Новини WTF 06.03.2024 о 09:39 comment views icon

OpenAI каже, що Ілон Маск хотів об’єднати її з Tesla для «абсолютного контролю»

author avatar

Катерина Даньшина

Авторка новин

OpenAI каже, що Ілон Маск хотів об’єднати її з Tesla для «абсолютного контролю»
Розділ Технології виходить за підтримки

Розробник ChatGPT відхилив претензії мільярдера, викладені у позові минулого тижня. Маск стверджував, що OpenAI нібито зосередилась на заробітку грошей і забула про першочергову мету — розробку «штучного інтелекту на благо людства».

OpenAI відповіла на позов Ілона Маска, заявивши, що він свого часу хотів отримати «абсолютний контроль» над компанією шляхом її злиття з Tesla.

«Коли ми обговорювали комерційну структуру, Ілон хотів, щоб ми об’єдналися з Tesla, аби він отримав абсолютний контроль, включаючи «мажоритарний пакет акцій, початковий контроль над радою директорів і посаду генерального директора», — йдеться в дописі від імені співзасновників OpenAI Грега Брокмана, Іллі Суцкевера, Джона Шульмана, Сема Альтмана і Войцеха Заремби. «Ми не могли домовитися про комерційну угоду з Ілоном, оскільки вважали, що будь-яка особа, що матиме абсолютний контроль над OpenAI, виступатиме проти нашої місії».

У позові Маск стверджував, що OpenAI фактично стала «дочірньою компанією Microsoft із закритим вихідним кодом», яка зосереджена на тому, щоб заробляти гроші, а не приносити користь людству. При цьому він додає, що стартап відмовився від початкової некомерційної місії, яку він допомагав фінансувати, що є порушення контракту.

Попри те, що у скарзі Маска згадується «засновницька угода», офіційно вона не була оприлюднена, а в дописі OpenAI прямо не згадується питання про її існування.

OpenAI також захищає своє рішення не розміщувати відкритий код до свого творіння:

«Ілон розумів, що місія не передбачає використання AGI (загальний штучний інтелект) з відкритим кодом», — йдеться у дописі.

Компанія додала листування електронною поштою січня 2016 року, в якому Суцкевер писав: «Якщо ми наблизимося до створення штучного інтелекту, буде правильним стати менш відкритими», і що «цілком нормально не ділитися дослідженнями», на що Маск надав ствердну відповідь.

У позові Маска є й інші дивні звинувачення, як-от те, що GPT-4 є «де-факто власним алгоритмом Microsoft», який представляє загальний штучний інтелект. OpenAI також відхилила ці заяви в окремому листі для співробітників.

OpenAI була заснована у 2015 році й на той момент оголосила, що має $1 млрд фінансування. Судячи з опублікованих старих листів саме Маск запропонував таку цифру, хоча сам надав компанії менші як $45 млн.

«Нам потрібно використовувати набагато більшу цифру, ніж 100 мільйонів доларів, щоб не здаватися безнадійними… Думаю, ми повинні сказати, що починаємо з фінансування в розмірі 1 мільярда доларів… Я покрию все з того, що не покриють інші інвестори».

Подальший відхід Маска та відмова від обіцяного фінансування стали проблемними для OpenAI — оскільки розробка великомасштабних моделей штучного інтелекту, таких як генератор зображень DALL-E та серія GPT, потребувала багато коштів. Зрештою у 2019 році стартап оголосив про створення нової комерційної організації для фінансування досліджень і почав працювати з Microsoft, яка надала мільярди доларів фінансування та ресурси, одночасно забезпечивши собі ексклюзивні ліцензії на використання технологій OpenAI у власних продуктах.

Розділ Технології виходить за підтримки

Favbet Tech – це ІТ-компанія зі 100% украі‌нською ДНК, що створює досконалі сервіси для iGaming і Betting з використанням передових технологіи‌ та надає доступ до них. Favbet Tech розробляє інноваційне програмне забезпечення через складну багатокомпонентну платформу, яка здатна витримувати величезні навантаження та створювати унікальний досвід для гравців.


Що думаєте про цю статтю?
Голосів:
Файно є
Файно є
Йой, най буде!
Йой, най буде!
Трясця!
Трясця!
Ну такої...
Ну такої...
Бісить, аж тіпає!
Бісить, аж тіпає!
Loading comments...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: