Новини Блокчейн 02.05.2022 о 12:44

Wikimedia перестане приймати криптовалютні пожертвування з екологічних причин

Вадим Карпусь

Автор новин

Неприбуткова організація Wikimedia, що курує роботу Wikipedia, вирішила відмовитися від приймання пожертвувань у криптовалюті. Це стало наслідком тримісячних дебатів, у яких основним предметом обговорення був вплив Bitcoin на довкілля.

Остаточне рішення було прийнято у відповідь на голосування спільноти на пропозицію учасниці Моллі Уайт, відомої під ніком GorillaWarfare. Вона стверджувала, що приймання пожертвувань у криптовалютах, таких як Bitcoin, Bitcoin Cash та Ethereum, свідчить про підтримку цифрових монет, які «за своєю суттю хижацькі» як інвестиції та не відповідають зобов’язанням фонду забезпечення екологічної стійкості.

У голосуванні 71,17% користувачів підтримали ідею відмовитись від приймання криптовалют. Загалом у голосуванні взяли участь 326 користувачів (не враховувалися голоси нових та незареєстрованих користувачів): 232 були за відмову від приймання криптовалют, 94 – проти такої відмови.

Уайт стверджувала, що організація ризикує завдати шкоди своїй репутації, приймаючи пожертвування у криптовалюті. Wikimedia приймає Bitcoin, Bitcoin Cash та Ethereum через BitPay. Уайт наголошувала на потреби блокчейнів Bitcoin і Ethereum у величезній кількості енергії й говорила, що існують інші «екологічно чисті» криптовалюти, хоча вони й менш широко використовуються.

Тим часом мережа Ethereum працює над переходом на модель Proof of Stake, яка використовує менше енергії, хоча перехід зіткнувся з тривалими затримками. Wikimedia залишає двері відчиненими для можливого відновлення приймання криптовалюти, заявивши, що продовжить стежити за ситуацією.

Джерело: coindesk


Завантаження коментарів...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: