Новини Технології 06.02.2025 о 18:02 comment views icon

Халява скінчилась: DeepSeek вводить ліміти на використання ШІ і підвищує тарифи

author avatar

Катерина Даньшина

Авторка новин

Халява скінчилась: DeepSeek вводить ліміти на використання ШІ і підвищує тарифи
DeepSeek / Depositphotos
Розділ Технології виходить за підтримки

Штучний інтелект китайської DeepSeek, який минулого місяця сколихнув Кремнієву долину, не впорався з популярністю: компанія щойно ввела обмеження на використання моделей і оголосила про підвищення тарифів.

В оголошенні на сайті DeepSeek (через Bloomberg) повідомляється, що поповнення API-кредитів тимчасово призупиняють, аби уникнути «негативного впливу на сервери». Разом з тим усі поточні придбані кредити будуть збережені й клієнти зможуть спокійно використовувати їх і надалі. 

«Існуючі кредити можна й надалі використовувати, будь ласка, зрозумійте!», — дещо нервово написали в DeepSeek.

Компанія, яка стала надзвичайно популярною зокрема й через свої низькі тарифи, також оголосила, що усі оголошені раніше знижки діятимуть лише до 8 лютого, тоді як з наступного дня буде запроваджена нова ціна:

  • 2 юані ($0,27) за 1 млн вхідних токенів
  • 8 юанів ($1,10) за 1 млн вихідних токенів

Коли ж модель міркування DeepSeek стане доступною в Інтернеті, то плата за неї становитиме:

  • 4 юані ($0,54) за 1 млн вхідних токенів
  • 16 юанів ($2,20) за 1 млн вихідних токенів

Нагадаємо, що у січні компанія вже вдавалася до обмежень через завеликий попит, утім вони стосувалися виключно реєстрації нових користувачів (доступ давали лише людям із китайським номером).

DeepSeek — це китайський стартап зі штучного інтелекту, який був заснований у 2023 році й відзначився тим, що розробляє ШІ-моделі з відкритим вихідним кодом (тобто спільнота розробників загалом може перевіряти та покращувати програмне забезпечення). Однак найбільшої уваги DeepSeek набула цьогоріч у січні, коли випустила мобільний застосунок із чатботом, який одразу обігнав ChatGPT у чартах завантажень для iPhone. Причини такої уваги в основному крилися у тому, що китайська модель формулювала свої міркування перед тим, як надати відповідь; також компанія пропонувала ліцензії на використання API за ціною, значно нижчою від цін OpenAI за аналогічний доступ.

За твердженням самої DeepSeek, розробка її моделей обійшлась значно дешевше за популярні аналоги, що змусило інвесторів задуматись, а чи потрібні взагалі мільйонні вкладення у навчання ШІ? Ринок одразу відреагував падінням акцій ключових розробників ШІ-чипів і великих технологічних компаній (лише Nvidia втратила за день рекордні $589 млрд від своєї вартості). Водночас, як і в будь-якої китайської ШІ-моделі, у DeepSeek є цензура, яка стосується тем, що вважаються чутливими в Китаї, а також деякі проблеми з конфіденційністю. Ну і власне є підозри, що моделі DeepSeek навчались на даних свого прямого конкурента ChatGPT.

Розділ Технології виходить за підтримки

Favbet Tech – це ІТ-компанія зі 100% украі‌нською ДНК, що створює досконалі сервіси для iGaming і Betting з використанням передових технологіи‌ та надає доступ до них. Favbet Tech розробляє інноваційне програмне забезпечення через складну багатокомпонентну платформу, яка здатна витримувати величезні навантаження та створювати унікальний досвід для гравців.


Що думаєте про цю статтю?
Голосів:
Файно є
Файно є
Йой, най буде!
Йой, най буде!
Трясця!
Трясця!
Ну такої...
Ну такої...
Бісить, аж тіпає!
Бісить, аж тіпає!
Loading comments...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: