На ITC.ua Тиждень ШІ. Ми досліджуємо, як саме ШІ покращує життя мільйонів людей прямо зараз і що чекає нас у майбутньому. Партнер проєкту – компанія Favbet Tech, яка активно інтегрує ШІ у свої продукти.
В ЄС з’ясовують, чи підпадає Telegram під новий суворий закон про контент, оскільки стурбовані поширенням російської дезінформації на платформі.
За даними Bloomberg, ЄС розпочав перемовини з Telegram, аби уточнити кількість користувачів — представники платформи запевняють, що їх близько 41 млн, однак є сумніви щодо цього твердження.
Наразі Закон про цифрові послуги поширюється на так званих «гейткіперів» — компанії, які мають платформи з понад 45 млн активних користувачів — і передбачає для них суворі вимоги щодо модерації, а також штрафи на випадок порушення — на суму до 6% від глобальних річних продажів (за повторного порушення платформу можуть заборонити в ЄС).
«Ми вважаємо, що Telegram є досить великою платформою, і до неї повинні застосовуватися такі ж зобов’язання, як до Facebook, X і YouTube. Він має кваліфікуватися як дуже велика онлайн-платформа», — сказала прем’єр-міністр Естонії Кая Каллас на початку цього місяця, закликавши виконавчий орган ЄС провести незалежну оцінку розміру платформи.
Telegram часто використовують прокремлівські боти для поширення дезінформації (зокрема й щодо війни в Україні), однак представники компанії кажуть, що платформа «не надто ефективна для цього», оскільки не покладається на алгоритми. До того ж Telegram нібито готує інструмент фактчекінгу, що дозволить агенціям з перевірки фактів додавати перевірену інформацію до відповідних публікацій.
Раніше засновник Telegram Павло Дуров розповів, що Apple надіслала запит на блокування деяких каналів для українських користувачів, а за кілька днів месенджер нібито «помилково» тимчасово забанив «єВорог» та інших українських військових ботів.
Favbet Tech — українська продуктова компанія, розробник iGaming-рішень. Входить до топ-50 найбільших IT-компаній України за версією DOU.Спеціалізується на високонавантажених системах, хмарній інфраструктурі та штучному інтелекті. У 2025 стала ініціатором створення АІ-комітету Асоціації «ІТ Ukrainе» — першого галузевого об’єднання, що займається питаннями розвитку АІ на рівні бізнесу й держави.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: