Новини

У ЄС схвалили перший автономний рентген-апарат зі штучним інтелектом. Він самостійно робить діагностику грудної клітки

У ЄС схвалили перший автономний рентген-апарат зі штучним інтелектом. Він самостійно робить діагностику грудної клітки

Литовська компанія Oxipit, розробник програм для обробки медичних зображень шляхом застосування штучного інтелекту (ШІ), отримала сертифікат CE Class IIb для ChestLink. Цей інструмент візуалізації самостійно зчитує рентгенограми грудної клітки без участі рентгенолога та повідомляє про результати. Це перший схвалений регулюючими органами додаток для медичної візуалізації з використанням ШІ, який виконує діагностику автономно, заявила компанія-розробник.

ChestLink сканує рентгенівські знімки грудної клітки і автоматично надсилає звіти про тих пацієнтів, яких він вважає цілком здоровими. Будь-які знімки, які інструмент позначає як потенційну проблему, надсилаються рентгенологу для перевірки. Це допоможе скоротити робоче навантаження на рентгенологів.

Тепер ШІ Oxipit має сертифікат CE Class IIb у ЄС, який свідчить про те, що пристрій відповідає стандартам безпеки. Сертифікація аналогічна дозволу Управління з санітарного нагляду якості харчових продуктів і медикаментів США (FDA). Але є відмінність: знак CE отримати простіше, швидше. Не вимагає такої ретельної оцінки, як дозвіл FDA. FDA перевіряє, чи є пристрій безпечним та ефективним, і, як правило, запитує додаткову інформацію у виробників пристроїв. Представник Oxipit Мантас Міксис повідомив The Verge, що компанія також планує подати заявку до FDA.

До речі, ШІ також застосовуються для діагностики онкологічних захворювань, але завжди під керівництвом людини-фахівця. Однак, такі медичні програми можна зламати. Хакери здатні обманювати медичний ШІ, підсовуючи йому фейкові зображення.


Завантаження коментарів...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: