Новини IT-бізнес 26.10.2023 о 13:15 comment views icon

Spotify планує нову систему роялті — нижній поріг монетизації, боротьба з накрутками й шумовим контентом

author avatar
https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/07/2023-07-19-12.08.01-2-96x96.jpg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/07/2023-07-19-12.08.01-2-96x96.jpg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/07/2023-07-19-12.08.01-2-96x96.jpg

Юрій Орос

Автор новин

Spotify планує нову систему роялті — нижній поріг монетизації, боротьба з накрутками й шумовим контентом

Модель роялті Spotify наступного року має зазнати масштабного оновлення і торкнеться найменш забезпечених музикантів платформи, начебто щоб надати «працюючим артистам» більшу частку. Починаючи з першого кварталу 2024 року, Spotify запровадить три зміни, спрямовані на «боротьбу з трьома джерелами витоку роялті».

Віддамо футболку Збірної України з футболу з підписами гравців за донат від 200 грн на ЗСУ. У описі до донату обов'язково вказуй номер мобільного, щоб ми вручили приз! Кожні додаткові 200 грн у донаті +1 шанс на виграш!
Взяти участь

Першою з них є встановлення мінімальної кількості прослуховувань треку за рік, перш ніж він почне генерувати роялті, що має позбавити монетизації треки, які заробляють менш як 5 центів на місяць, передає Engadget. Загалом, трек повинен мати 200 прослуховувань на рік, щоб заробити 5 центів. Хоча ці треки складають крихітний відсоток музики на платформі — 99,5 відсотка всього монетизованого контенту й надалі приноситимуть прибуток після цієї зміни — виплати їхніх роялті все одно вартують Spotify десятки млн доларів на рік, які отримають не маловідомі індіартисти, а більш прослуховувані.

Друга пов’язана з технологією виявлення шахрайства (anti-fraud detection). Якщо вона виявить незаконну діяльність, наприклад, використання інструментів штучного інтелекту для неприроднього збільшення кількості прослуховувань, компанія накладе фінансові штрафи.

Третя зміна в моделі роялті сервісу торкнеться творців «немузичного шумового контенту», такого як білий шум і бінауральні удари. Наразі на Spotify є багато шумових треків тривалістю лише 31 секунду, оскільки платформа платить за кожну композицію, яка триває довше половини хвилини. Однак Spotify ймовірно вимагатиме, щоб ці шумові треки відповідали іншій мінімальній тривалості, перш ніж вони зможуть отримувати роялті.

Хоча цей крок потенційно може значно скоротити прибутки творців шумових композицій, Spotify прагнув вжити ще радикальніших заходів, повністю видалити контент з білим шумом і заборонити майбутні завантаження в цій категорії.

Справжнє «техно‎» на Spotify — стримінг не заборонятиме музику, яку створив ШІ

Завантаження коментарів...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: