Новини Софт 14.11.2023 о 16:46 comment views icon

YouTube взявся за штучний інтелект — студії зможуть видаляти контент, який імітує голоси чи музику артистів

author avatar
https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/09/Katya-96x96.jpg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/09/Katya-96x96.jpg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/09/Katya-96x96.jpg

Катерина Даньшина

Авторка новин

Автори тим часом будуть зобов’язані позначати контент, для створення якого використовувались ШІ-технології.

YouTube запускає два набори інструкцій щодо контенту, створеного штучним інтелектом — правила, що допоможуть музичній індустрії захистити свій контент, та правила, для ширшої аудиторії користувачів відеоплатформи.

Відтепер творці контенту зобов’язані позначати «‎реалістичний» контент, створений штучним інтелектом, під час завантаження відео. Розкриття, як зазначається, особливо важливе, коли стосуватиметься таких тем як вибори чи «‎поточні конфлікти».

YouTube взявся за штучний інтелект — студії зможуть видаляти контент, який імітує голоси чи стиль артистів

Мітки відображатимуться в описах та у самих відео. Конкретного визначення для терміну «‎реалістичний контент» наразі немає — детальніші інструкції надійдуть наступного року, коли ці вимоги запровадять.

YouTube взявся за штучний інтелект — студії зможуть видаляти контент, який імітує голоси чи стиль артистів

Щодо покарань — то тут розглядатимуться демонетизація та видалення в залежності від важкості порушення. YouTube нині інвестує в «‎інструменти, які допоможуть точно визначати чи виконали творці інструкції щодо розкриття інформації про ШІ». Нині ефективного інструменту, який би міг стовідсотково розрізнити контент, створений ШІ від людського, немає — ті, що є, працюють слабувато.

YouTube взявся за штучний інтелект — студії зможуть видаляти контент, який імітує голоси чи стиль артистів

 

Курс Frontend.
Онлайн курс з працевлаштуванням, ставай суперніндзя, який може з нуля створити сайт.
Ознайомитись з курсом

YouTube також дозволить «‎вимагати видалення відео, які імітують ідентифіковану особу, включаючи її обличчя або голос» з використанням нинішньої форми запиту конфіденційності. Тобто, якщо ви натрапили на дипфейк, то зможе подати запит на видалення з певним процесом ідентифікації й оцінювання — чи є такий контент пародійним або сатиристичним, і чи є особа, ідентифікована на відео, відомою. Визначення щодо «пародії та сатири» для дипфейків також немає, але YouTube над цим працює.

Нині є чимало каналів, який випускають ШІ-кавери на твори чи з використанням голосів відомих виконавців, і більшість можуть бути видаленими на запит музичних лейблів. Винятки — новинний контент, який повідомляє про використання штучної музики або аналізує чи критикує її. І це цікаво, оскільки YouTube протягом тривалого часу був загалом ворожим середовищем для музичного аналізу та критики через надто ретельний контроль за дотриманням авторських прав.

Раніше YouTube представив кілька нових інструментів для творців на основі штучного інтелекту — зокрема для створення фону для фото і відео, пропозицій тем для контенту та дубляжу; а також працює над ШІ-інструментом, який законно імітуватиме голоси відомих артистів — з можливістю монетизації для студій (перемовини зі студіями звукозапису розпочались кілька тижнів тому).

Завантаження коментарів...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: