор новин

Неприбуткова організація Halifax International Security Forum намагається зібрати $10 млн на створення мережі супутників спостереження для України. Компанія Satellogic, що займається спостереженням за Землею, була обрана для виробництва супутників після завершення збору коштів.

Зазначається, що Halifax International заснувала «Фонд Перемоги України» (Ukraine Victory Fund), щоб зібрати $10 млн «для покупки Україною власного спеціалізованого супутникового угруповання з кількома супутниками високої роздільної здатності, зареєстрованими під українським прапором».

Halifax International собирает средства на создание группировки спутников для Украины

Наразі уряд США та комерційні супутникові оператори надають зображення українському уряду. Але Halifax International вважає, що Україна була б краще підготовлена ​​до задоволення своїх потреб у галузі безпеки, якби вона мала власне угруповання супутників. Це «дозволило б Україні відстежувати все, від пересування російських солдатів до визначення шляхів евакуації для мільйонів біженців», — заявили в організації.

Віцепрезидент та генеральний менеджер Satellogic North America Райан МакКінні сказав, що не може обговорювати кошторис витрат або кількість супутників, які компанія виготовить для України. Зараз компанія керує угрупуванням з 22 мультиспектральних супутників спостереження, що забезпечують роздільну здатність менше одного метра. Нова модель супутника має роздільну здатність 70 см.

Джерело: spacenews


Завантаження коментарів...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: